منتظر انتشار همزمان بازی های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر نباشید

حداقل دو یا سه سال باید صبر کنید

منتظر انتشار همزمان بازی های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر نباشید حمید توحیدلو ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر

مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی خاطرنشان کرد که بازی های انحصاری پلی استیشن حداقل دو یا سه سال بعد از عرضه روی کنسول، برای کامپیوتر منتشر می‌شوند.

تا چند سال پیش پی‌سی بازها به کلی از تجربه‌ بازی‌های انحصاری پلی استیشن محروم بودند و انتشار این آثار برای کامپیوتر عجیب به نظر می‌رسید؛ تا اینکه شرکت سونی با تغییر سیاست‌ها، برخی از بازی‌های فرست پارتی خود از جمله خدای جنگ و لست آو آس را برای پی‌سی نیز منتشر کرد.

برخلاف تصورها، این رویکرد نه تنها به ضرر سونی نبوده و منجر به کاهش فروش کنسول‌های پلی استیشن نشده، بلکه درآمد شرکت از فروش بازی‌ها را نیز دو چندان کرده است. بر این اساس، مدیران پلی استیشن قصد انتشار بازی‌های انحصاری بیشتری برای رایانه شخصی را دارند.

با این حال، پی‌سی بازها نباید منتظر عرضه همزمان بازی های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر باشند. در همین راستا، اقای جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، در گفت‌وگو با مجله فامیتسو اعلام کرد که هدف اصلی از بازی‌های فرست پارتی، ارائه یک تجربه کامل برای پلی استیشن بوده و به همین خاطر، این عناوین از روز اول برای پی‌سی عرضه نخواهند شد. در واقع، بازی‌های انحصاری سونی حداقل دو یا سه سال بعد برای کامپیوتر عرضه خواهند شد.

جیم رایان در این زمینه می‌گوید:

ما اهمیت بازی‌‌های انحصاری پلی استیشن را درک می‌کنیم. وظیفه اصلی این است که مردم از تجربه بازی‌ها روی جدیدترین کنسول لذت ببرند. ما به طور مداوم در حال افزایش بازی های انحصاری پلی استیشن هستیم و در همین حین، عناوینی را نیز برای کامپیوتر عرضه می‌کنیم.

در اغلب مواقع این فرصت برای من پیش آمده که نظر هوادارها را در این باره بپرسم. طبق نظر آن‌ها، عرضه نسخه کامپیوتر این بازی‌ها حدود دو یا سه سال بعد از انتشار نسخه پلی استیشن قابل قبول است.

بهتر است بدانید که هرمن هالست، رئیس استودیوهای جهانی پلی استیشن، پیش‌تر گفته بود که اغلب عناوین سونی حداقل یک سال پس از عرضه روی پلتفرم‌های پلی استیشن، برای رایانه شخصی نیز منتشر خواهند شد. البته، این سیاست برای تمام بازی‌ها صادق نیست و احتمالا بازی‌های سرویس محور سونی به طور همزمان برای پلی استیشن و پی‌سی از راه می‌رسند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا