#مهسا_امینی

پخش سریال WandaVision احتمالا به سال آینده‌ی میلادی موکول شده است

ویروس کرونا بالاخره کار خودش را کرد!

پخش سریال WandaVision

شیوع ویروس کرونا و تعطیلی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی، پخش سریال WandaVision را احتمالا تا سال آینده‌ی میلادی به تعویق انداخته است.

استودیوی مارول در جریان پنل ۹۰ دقیقه‌ای که در کامیک کان ۲۰۱۹ میلادی برگزاری شد، از سریال‌های جدید خود رونمایی کرد. یکی از این سریال‌ها WandaVision است که روی اسکارلت ویچ و ویژن تمرکز داشته و از لحاظ داستانی ارتباط نزدیکی با فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness دارد. این سریال در ابتدا برای پخش در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی برنامه‌ریزی شده بود اما مارول بعدها تصمیم گرفت آن را در تاریخ نامشخصی از ماه دسامبر از طریق دیزنی پلاس منتشر کند. با شیوع ویروس کرونا در جهان و تعطیلی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی، گمانه‌زنی‌هایی پیرامون تاخیر در پخش سریال به وجود آمد؛ گمانه‌زنی‌هایی که ظاهرا درست بوده‌اند.

وب سایت The Hollywood Reporter با انتشار یک گزارش به سریال‌های جدید مارول پرداخت که مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارند. در بخشی از این مطلب ادعا شده پخش سریال WandaVision به جای دسامبر سال جاری میلادی در بهار سال آینده (مصادف با ۱۱ اسفند الی ۱۰ خرداد ماه) آغاز خواهد شد. اگرچه مارول این خبر را هنوز تایید نکرده اما احتمال صحیح بودن آن به دو دلیل بالا است: دلیل اول، به عدم تکمیل فاز فیلمبرداری مربوط می‌شود. طبق اطلاعات موجود، ضبط صحنه‌های اصلی به پایان رسیده اما سازندگان خواهان ضبط چند صحنه‌ی جدید هستند. این صحنه‌ها قرار است در ماه جاری میلادی ضبط شوند اما احتمالا چنین اتفاقی را شاهد نباشیم؛ زیرا تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا بار دیگر رو به افزایش است؛ دلیل دوم و پایانی هم به تغییر در برنامه‌های مارول مربوط می‌شود.

این استودیوی آمریکایی ساعاتی قبل اعلام کرد پخش The Falcon and Winter Soldier به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و توقف کامل روند ساخت آن تا اواخر سال جاری میلادی به تعویق افتاده است. این سریال قرار بود در تاریخ نامشخصی از ماه آگوست (۱۱ مرداد الی ۱۰ شهریور) از طریق دیزنی پلاس پخش شود. با در نظر گرفتن اینکه محصول مشترک فالکون و سرباز زمستان برای انتشار در اواخر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده، کاملا منطقی است که WandaVision تاخیر خورده باشد و چند ماه دیرتر از راه برسد. در غیر این صورت، دو سریال مورد انتظار مارول همپوشانی داشته و در یک بازه‌ی زمانی مشترک پخش می‌شوند؛ اتفاقی که مدیران استودیو تحت هیچ شرایطی خواهان رخ دادنش نیست.

با توجه به اطلاعات موجود، داستان WandaVision پس از اتفاقات Avengers: Endgame روایت می‌شود. اگرچه ویژن در جریان Avengers: Infinity War کشته شده بود اما به طریقی بازگشته و زندگی ایده‌آلی را در کنار اسکارلت ویچ آغاز کرده است. این شرایط ادامه دارد تا اینکه واندا ماکسیمف به ماهیت همه چیز شک می‌کند؛ اتفاقی که باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند. از بازیگران حاضر در این اثر می‌توان الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen)، پال بتانی (Paul Bettany)، ایوان پیترز (Evan Peters) و رندال پارک (Randall Park) را نام برد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا