آیا اعتصابات هالیوود در آینده نزدیک تمام خواهد شد؟

جدال برای دستمزدی منصفانه

آیا اعتصابات هالیوود در آینده نزدیک تمام خواهد شد؟ پارسا خلیلی ۰ ۲۸ تیر ۱۴۰۲ سینما
اعتصابات هالیوود

به‌دنبال متوقف شدن تولید اکثر آثار سینمایی و تلویزیونی بزرگ، سوال بزرگی که ذهن دوست‌داران سینما را درگیر خود کرده این است که اعتصابات هالیوود چه زمانی به پایان خواهند رسید.

اعتصابات انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) ماه گذشته به‌دلیل افزایش علاقه استودیوها به استفاده از هوش مصنوعی آغاز شد. آنها سعی داشتند تا قرارداد جدیدی با اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) امضا کنند اما متاسفانه عدم توافق به آغاز اعتصاب نویسندگان منجر شد. این موضوع به‌قدری جدی و مهم است که اگر قرارداد جدیدی با استودیوها امضا نشود، هیچ نویسنده هالیوودی اجازه انجام کار نخواهند داشت، بنابراین در حالت ایده آل، انجمن نویسندگان آمریکا و اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون باید به توافق برسند تا نویسندگان حقوق منصفانه دریافت کنند و معیشت آنها تحت هیچ شرایطی و توسط هیچ ارگانی مختل نشود.

با این حال طی ماه گذشته اوضاع خیلی خوب پیش نرفته و درنتیجه ادامه پیدا کردن اعتصاب نویسندگان، تولید آثار بزرگ و مورد انتظار بسیاری به‌طور موقت متوقف شده است. درحالیکه دوست‌داران سینما گمان می‌کردند شرایط قرار نیست از این بدتر بشود، هفته گذشته اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) نیز به انجمن نویسندگان پیوست و به دلایل مشابه شروع به اعتصاب کرد و در نتیجه تولید چندین اثر دیگر نظیر Deadpool 3 تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

متاسفانه در حال حاضر نمی‌توان پیش بینی کرد که جدال نویسندگان با استودیوهای کوچک و بزرگ چه نتیجه‌ای خواهد داشت اما به گفته مت بلونی (Matt Belloni)، یکی از اعضای خبرنامه Puck، اعتصابات هالیوود با توجه به شرایط فعلی استودیوها می‌تواند تا ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۴ ادامه داشته باشد. او همچنین اظهار داشت که نگرانی اصلی او این است که مذاکرات بین اصناف و اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون تا زمان برگزاری مراسم اسکار سال آینده از سر گرفته نشود. براساس گزارش رسمی این خبرنامه، اگر همه طرف‌ها قبل از برگزاری مراسم اسکار تصمیم به از سرگیری مذاکرات بگیرند، می‌توانند زودتر از آنچه انتظار می‌رود به توافق برسند. البته این سناریو خیلی محتمل به نظر نمی‌رسد، چون هر سه طرف سخت در موضع خود ایستاده‌اند.

همچنین باید توجه داشته باشیم که چقدر سینماها تحت تاثیر کمبود محتوا قرار گرفته‌اند، زیرا جمعیت داخلی معمولا هر ماه صدها میلیون دلار برای تماشای فیلم‌های جدید هزینه می‌کنند. به‌طور خلاصه، اعتصابات هالیوود قبلا بر صنعت سرگرمی تاثیر گذاشته است و اگر تا زمان پیش بینی شده همچنان ادامه داشته باشد، طرفداران می‌توانند در آینده نزدیک شاهد تغییرات بزرگی در سینما و تلویزیون باشند.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا