جدیدترین سریال استودیو مارول می‌تواند مشکل بزرگ سرویس دیزنی پلاس را حل کند

تحولی در مدت پخش سریال‌های دیزنی پلاس

جدیدترین سریال استودیو مارول می‌تواند مشکل بزرگ سرویس دیزنی پلاس را حل کند پارسا خلیلی ۰ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ تلویزیون
جدیدترین سریال استودیو مارول

مجموعه‌های تلویزیونی دیزنی پلاس مشکل بزرگی درخصوص مدت پخش قسمت‌ها دارند که ظاهرا با جدیدترین سریال استودیو مارول قراره به‌کلی برطرف شود.

نشریه امپایر ماه گذشته در مقاله‌ خود، رویداد کراس اوری Secret Invasion را مجموعه‌ای شش ساعته توصیف کرده بود که نشان می‌دهد این سریال ممکن است برخلاف پروژه‌های پیشین دیزنی پلاس، دارای طول قسمت‌های یکنواخت باشد. با توجه به اینکه مدت پخش دقیق آن هنوز توسط هیچ منبع رسمی تایید نشده است، این می‌تواند به معنای پایان دادن به قسمت‌هایی باشد که به‌طور قابل توجهی کوتاهتر از بقیه هستند.

به طور متوسط، سریال‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول حداقل یک قسمت با مدت زمان کمتر از ۴۶ دقیقه دارند که میانگین کلی آن حدود ۵۰ دقیقه است. حالا بخش بدتر ماجرا این است که تیتراژ پایانی بخش قابل توجهی از این زمان پخش نسبتا کوتاه را شامل می‌شوند. طرفداران در حین پخش سریال‌هایی نظیر Loki ،Hawkeye ،Moon Knight و Ms. Marvel به وضوح این ناهماهنگی را دیده‌اند.

علاوه بر این، طول کلی فصل‌های شش قسمتی مارول نیز در حال کاهش است که نمونه آن در ادامه قابل مشاهده است:

  • سریال Falcon and the Winter Soldier: میانگین ۵۵ دقیقه
  • سریال Loki: میانگین ۵۰ دقیقه
  • سریال Hawkeye: میانگین ۵۰ دقیقه
  • سریال Moon Knight: میانگین ۵۱ دقیقه
  • سریال Ms. Marvel: میانگین ۴۸ دقیقه

برای مقایسه، دیگر سریال‌های محبوب غیر مارولی معمولا به طور متوسط مدت پخش یک ساعته و همچنین فصل‌های طولانی‌تری دارند. به عنوان مثال، پنج قسمت فصل اول خانه اژدها و فصل چهارم سریال Stranger Things از قسمت‌های یک ساعته برخوردار بودند. اگر رویداد کراس اوری تهاجم مخفی واقعا از شش قسمت‌ یک ساعته تشکیل شده باشد یا حداقل یک زمان متوسط ۵۰ دقیقه‌ای داشته باشد، نه‌تنها باعث خوشحالی طرفداران می‌شود، بلکه شخصیت‌پردازی عمیق‌تر را تسهیل می‌کند، یکی از بزرگترین دلایل استفاده از پلتفرم دیزنی پلاس به جای یک فیلم طولانی و پرهزینه.

جدیدترین سریال استودیو مارول، یعنی Secret Invasion در تاریخ ۲۱ ژوئن سال ۲۰۲۳ (۳۱ خرداد سال ۱۴۰۲) از دیزنی پلاس پخش می‌شود.

4 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا