اقتباس سینمایی Saints Row دیوانه‌وار خواهد بود

به‌زودی اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد

اقتباس سینمایی Saints Row

با توجه به توییت اخیر گرگ روسو، اقتباس سینمایی Saints Row قرار است آغازگر یک فرنچایز جدید و دیوانه‌وار باشد. ساخت این اقتباس سال گذشته‌ی میلادی تایید شده بود.

با افزایش محبوبیت بازی‌های ویدیویی در سراسر جهان طی دو دهه‌ی اخیر، این صنعت به یک منبع الهام برای ساخت فیلم‌های سینمایی تبدیل شده است. اگرچه اقتباس‌های ساخته شده بر اساس بازی‌های ویدیویی در زمینه‌ی جلب نظر مثبت طرفداران و منتقدان یا در زمینه‌ی مالی چندان موفق نبوده‌اند اما تلاش برای ساخت اقتباس‌های جدید همچنان ادامه دارد؛ با توجه به گزارشی که اوایل سال گذشته‌ی میلادی منتشر شده بود، اف. گَری گِری (F. Gary Gray) قرار است اقتباس سینمایی Saints Row را کارگردانی کند. وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه هم به گرگ روسو (Greg Russo) سپرده شده است.

در زمان تایید ساخت فیلم سینمایی Saints Row، اطلاعات چندانی از این اثر به اشتراک گذاشته نشد اما به لطف توییت‌ اخیر گرگ روسو اکنون می‌دانیم چه فیلمی در انتظار طرفداران است. مهم‌ترین نکته‌ی صحبت‌های روسو این بود که Saints Row قرار نیست یک اثر تک قسمتی باشد و در صورت پیش رفتن شرایط طبق برنامه‌ریزی‌ها، شاهد خلق یک فرنچایز جدید در صنعت سینما خواهیم بود. این فیلمنامه‌نویس در پاسخ به یکی از کاربران که خواسته بود اطلاعات جدیدی را از این پروژه به اشتراک بگذارد، گفت :

دیروز یک جلسه‌ی عالی با اف. گری گری درباره‌ی فیلمنامه داشتم. می‌خواهیم Saints Row به یک فرنچایز دیوانه‌وار و جدید در سینما تبدیل شود. با عشق و علاقه‌ی فراوانی روی این پروژه کار می‌کنیم. امیدوار هستم به‌زودی خبرهای بیشتری منتشر شود. زمان خوبی است تا طرفدار قدیس‌ها شوید!

نکته‌ی دیگری که در صحبت‌های گرگ روسو وجود داشت، اشاره به انتشار اطلاعات جدید بوده است. ظاهرا پیش‌تولید تا مرحله‌ای پیش رفته است که دست‌اندرکاران به‌تدریج می‌توانند به اشتراک گذاری جزئیات مختلف را آغاز کنند. اگرچه «به‌زودی» بسیار مبهم بوده و تاریخ مشخصی را به طرفداران نمی‌دهد اما جای امیدواری دارد. در ضمن، روسو در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود گفته بود اقتباس سینمایی Saints Row اثری «غیرمتعارف» است و از لحاظ تُن به فیلم‌های Kingsman شباهت خواهد داشت.

اف. گری گری در طول فعالیت خود چند فیلم مشهور ساخته است که از مهم‌ترین‌شان می‌توان به Straight Outta Compton The Italian Job و The Fate of the Furious اشاره کرد. هشتمین قسمت از سری فیلم‌های سریع و خشن در مدت زمان اکران خود یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت تا نوزدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما لقب بگیرد. گرگ روسو هم پیش از این روی فیلمنامه‌ی Mortal Kombat کار کرده بود. این اثر که اقتباسی از یک فرنچایز بازی‌های ویدیویی به همین نام است، در حال حاضر مراحل پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد. این فیلم اوایل سال آینده‌ی میلادی اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا