#مهسا_امینی

روند ساخت اقتباس سینمایی Saints Row همچنان ادامه دارد

پیش‌نویس فیلمنامه تکمیل شده است

نویسنده‌ی Saints Row

گرگ روسو نویسنده‌ی Saints Row با انتشار یک تصویر از طریق حساب کاربری خود در توییتر از تکمیل بودن پیش‌نویس فیلمنامه خبر داد.

اوایل سال گذشته‌ی میلادی بود که وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اعلام کرد اقتباس سینمایی Saints Row ساخته می‌شود. در آن زمان گفته شده بود اف. گَری گِری (F. Gary Gray) وظیفه‌ی کارگردانی را بر عهده گرفته و گرگ روسو (Greg Russo) هم فیلمنامه را آماده خواهد کرد. آخرین خبری که از این پروژه به اشتراک گذاشته شده بود، به فوریه‌ی سال جاری میلادی مربوط می‌شود. روسو آن زمان اعلام کرده بود اقتباس سینمایی Saints Row اثری دیوانه‌وار خواهد بود. پس از این، هیچ گونه اطلاعاتی منتشر نشد و پروژه در سکوت خبری فرو رفت. اینطور که به نظر می‌رسد، نویسنده‌ی پروژه تمام این مدت مشغول آماده‌سازی فیلمنامه بوده است.

گرگ روسو چندی پیش تصویری را از طریق حساب کاربری خود در توییتر به اشتراک گذاشت که فیلمنامه‌ی Saints Row را نشان می‌دهد. او در بخش کپشن هیچ جمله یا عبارت قابل‌توجهی ننوشته اما انتشار چنین تصویری دو پیام مهم را به علاقه‌مندان انتقال می‌دهد: پیام اول این است که برخلاف سکوت خبری ماه‌های اخیر، این پروژه همچنان پیگیری می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی‌ای برای طرفداران نیست. نکته‌ی دوم و پایانی هم به عبارتی مربوط می‌شود که روی صفحه‌ی اول حک شده است. اینطور که به نظر می‌رسد، پیش‌نویس فیلمنامه به اتمام رسیده و تنها فرآیند بازنویسی آن باقی مانده است. همچنین فیلمنامه تاکنون دوبار بازنویسی شده و مشخص نیست این اتفاق چند بار دیگر تکرار خواهد شد.

اف. گری گری که فیلم Saints Row را جلوی دوربین خواهد برد، فیلمساز باسابقه و موفقی به شمار می‌رود. او از سال ۱۹۹۵ میلادی در این حوزه مشغول به فعالیت بوده و در طول این سال‌ها آثار شاخصی از جمله Straight Outta Compton ،The Italian Job و The Fate of the Furious را روانه‌ی سینماها کرده است. آخرین ساخته‌ی او هم نسخه‌ی بازسازی مردان سیاهپوش محسوب می‌شود که تحت عنوان ٰMen in Black: International به سینماها آمد. این اثر کمدی و علمی تخیلی نتوانست به مرز سوددهی برسد و طبق پیش‌بینی‌ها، در حدود ۵۰ میلیون دلار ضرر را به سازندگان خود تحمیل کرد. گرگ روسو شرایط متفاوتی با گری داشته و از آشنایی نسبی با صنعت ویدیو گیم برخوردار است. او پیش از این فیلمنامه‌ی اقتباس سینمایی Mortal Kombat را نوشته بود که سال آینده‌ی میلادی اکران خواهد شد.

تا به این لحظه هیچ گونه جزئیاتی از داستان یا لیست بازیگران حاضر در پروژه منتشر نشده است. تنها گرگ روسو در یک برهه اعلام کرد اقتباس سینمایی Saints Row از لحاظ تن به Kingsman شباهت خواهد داشت. در ضمن، زمان اکران هم هنوز مشخص نشده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا