فروش ریمستر بازی اسپایدرمن به بیش از ۱.۵ میلیون نسخه رسید

فروش عالی The Last of Us روی کامپیوتر

فروش ریمستر Marvel’s Spider-Man

فروش نسخه ریمستر بازی Marvel’s Spider-Man روی کامپیوتر از مرز ۱.۵ میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده است.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی ساعاتی پیش در جلسه ارائه گزارش مالی خود که با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد، اعلام کرد که فروش نسخه ریمستر بازی Marvel’s Spider-Man برای کامپیوتر از زمان عرضه در آگوست سال قبل تا به امروز حدود ۱.۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است.

به دنبال این فروش، ریمستر اسپایدرمن بالغ بر ۵۲ میلیون دلار برای سونی درآمدزایی کرده است. از طرفی، بازی The Last of Us Part 1 که در ماه مارس سال جاری در دسترس کاربران پی سی قرار گرفت، حدود ۳۶۸ هزار نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. از این رو، سونی بیش از ۱۵.۵ میلیون دلار از فروش بازی درآمد کسب کرده است.

دقت داشته باشید که این گزارش صرفا مربوط به فروش نسخه رایانه شخصی دو بازی بوده و شامل فروش آن‌ها در پلی استیشن نمی‎‌شود. به طور کلی، بر اساس گزارش‌های رسمی، انتشار بازی‌های پلی استیشن برای پی سی نه تنها درآمد سونی در طول یک سال اخیر را تا حد قابل توجهی افزایش داده، بلکه هیچ تاثیر منفی روی فروش کنسول نیز نگذاشته است.

در پی این موفقیت‌ها، اگر خاطرتان باشد، چند وقت پیش بود که مدیر پلی استیشن در پیامی اذعان داشت که روند عرضه بازی‌های فرست پارتی برای پی‌‎سی همچنان ادامه دارد و چه بسا از این پس قرار است که عناوین بیشتری برای پلتفرم مزبور منتشر شود.

البته، جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، پیش‌تر تاکید کرد که آن‌ها به ساخت بازی‌های باکیفیت و انحصاری برای پلی استیشن متعهد باقی می‌مانند. از طرفی، برخلاف ردموندی‌ها، ژاپنی‌ها برنامه‌ای برای انتشار همزمان بازی‌های خود برای پلی استیشن و پی سی ندارند و این عناوین حداقل دو یا سه سال بعد از عرضه روی کنسول، برای کامپیوتر منتشر می‌شوند.

3 4 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا