روند ساخت فیلم ددپول 3 در پی اعتصاب اتحادیه بازیگران موقتا متوقف شد

اولین پس لرزه‌های اعتصاب SAG-AFTRA

روند ساخت فیلم ددپول 3 در پی اعتصاب اتحادیه بازیگران موقتا متوقف شد پارسا خلیلی ۰ ۲۴ تیر ۱۴۰۲ سینما
روند ساخت فیلم ددپول 3

با ادامه داشتن اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا و همچنین آغاز اعتصاب اتحادیه بازیگران، روند ساخت فیلم ددپول 3 موقتا متوقف شده است.

همانطور که بسیاری می‌دانند، قشر وسیعی از نویسندگان با پیوستن به اعتصابات انجمن نویسندگان آمریکا، رسما با استودیوهای کوچک و بزرگ هالیوود وارد جنگ شده‌اند. این جنبش از زمان آغازش منجر به توقف تولید عناوین مورد انتظار بسیاری شده که متاسفانه تمامی فیلم‌ و سریال‌های فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول را نیز شامل می‌شود.

پیرو پخش برخی تصاویر پشت صحنه از لباس جدید ولورین و نبرد دو جهش‌یافته نامیرا در فضای مجازی، همه گمان می‌کردند که اولین پروژه R-Rated استودیو مارول در امان است و قرار نیست اتفاق بدی برایش بیوفتد اما طبق گزارش رسمی ورایتی، با آغاز اعتصاب اتحادیه بازیگران و پیوستن آن به اعتصاب انجمن نویسندگان، روند ساخت فیلم ددپول 3 به‌همراه برخی پروژه‌های بزرگ مثل دنباله مورتال کامبت، دنباله گلادیاتور، پارت دوم ماموریت غیرممکن و قسمت سوم ونوم تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

قسمت پایانی سه‌گانه ددپول بدون شک یکی از بزرگترین، مهمترین و مورد انتظارترین آثار کمیک بوکی به‌شمار می‌رود، چراکه ضمن پیش بردن داستان کلی حماسه مولتی‌ورس، ددپول را به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند و بعد از گذشت هفت سال طولانی، هیو جکمن را باری دیگر به نقش ولورین بازمی‌گرداند. از طرف دیگر همانطور که پیش‌تر اشاره شد، این فیلم رسما اولین پروژه استودیو مارول با درجه سنی بزرگسال به‌شمار می‌رود و قرار است تمامی تابوهای غیرقابل تحمل دیزنی را با خاک یکسان کند. به‌همین خاطر وقتی اکثر پروژه‌های فاز پنجم و ششم با تاخیر مواجه شدند، تاریخ اکران ددپول 3 در اقدامی غیرمنتظره شش ماه جلو افتاد و توانست علیرغم اعتصاب انجمن نویسندگان همچنان به فیلمبرداری خود ادامه بدهد.

با این حال پیوستن رایان رینولدز، هیو جکمن و سایر بازیگران به اعتصاب اتحادیه بازیگران، گلوله‌ای بود که قسمت پایانی سه‌گانه ددپول نتوانست از آن جاخالی بدهد. متاسفانه هنوز مشخص نیست که این اعتصاب و تعطیلی تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند و از همه مهمتر چه تاثیری روی روند تولید می‌گذارد. جلو افتادن تاریخ اکران ددپول درحالیکه بقیه آثار فاز پنجم همگی با تاخیر مواجه شدند، می‌تواند به این معنی باشد که کوین فایگی (Kevin Feige) نسبت به موفقیت فیلم در گیشه اطمینان کامل دارد. بنابراین مارول و تیم توسعه باید تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا هیچگونه تغییری در روند تولید رخ ندهد.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) در سینماهای سراسر جهان اکران خواهد شد.

5 4 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا