نمرات و نقدهای سریال What If منتشر شده‌اند

قسمت اول امروز در دسترس قرار می‌گیرد

نقدهای سریال What If

در فاصله کوتاهی از انتشار قسمت اول در سرویس استریم دیزنی پلاس، نقدهای سریال What If روی خروجی وب سایت‌های مختلف قرار گرفتند.

مارول قصد داشت فاز چهارم فرنچایز Marvel Cinematic Universe را با اکران Black Widow در مه سال گذشته میلادی آغاز کند اما پس از اینکه همه‌گیری ویروس کرونا رخ داد و برخلاف پیش‌بینی‌های اولیه ماندگار شد، استودیو آمریکایی تصمیم گرفت پس از یک سال وقفه فاز چهارم را با سریال WandaVision آغاز کند. در ادامه نوبت به The Falcon and the Winter Soldier رسید و پس از آن Loki از طریق دیزنی پلاس منتشر شد. حالا نگاه‌ها به What If دوخته شده که برخلاف آثاری MCU که تاکنون منتشر شده‌اند، یک اثر لایو اکشن نبوده و به صورت انیمیشن ساخته شده است.

What If قرار بود ۱۰ قسمت داشته باشد اما در پی همه‌گیری ویروس کرونا و چالش‌هایی که مقابل تیم قرار گرفت، مدیران مارول تجدید نظر کرده و تعداد قسمت‌ها را به رقم ۹ کاهش داده‌اند. با این حال، سریال مزبور موارد زیادی را پوشش داده است. در صورتی که سریال لوکی را تماشا کرده باشید، خط زمانی مقدس از بین رفته و حالا هر اتفاق غیرمنتظره‌ای می‌تواند در خطوط زمانی رخ دهد. نخستین اثر انیمیشنی مارول سعی دارد تاثیر کشته شدن کانگ فاتح را به تصویر کشید. از همین رو، اتفاقاتی که در فیلم‌های پیشین رخ داده‌اند، اینبار به گونه دیگری رقم می‌خورند؛ برای مثال، پگی کارتر به جای استیو راجرز سرم ابرسرباز را دریافت کرده و به یک ابرقهرمان تبدیل می‌شود.

در فاصله کوتاهی از انتشار اولین قسمت روی سرویس استریم دیزنی پلاس، نقدهای سریال What If در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند. تا به این لحظه و با انتشار ۶ مثبت و ۲ نقد متوسط، متای اثر به رقم ۶۷ رسیده است. در ادامه می‌توانید خلاصه برخی از نقدها را مطالعه کنید.

وب سایت CNN:

What If احتمالا کمیک بوکی ترین اثری باشد که استودیو مارول تاکنون ساخته است. این سریال به خوبی نشان می‌دهد اگر یک داستان کمیک بوکی بدون هیچ گونه تغییری به دنیای تصویر بیاید چه اتفاقی می‌افتد. سبک انیمیشن و دسترسی به بازیگران اصلی میزان سرگرم‌کنندگی را افزایش داده است.

وب سایت San Francisco Chronicle:

سه قسمتی که دیزنی برای نقد در دسترس قرار داده ایده‌های سرگرم‌کننده، درام، طنز، اکشن خیره‌کننده و اشاراتی را در خود جای داده است. همچنین تعادل خوبی میان این موارد برقرار است.

وب سایت Rolling Stone:

سریال What If اثر سرگرم‌کننده‌ای است چون مارول این روزها نظارت زیادی روی کیفیت انجام می‌دهد و تغییراتی که نسبت به داستان اصلی رخ داده جذاب هستند. البته تمامی قسمت‌ها قادر نیستند انتظارات بالا را برآورده کنند.

وب سایت The Hollywood Reporter:

What If وعده داده اثری باشد که ایده‌های عجیب، چالش‌برانگیز و گاهی احمقانه‌ای که امکان نداشت در لایو اکشن‌ها مورد استفاده قرار بگیرند را شامل شود اما به سختی می‌تواند کنجکاوی مخاطب را برای تماشای ادامه داستان برانگیزد.

قسمت اول سریال What If امروز منتشر شده و باقی قسمت‌ها به صورت هفتگی از راه می‌رسند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا