آماری از فروش انیمه جدید هایائو میازاکی منتشر شد

بازاریابی عجیب و متفاوت استودیو جیبلی جواب داده است

فروش انیمه جدید هایائو میازاکی

استودیو جیبلی (Studio Ghibli) برای اکران انیمه جدید هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) با نام The Boy and the Heron که در ژاپن با نام ?How Do You Live نمایش داده شده، بازاریابی متفاوتی را در پیش گرفته است. حالا آماری از فروش انیمه جدید هایائو میازاکی ارائه شده که از موفقیت آن در گیشه خبر می‌دهد.

در اقدامی بسیار عجیب و غافلگیرکننده، حدود یک ماه قبل از اکران انیمه The Boy and the Heron، توشیو سوزوکی (Toshio Suzuki) از استودیو جیبلی اعلام کرد که آن‌ها قصد ندارد هیچ تریلر یا تصویری برای بازاریابی این اثر مورد انتظار انجام دهند. منطق آن‌ها این بود که مردم اگر واقعا می‌خواهند این انیمه را تماشا نکنند، نیازی به دیدن تریلر ندارند. با این حال هر چقدر که هایائو میازاکی نام مورد اعتماد و شناخته شده‌ای باشد، اما این تصمیم بازاریابی عجیب و غریب می‌تواند به راحتی شانس موفقیت اثر جدید این کارگردان در گیشه را از بین ببرد.

با این حال به تازگی آماری از فروش انیمه جدید هایائو میازاکی منتشر شده که از موفقیت انیمه The Boy and the Heron در باکس آفیس، بدون بازاریابی و تبلیغات خبر می‌دهد. طبق گزارشی که توسط رسانه انیمه نیوز نتورک (Anime News Network) منتشر شده، این اثر که به تازگی با نام How Do You Live? در ژاپن اکران شده، در آخر هفته افتتاحیه خود فروشی معادل ۱۳.۲ میلیون دلار داشت که نه تنها به پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته در ژاپن تبدیل شد، بلکه دومین افتتاحیه بزرگ استودیو جیبلی پس از افتتاحیه ۱۴.۲ میلیون دلاری انیمه Howl’s Moving Castle را به نام خود ثبت کرده است.

با این حال اکنون سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا The Boy and the Heron که قرار است تا پایان سال میلادی جاری در خارج از ژاپن نیز اکران شود، می‌تواند در سطح جهانی نیز این موفقیت را تکرار کند؟ هنوز چیزی مشخص نیست، اما از آن جایی که نام هایائو میازاکی در سطح بین‌المللی نیز بسیار شناخته شده است، می‌توان انتظار داشت که این شیوه بازاریابی بدون تبلیغ در سطح جهانی نیز جواب دهد و این اثر را تبدیل به یکی از بزرگترین انیمه‌های استودیو جیبلی در سال‌های اخیر تبدیل کند.

3.9 38 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا