1%
  • 10/10

ترجیح دادن کیفیت به کمیت؛ دیزنی سرعت ساخت فیلم های مارولی را کاهش داد

قدمی بزرگ در راستای پیشرفت!!

ترجیح دادن کیفیت به کمیت؛ دیزنی سرعت ساخت فیلم های مارولی را کاهش داد ۱۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
فیلم های مارولی

مدیرعامل دیزنی به‌منظور جبران اشتباهات اخیر، از استراتژی جدیدی رونمایی کرده که بیشتر روی کیفیت فرانچایز دنیای سینمایی مارول متمرکز شده و سرعت ساخت فیلم های مارولی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

از انتشار پروژه‌های متعدد در بازه زمانی کوتاه گرفته تا روایت داستان‌هایی که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول طی چند سال گذشته با مشکلات جدی و انتقادات شدیدی مواجه شده است. متاسفانه بکارگیری استراتژی‌های غلط مثل ترجیح داد کمیت به کیفیت، فشار آوردن به اعضای تیم جلوه‌های ویژه، معرفی شخصیت‌های جدید بی‌شمار و از همه مهمتر ساختن پروژه‌های ریسکی و غیرضروری باعث شدند تا یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین فرانچایزهای تاریخ سینما به شکستی تجاری تبدیل شود.

خوشبختانه هنوز برای جبران اشتباهات دیر نشده، چراکه آقای باب ایگر (Bob Iger)، مدیر عامل کمپانی دیزنی به‌تازگی از استراتژی جدیدی رونمایی کرده که خروجی استودیو مارول را به‌طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد. ایگر برای اولین بار اعتراف کرد که طی چند سال اخیر برخی از استودیوهای زیرمجموعه دیزنی مثل لوکاس فیلم و استودیو مارول تمرکز خود را در تلاش برای گسترش فرانچایزهای خود از دست داده و مخاطبانشان را ناامید کرده‌اند. به‌همین خاطر از امسال فیلم‌ و سریال‌های آینده آنها با سرعت کمتر و تمرکز بیشتر روی کیفیت ساخته خواهند شد.

۲۰۲۳ سال خیلی سخت و چالش‌برانگیزی بود. ما با بررسی تمامی جوانب و مرور اتفاقات چند سال گذشته تصمیم گرفتیم کمی بیشتر روی دنباله‌ها و فرانچایزها تمرکز کنیم. استودیوهای زیرمجموعه دیزنی مثل لوکاس فیلم و استودیو مارول طی چند سال اخیر تمرکز خود را از دست داده و اغلب با آثار ضعیف به استقبال طرفداران رفتند. این خوب نیست، به‌همین خاطر از امسال قراره استرارتژی‌های جدیدی را پیاده‌سازی کنیم تا فیلم‌ و سریال‌های آینده مارول با سرعت کمتر و تمرکز بیشتر روی کیفیت ساخته شوند.

کم کردن سرعت مارول بدون شک هوشمندانه‌ترین اقدامی است که دیزنی طی چند سال اخیر اتخاذ کرده، زیرا اینگونه پروسه توسعه طولانی‌تری به پروژه‌ها اختصاص داده می‌شود، فیلمنامه‌ها با عجله نگارش نمی‌شوند، به اعضای تیم جلوه‌های ویژه فشار وارد نمی‌شود و از همه مهمتر انسجام فرانچایز حفظ می‌شود. خوشبختانه دیگر موفقیت پروژه‌های مهمی مثل Avengers 5 ،Blade ،Fantastic Four و Avengers: Secret Wars تضمین شده است، زیرا قراره دستخوش همین استراتژی‌های جدید بشوند.

جدیدترین پروژه استودیو مارول، فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 است که برای اکران در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) برنامه‌ریزی شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments