تیم جلوه های ویژه مارول به اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران پیوستند

وضعیت استودیو مارول اصلا خوب نیست

تیم جلوه های ویژه مارول به اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران پیوستند پارسا خلیلی ۴ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ سینما
تیم جلوه های ویژه مارول

طبق گزارش‌های تازه منتشر شده، تمامی اعضای تیم جلوه های ویژه مارول تصمیم گرفتند تا به‌منظور ایجاد تغییری بزرگ در صنعت سینما، به اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران بپیوندند.

طی چند سال اخیر، بسیاری از آثار دنیای سینمایی مارول به‌دلیل کیفیت پایین جلوه‌های ویژه به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. سال گذشته گزارش‌های زیادی از برخورد‌ بد استودیو مارول با هنرمندان جلوه‌های بصری منتشر شده بود که به گفته یکی از آنها، مدیران پروژه به‌قدری با درخواست‌های بیش از حد و نامعقول به تیم جلوه‌های ویژه فشار وارد می‌کردند که اکثر اوقات مجبور بودیم تا دیر وقت کار کنیم.

اندکی پس از انتشار گزارش‌های مذکور، یکی دیگر از کارکنان مارول اعتراف کرده بود تنها یک ماه قبل از اکران Ant-Man and the Wasp: Quantumania، مارول از آنها خواسته بود تا تمامی صحنه‌ها و افکت‌های یک سوم پایانی فیلم را کاملا عوض کنیم. اگر هم کسی نمی‌توانست به تعهدات خود عمل کند، استودیو آنها را در لیست سیاه قرار می‌داد. البته ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود چراکه یکی دیگر از اعضای تیم در مصاحبه‌ای دیگر از ساعت کاری استودیو انتقاد کرده و اعتراف کرده بود که به مدت شش ماه باید هفت روز هفته سخت کار می‌کرد، یعنی به‌طور میانگین چیزی حدود ۶۴ ساعت در هفته. به‌گفته او، آنقدر فشار روی تیم زیاد بود که برخی از همکارانش دچار فروپاشی روانی شده و در محل کار از خستگی و فشار گریه می‌کردند.

اکنون خبرگذاری والچر در گزارشی جدید تایید کرده که اعضای تیم جلوه های ویژه مارول به‌دنبال پیوستن به اتحاد بین‌ المللی کارمندان تئاتر (IATSE) هستند. این امر به هنرمندان اجازه می‌دهد تا توسط اتحادیه کارگری در هیئت ملی روابط کار نماینده تمامی همکاران خود در سراسر دنیا باشند. مارک پچ (Mark Patch) که سازمان دهنده اعتصابات (IATSE) است، درمورد اولین قدم تاریخی کارکنان جلوه‌های ویژه چنین گفت:

تقریبا نیم قرن است که کارکنان صنعت جلوه‌های بصری از همان حمایت‌ها و مزایایی که همکاران و خدمه‌شان از ابتدای صنعت فیلمسازی هالیوود به آن‌ها تکیه کرده‌اند، محروم بوده‌اند. به‌همین منظور پیوستن به اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران اولین قدم تاریخی آنها خواهد بود تا بتوانند با فرصتی برای مبارزه داشته باشند.

اگر اعضای تیم جلوه‌های ویژه مارول بتوانند خواسته‌های خود را عملی کنند، سایر هنرمندان نیز می‌توانند برای مقابله با خواسته‌های تحمیلی استودیوها با یکدیگر متحد شوند. خوشبختانه اعتصابات انجمن نویسندگان (WGA) و اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) نقشی کلیدی در ایجاد این لحظه تاریخی ایفا کرده‌اند، زیرا این اتحاد خیلی زود به نبردی بزرگتر برای آینده هالیوود تبدیل خواهد شد.

شاید این موضوع روی تک تک آثار فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول تاثیر بگذارد اما بدون شک، این مسیری است که هالیوود باید در آن قدم بگذارد، زیرا استانداردهای کاری برای مدت طولانی مشکل ساز بوده است. در حال حاضر، جهان باید منتظر بماند و ببیند که تلاش اعضای تیم جلوه‌های ویژه مارول به کجا ختم می‌شود.

4.2 5 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا