پخش سریال Falcon and Winter Soldier به تعویق افتاد

بازهم کرونا!

پخش سریال Falcon and Winter Soldier

شرکت نامدار دیزنی چندی پیش طی پیامی رسما تایید کرد که سریال Falcon and Winter Soldier به خاطر شیوع ویروس کرونا و توقف روند ساخت آن، در زمان مقرر پخش نخواهد شد.

The Falcon and Winter Soldier اولین سریال مارول به شمار می‌رود که وقایع آن در دنیای سینمایی مارول جریان داشته و ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز شاهین و سرباز زمستان را روایت می‌کند. در ابتدا قرار بر این بود که این سریال مورد انتظار در مرداد ماه سال جاری (آگوست) از طریق شبکه‌ی دیزنی پلاس به صورت رسمی پخش شود. با این حال، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و اعمال محدودیت‌ها در اقصی نقاط جهان، شرکت دیزنی را از ماه مارس سال جاری میلادی به تعطیلی کشاند و در پی آن، پروسه‌ی ساخت و تدوین سریال برخلاف پیش‌بینی‌ها، ناتمام باقی ماند.

بر این اساس، شرکت دیزنی ساعاتی پیش نام این سریال را از لیست پخش سریال‌های آینده حذف و در پیامی اعلام کرد که اکران «فالکون و سرباز زمستانی» به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و توقف کامل روند ساخت آن، به تعویق افتاده است. متاسفانه، هنوز تاریخ جدیدی برای پخش این سریال از سوی دیزنی و استودیوی مارول اعلام نشده و آینده‌ی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. البته، باید توجه داشته باشید که شیوع ویروس کوید-۱۹ صرفا تاریخ اکران این سریال را تحت تاثیر قرار نداده و در حال حاضر پخش شماری از فیلم‌های بزرگ و مورد انتظار از جمله Tenet به خاطر تعطیلی سینماها، به آینده موکول شده است. از طرفی، پیش‌بینی گسترش این بیماری تقریبا غیرممکن بوده و نمی‌توان با قاطعیت در خصوص تاریخ جدید پخش سریال‌ها و فیلم‌ها اظهار نظر کرد.

ذکر این نکته مهم است که حتی در صورت آغاز فرآیند تولید این سریال، باز هم نمی‌توان تاریخی برای پخش آن مشخص کرد، چرا که تمامی فیلم‌ها و سریال دنیای سینمایی مارول با یکدیگر در ارتباط بوده و پخش آن باید مطابق با زمان‌بندی MCU صورت بگیرد. بدین ترتیب، به نظر می‌رسد که در گام نخست، باید شاهد تعیین تاریخ اکران فیلم‌های مارول از سوی دیزنی باشیم. وقایع سریال The Falcon and Winter Soldier در واقع دنباله‌ای بر حوادث فیلم‌ Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) به حساب می‌آید. آنتونی مکی (Anthony Mackie) در نقش شاهین و سباستین استن (Sebastian Stan) در نقش سرباز زمستان ایفای نقش می‌کنند و شخصیت‌های جدیدی از جمله مامور آمریکا با بازی وایت راسل (Wyatt Russell) در آن حضور خواهند شد.

در پایان این خبر، همان‌طور که اشاره کردم، هنوز تاریخ جدیدی برای پخش سریال The Falcon and Winter Soldier از پلتفرم دیزنی پلاس مشخص نشده است. با این حال، در صورتی که روند شیوع ویروس کرونا رو به کاهش باشد، ممکن است که با آغاز دوباره‌ی روند ساخت آن، شاهد اکران در سال ۲۰۲۱ میلادی بودیم. البته، باید در نظر داشت که بر اساس آخرین گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، گسترش و همه‌گیری این ویروس وارد موج دوم شده و روز به روز به شمار مبتلایان در سراسر دنیا اضافه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا