برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

واکنش وزیر ارتباطات به افزایش قیمت گوشی: شاید احتکار باشد

ورود ۱.۴ میلیون گوشی به کشور که هنوز روشن نشده است

واکنش وزیر ارتباطات به افزایش قیمت گوشی: شاید احتکار باشد ۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
بازار موبایل گوشی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی اعلام کرده که ۱.۴ میلیون دستگاه گوشی وارد کشور شده اما هنوز روشن نشده است.

محمدجواد آذری جهرمی در راستای آشفتگی بازار موبایل در یک توییت اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته است که در این باره از وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) می‌پرسم.

او همچنین اظهار داشته که ممکن است موضوع افزایش افسارگسیخته‌ی قیمت‌ها مربوط به بسته شدن کارخانه‌های تولید گوشی در کره جنوبی و چین باشد که به این ترتیب واردات گوشی به داخل کشور کاهش یافته است. البته آذری جهرمی اعلام کرده که تا دو روز پیش آمار واردات نشان می‌داد که ۱.۴ میلیون گوشی وارد کشور شده که هنوز روشن نشده است.

وزیر ارتباطات همچنین گفته است:

شاید کمی هم احتکار باشد؛ البته اطمینان ندارم.

پیش از تعطیلات نوروز و در پی شیوع ویروس کرونا، وضعیت بازار موبایل هم همانند سایر صنوف کساد شد و تا اوایل اردیبهشت وضعیت این بازار عملا به مرحله‌ی تعطیلی رسید؛ بر این اساس بسیاری از فروشندگان به فروش آنلاین روی آوردند که بنابر گزارش‌ها نتوانستند فروش قابل توجهی داشته باشند؛ چرا که از یک سو با افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی، گوشی موبایل از سبد خانوار حذف شد و از سوی دیگر افرادی هم که قصد خرید گوشی داشتند به فروشگاه‌های آنلاینی مثل دیجیکالا مراجعه کردند.

با همه‌ی این‌ها بعد از بازگشایی بازار از اوایل اردیبهشت، فروشگاه‌های موبایل نیز فعالیت خود را آغاز کردند که با تقاضای زیادی مواجه شدند؛ زیرا با تعطیلی مدارس، آموزش دانش‌آموزان مبتنی بر وب شد و خانواده‌ها مجبور به تهیه‌ی گوشی‌های هوشمند شدند. این موضوع باعث شد تا تقاضا برای گوشی‌ افزایش یابد؛ این در حالی بود که بازار امکان تامین میزان تقاضا را نداشت؛ البته در حالی که گفته می‌شد که هیچ گونه وارداتی به کشور صورت نگرفته، وزیر ارتباطات اعلام کرده که ۱.۴ میلیون دستگاه گوشی به کشور وارد شده که هنوز روشن نشده‌اند. 
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments