#مهسا_امینی

سریال انیمیشنی What If چه تاثیری روی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد گذاشت؟

اظهارات جدید لوکی درباره فاز چهارم

سریال انیمیشنی What If

طبق گفته تام هیدلستون (Tom Hiddleston)، بازیگر نقش لوکی (Loki)، ظاهرا قرار است تا آینده فاز چهارم دنیای سینمایی مارول با سریال انیمیشنی What If راه متفاوتی را در پیش گرفته و با دوره‌های قبلی بسیار متفاوت خواهد بود.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول با یک سریال شروع شد که وقایع آن به صورت مستقیم روی فیلم‌های آینده و حتی قبلی MCU تاثیر دارند. این مسئله که ممکن است در ابتدا روشی بسیار مناسب برای پر کردن وقت طرفداران و زنده نگه داشتن دنیای سینمایی مورد علاقه‌شان خوانده شود، به نحوی نشان می‌دهد که سریال‌های شبکه استریم دیزنی پلاس تا چه حد در فاز جدید تاثیرگذار بوده و اهمیت آن‌ها در چیست. به هر حال در سریال WandaVision شاهد تبدیل شدن واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) به همان اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) معرف در کمیک و همچنین در سریال The Falcon And The Winter Soldier با کاپیتان آمریکا جدید آشنا شدیم. همچنین در حال حاضر شاهد سریال مختص به شخصیت لوکی هستیم که آخرین قسمت آن امروز پخش شده و روایت‌کننده داستان این کاراکتر پس از فرار کردنش از سال ۲۰۱۲ خواهد بود.

با این حال، فاز چهارم پس از پخش این قسمت و همچنین فیلم Black Widow که به تازگی منتشر شده، توسط یک سریال انیمیشنی به نام What If دنبال خواهد شد که قرار است داستان فوق‌العاده متفاوتی را از وقایع MCU روایت کند؛ مانند وقتی که تی چالا (T’Challa) سر از فضا درآورده و پگی کارتر (Peggy Carter) به یک ابرسرباز تبدیل می‌شود که سپر مخصوص خود را دارد. لازم به ذکر است که این اولین کار انیمیشنی مارول در دنیای سینمایی خود خواهد بود که وقایع آن به جهان سایر فیلم‌ها و سریال‌ها ربط داشته و فصل دوم آن نیز در حال حاضر تایید شده است. اما چه چیزی باعث مهم بودن این سریال می‌شود که تام هیدلستون درباره نقش آن در فاز چهارم اظهار اهمیت کرده است؟

سریال انیمیشنی What If می‌تواند مولتی‌ورس را بهتر به بینندگان معرفی کند

پس از کنار رفتن شخصیت‌های مهم و اصلی داستان دنیای سینمایی مارول مانند استیو راجرز (Steve Rogers) و همچنین تونی استارک (Tony Stark) به نظر می‌رسد که بازگویی یک روایت دیگر از دنیای کمیک روی پرده سینما کار بسیار دشواری باشد؛ از همین جهت نیز می‌بینیم که ظاهرا سریال‌های جدید MCU همگی روی مسئله زمان و واقعیت‌های مختلف و به عبارتی جهان‌های موازی تمرکز دارند. البته در این بین می‌توان سریال The Falcon And The Winter Soldier را فاکتور گرفت، اما در سریال Loki این مسئله به شدت دنبال شده و نهایتا به یک مولتی‌ورس کلی در جهان سینمایی مارول ختم خواهد شد. با این حال، سریالی که این جهان‌های موازی را هرچه بیشتر توضیح خواهد داد همان What If است که تایم‌لاین‌های متفاوتی را نشان می‌دهد.

تام هیدلستون خود نیز در این سریال در نقش لوکی حضور دارد، به نحوی که در تریلر منتشر شده از آن می‌بینیم که با ارتشی از ازگارد به نیک فیوری حمله می‌کند. اما او در جدیدترین مصاحبه خود هیچ حرفی را درباره وقایع آن قسمت لو نداده، بلکه اظهار کرده که سریال انیمیشنی What If همان چیزی است که برای آینده فاز چهارم دنیای سینمایی مارول فوق‌العاده ضروری شمرده می‌شود. به هر حال پس از ثانوس (Thanos) و قدرتی که در Infinity War کسی توان مقابله با آن را نداشت، باید داستان طوری دنبال شود که جذابیت خاصی را برای بینندگان داشته باشد. در نتیجه، به جای اینکه ثانوس نسخه دوم معرفی شود، تهدید جهان‌های موازی و به عبارتی مولتی‌ورس در MCU معرفی خواهد شد.

از همین جهت نیز به گفته هیدلستون، سریال What If زمینه را برای چیزی بزرگ‌تر فراهم می‌کند که در فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول آن را دنبال خواهیم کرد. مانند حضور کنگ (Kang) که در قسمت آخر سریال Loki هم نشان داده شد و ظاهرا قرار است تا تایم‌لاین‌های مختلف را به سلطه خود درآورد!

سریال What If..? در تاریخ ۲۰ مرداد (۱۱ آگوست) از شبکه استریم دیزنی پلاس پخش خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا