برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تایید رابطه مولتی ورس مارول و قلمرو کوانتوم!

در وصف زیرزمین مولتی ورس.

تایید رابطه مولتی ورس مارول و قلمرو کوانتوم! ۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
مولتی ورس مارول

جف لاونس (Jeff Loveness) نویسنده فیلم های Ant-man and the Wasp: Quantumania و Avengers: Kang Dynesty، درمورد رابطه مولتی ورس مارول و جهان کوانتوم نظراتی را ارائه داد. در جهان MCU، زمان و مولتی ورس سخت درهم تنیده به نظر می‌آیند در حالی که در کمیک‌ها این مسئله زیاد صدق نمی‌کند.

سفر در زمان برای اولین بار در Avengers: Endgame شناخته و معرفی شد، هم برای نجات نیمی از بشریت و همچنین برای پایه ریزی حماسه بعدی در MCU. اما برای استفاده از این مسئله و قلمرو کوانتوم، انتقام جویان باید یاد می‌گرفتند که چطور گلیم خود را در این دنیا از آب بکشند.

 اگر دنیای کوانتومی روشی است برای کنترل خود زمان توسط یک نفر، احتمالا در این دنیا پیدا کردن رابطه ایی به مولتی ورس کار آسانی خواهد بود. اما سوال اینجاست که آیا این رابطه بین مولتی ورس و دنیای کوانتوم برای تماشاچیان قابل درک هست یا نه؟

رابطه بین دنیای کوانتومی و مولتی ورس مارول

مولتی ورس مارول

در مصاحبه‌ایی با مارول، جف لاونس نویسنده Ant-man and the wasp و همچنین استفن بروسارد (Stephen Broussard) تهیه کننده این فیلم، در مورد چگونگی پیوند مولتی ورس و قلمرو کوانتومی صحبت کردند. بروسارد شفاف سازی کرد که فضای کوانتوم دنیایی داخل یک جهان دیگر است، برخلاف ازگارد (Asgard) یا واکاندا (Wakanda):

دنیای کوانتوم اونقدری بزرگه که میشه گفت اندازه تمام چیزاییه که تا الان ساختیم و گشتیم. این قلمرو یه دنیاست داخل یک دنیای دیگه، برخلاف ازگارد یا واکاندا یا دنیای عرفانی دکتر استرنج. داشتن فرصتی برای ساخت و ایجاد چیزی به این بزرگی در قسمت سوم فیلم خیلی برامون جالب بوده تا الان.

لاونس وسط حرف او پرید و گفت که آن‌ها این دنیا را «زیرزمین مولتی ورس» در نظر گرفتند که هنوز به شدت دست نخورده باقی مانده:

اول از همه میخواستیم این دنیا رو از بیخ و بن دوباره بسازیم و با خودمون گفتیم چه چیزی باعث متفاوت بودن این دنیا با فضا میشه؟ چه چیزی این دنیا را با پادشاهی نامور، تالوکان متفاوت میکنه؟… و به این نتیجه رسیدیم که این ایده، اساسا مانند زیرزمین مولتی ورس است و متصل به برزخی خارج از زمان و مکان.

زیرزمین مولتی ورس

مولتی ورس مارول

اینکه قلمرو کوانتوم مثل زیرزمین مولتی ورس درنظرگرفته شود ایده بسیار جالبی است اما آیا این بدان معناست که تنها یک قلمرو کوانتومی وجود دارد؟ و نه یکی در هر خط زمانی، یا احتمالاً برای مجموعه خاصی از جدول زمانی؟

در هر صورت، هنوز سوالات زیادی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داد. امیدواریم که Quantumania توضیحات بیشتری برای طرفداران داشته باشد – اگرچه بدون شک چیزهای زیادی برای بررسی سلسله کانگ باقی خواهد ماند. علاوه بر این، شاید بتوانیم پاسخ بسیاری از سوالات خود را در  فصل دوم Loki  پیدا کنیم.

همچنین، هنگامی که صحبت از سفر در زمان به میان می آید، MCU می تواند آچاری را به همه چیز پرتاب کند و کلا مسائل را تغییر دهد. اگر راه دیگری غیر از قلمرو کوانتومی برای دستکاری زمان وجود داشته باشد چه؟ به هر حال، در کمیک ها، کانگ این توانایی را دارد که با لباس خود در زمان سفر کند.

حتی شرورانی مثل دکتر دووم (Doctor Doom) حتی قبلا ماشین های زمان خود را ساخته اند. به همین دلیل است که میتوان گفت سابقه‌ایی برای استفاده از روش‌های جایگزین سفر در زمان وجود دارد و بعید نیست که تمامی این مسائل به دست MCU تغییر اساسی کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments