بهترین بازی‌های فرنچایز مارول در گیم آپ
1%
  • 0/10

بهترین بازی‌های فرنچایز مارول در گیم آپ

بهترین بازی‌های فرنچایز مارول در گیم آپ ۰ ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

لیست بازی‌های فرنچایز مارول در گیم آپ شامل ۶ عنوان متفاوت شده که می‌خواهیم به معرفی مختصر هر کدام از آن‌ها بپردازیم.

کمیک بوک‌های مارول را می‌توان منبعی بی نهایت از داستانی‌های جذاب و خواندنی ابرقهرمانی توصیف کرد. مدیران مارول کامیکس (Marvel Comics) که به خوبی از پتانسیل موجود در محصولات خود مطلع بودند، به محض شکل گرفتن صنعت ویدیو گیم تصمیم گرفتند وارد آن شوند. مجموعه Marvel Comics Group بین سال‌های ۱۹۸۲ الی ۱۹۸۵ میلادی مسئولیت مدیریت بازی‌های ویدیویی که بر اساس کمیک بوک‌ها یا شخصیت‌های مارول ساخته شدند را بر عهده داشت. این وظیفه بین سال‌های ۱۹۸۶ الی ۱۹۹۸ به Marvel Entertainment سپرده شد. از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۹ هم Marvel Enterprises مسئولیت را به دوش کشید.

با گسترش صنعت ویدیو گیم و افزایش محبوبیت آن در میان نونهالان، نوجوانان و جوانان سراسر جهان، مدیران مارول تصمیم گرفتند یک بخش اختصاصی برای بازی‌ها تاسیس کنند. نتیجه اتخاذ چنین تصمیمی، تاسیس برند Marvel Games بود که از سال ۲۰۰۹ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده و همچنان ادامه دارد. مارول طی چهار دهه‌ای که از آغاز فعالیتش در صنعت ویدیو گیم می‌گذرد، با نام‌های بزرگ و کوچک زیادی همکاری کرده و محصولات متعددی را روانه بازارهای جهانی کرده است؛ از بازی‌های اختصاصی یک ابرقهرمان گرفته تا بازی‌های تیم آپ (Team-Up). از این تعداد، ۶ عنوان در لیست بازی‌های مارول در گیم آپ قرار داشته و علاقه مندان می‌توانند با ترافیک نیم بها دریافتشان کنند. در ادامه هم به معرفی خلاصه وار هر یک می‌پردازیم.

مارول در گیم آپ

Spider-Man: Friend or Foe

سازنده: آرتیفیشال مایند اند موومنت (Artificial Mind & Movement)، بیناکس (Beenox) و نکست لول گیمز (Next Level Games)

سال: ۲۰۰۷

Spider-Man: Friend or Foe یک بازی اکشن ماجراجویی بیتم آپ بوده و داستانی مستقل را روایت می‌کند. مرد عنکبوتی (Spider-Man) با کمک نیو گابلین مشغول مبارزه با دشمنان خود، یعنی گرین گابلین، دکتر اختاپوس، مرد شنی و ونوم است که از سمت دشمنانی شبیه به سیمبیوت‌ها مورد حمله قرار گرفته و تلپورت می‌شود. اعضای گروه شیلد مرد عنکبوتی را نجات داده و سپس برایش توضیح می‌دهند شهاب سنگی که ونوم را به سیاره زمین آورد، حین عبور از اتمسفر به تکه‌های متعددی تقسیم شد. فردی موفق شده یکی از تکه‌ها را یافته و با استفاده از آن فانتوم‌ها (موجوداتی شبیه به سیمبیوت‌ها) را ساخته و دنبال بقیه تکه‌های شهاب سنگ می‌گردد.

بازی Spider-Man: Friend or Foe را می‌توان یک بیتم آپ توصیف کرد که مدل‌ها و محیط‌هایی سه بُعدی دارد. هلی کریرِ (Helicarrier) متعلق به سازمان شیلد در این عنوان وجود داشته و در واقع یک هاب است که گیمر بواسطه آن می‌تواند به مراحل مختلف دسترسی داشته باشد. مرد عنکبوتی همچنین تنها شخصیت قابل کنترل نبوده و کاربر می‌تواند در هر زمان بین این ابرقهرمان و دستیارانش سوییچ کند؛ این دستیار می‌تواند دیگر ابرقهرمانان یا ابرشرورها مانند ونوم (Venom) باشد. البته استخدام ابرشرورها بعنوان دستیار نیازمند شکست دادن آن‌ها در یک مبارزه رو در رو است. در ضمن، هر کدام از شخصیت‌ها سبک مبارزه متفاوتی داشته که می‌تواند از ایجاد یکنواختی جلوگیری کند.

امکان آپگرید کردن مهارت‌ها و قابلیت‌های مرد عنکبوتی و متحدانش هم وجود دارد.

مارول در گیم آپ

Lego Marvel’s Avengers

سازنده: ترولرز تیلز (Traveller’s Tales)

سال: ۲۰۱۶

Lego Marvel’s Avengers یک بازی اکشن ماجراجویی بوده و داستانی بر پایه فرنچایز Marvel Cinematic Universe را روایت می‌کند. به بیان دقیق‌تر، اتفاقات دو فیلم The Avengers و Avengers: Age of Ultron را پوشش داده و شامل مراحلی می‌شود که بر اساس لوکیشن‌های چهار فیلم Captain America: The First Avenger، Iron Man 3 ،Thor: The Dark World و Captain America: The Winter Soldier طراحی شده‌اند.

گیم پلی بازی Lego Marvel’s Avengers اساساً به دیگر محصولات ساخته شده با محوریت لگوها شباهت دارد. گیمر باید معماهای موجود در هر مرحله را حل کند تا به مرحله بعدی برود. در همین حین، می‌تواند به کاوش پرداخته یا با دشمنان مبارزه کند. همچنین بازی بیش از ۲۰۰ شخصیت قابل کنترل را در خود جای داده که رقم بسیار قابل توجهی محسوب می‌شود.

مارول در گیم آپ

Marvel’s Spider-Man Remastered

سازنده: اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games)

سال: ۲۰۱۸

Spider-Man یک بازی اکشن ماجراجویی بوده و داستانی مستقل را روایت می‌کند. در پی دستگیری ویلسون فیسک توسط مرد عنکبوتی، سر و کله یک گروه تبهکار جدید به نام Inner Demons پیدا شده و مشغول تسلط بر تجهیزات و املاک فیسک است. مرد عنکبوتی و مری جین پس از آغاز تحقیقات متوجه می‌شوند اعضای این گروه ماسکدار دنبال چیزی به نام Devil’s Breath می‌گردند که یک سلاح زیستی مرگبار و بسیار خطرناک است.

وقتی رسماً اعلام شد سازندگان مجموعه Ratchet and Clank مشغول ساخت نسخه جدید مرد عنکبوتی هستند، کمتر کسی گمان می‌کرد محصول قابل توجهی را بسازند. آن‌ها فراتر از انتظارات ظاهر شده و عنوانی را روانه بازارهای جهانی کردند که امروزه در لیست بهترین بازی‌های ابرقهرمانی تاریخ قرار می‌گیرد. تار انداختن در میان ساختمان‌های بلند نیویورک یکی از لذت بخشترین و واقع گرایانه‌ترین جنبه‌های بازی بوده که نظیرش را در هیچ محصول دیگری نمی‌توان پیدا کرد. همچنین نبردها ترکیبی هیجان انگیز از تار انداختن، مُشت، ضربات پا و استفاده از گجت‌های تکنولوژی بوده و داستان هم از همان ابتدا گیمر را به خود جذب می‌کند.

بازی Spider-Man همچنینی داستانی درباره داشتن قدرت، مسئولیت پذیری و پذیرش عواقب بوده که بواسطه صداپیشگی عالی، بسیار تاثیرگذار شده است. در ضمن، نسخه‌ای که از طریق لانچر گیم آپ در دسترس قرار دارد، ریمستر بوده که نه تنها جلوه‌های بصری بهتری دارد، بلکه محتویات اضافی مانند بسته The City That Never Sleeps را در خود جای داده است.

مارول در گیم آپ

Marvel’s Avengers

سازنده: کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics)

سال: ۲۰۲۰

Marvel’s Avengers یک اکشن ماجراجویی بوده و داستانی مستقل را روایت می‌کند. کامالا خان (Kamala Khan) در رویداد Avengers Day شرکت می‌کند که به بهانه تاسیس دومین مرکز فرماندهی انتقامجویان در فرانسیسکو در حال برگزاری است. در پی حمله تروریستی تسک مستر، انفجاری رخ داده و کاپیتان آمریکا کشته می‌شود. از آنجایی که ابرقهرمانان مقصر حادثه دیده می‌شوند، اعضا از یکدیگر فاصله گرفته و گروه بطور رسمی منحل می‌شود. با گذشت چند سال، کامالا خان تصمیم می‌گیرد هر طور شده بیگناهی انتقامجویان در ماجرای حمله تروریستی را ثابت کند.

بازی Marvel’s Avengers از دوربینی سوم شخص بهره برده و سیستم مبارزه‌اش بر پایه حملات زنجیره‌ای، جای خالی دادن، مهارت‌ها و قابلیت‌ها استوار است. همچنین یک سیستم شخصی سازی قرار داده شده که به گیمر اجازه می‌دهد ظاهر ابرقهرمانان و قابلیت‌هایشان را تغییر داده و آپگرید کند. در ضمن، شش مرحله فرعی در بازی گنجانده شده که هر کدام روی یکی از شخصیت‌ها از جمله هالک (Hulk)، بلک ویدو (Black Widow) و ثور تمرکز دارد.

مارول در گیم آپ

Spider-Man: Miles Morales

سازنده: اینسامنیاک گیمز

سال: ۲۰۲۰

Spider-Man: Miles Morales یک بازی اکشن ماجراجویی بوده و حکم یک اسپین آف را برای Spider-Man دارد که سال ۲۰۱۸ میلادی بصورت انحصاری برای پلی استیشن 4 عرضه شده بود. مایلز مورالز بیش از یک سال است که توسط پیتر پارکر آموزش می‌بیند تا بتواند از قدرت‌ها و مهارت‌های جدیدش بعنوان مرد عنکبوتی درست استفاده کند. در حالی که هنوز نتوانسته بین زندگی‌اش بعنوان یک نوجوان عادی و یک ابرقهرمان تعادل ایجاد کند، درگیر اختلاف دو گروه تبهکاری به نام‌های Underground و Roxxon می‌شود.

Spider-Man: Miles Morales از هر جهت در مقایسه با Spider-Man بهتر است؛ از سیستم تاب خوردن در میان ساختمان‌ها گرفته تا مخفی کاری و مبارزه. اتفاقات باز هم در نیویورک جریان دارد اما اضافه شدن المان برف به محیط باعث شده تا حس و حال متفاوتی نست به بازی اصلی داشته باشد. در ضمن، قابلیت‌های مایلز مورالز در مقایسه با پیتر پارکر فرق داشته و این عامل هم نقش بسزایی در شکل گیری یک تجربه متفاوت دارد.

مارول در گیم آپ

Marvel’s Guardians of the Galaxy

سازنده: ایدوس مونترال (Eidos-Montréal)

سال: ۲۰۲۱

Marvel’s Guardians of the Galaxy یک بازی اکشن ماجراجویی بوده و قصه‌ای مستقل را روایت می‌‎کند. اعضای گروه محافظان کهکشان (Guardians of the Galaxy) به رهبری پیتر کوییل به منطقه قرنطینه می‌روند تا هیولایی کمیاب را یافته و برای لیدی هل بندر ببرند اما ماموریتشان با شکست مواجه می‌شود. در همین حین، توسط اعضای نوا کورپس بابت ورود غیرقانونی به منطقه قرنطینه دستگیر شده و باید مبلغی را به عنوان جریمه بپردازند. آن‌ها که چنین پولی ندارند، تصمیم بگیرند لیدی هل بندر را فریب داده و پول کلانی را به جیب بزنند.

اگر بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy آنطور که شایسته بود مورد استقبال قرار نگرفت، همه و همه بخاطر Marvel’s Avengers است که دیدگاهی منفی در گیمرها نسبت به بازی‌های تیم آپ مارول به وجود آورد. محصول ایدوس مونترال داستانی جدید را در خود جای داده که با الهام از کمیک بوک‌ها نوشته شده و نه تنها می‌تواند مخاطب را همراه خود کند، بلکه از لحاظ کمدی و تاثیرگذاری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. همچنین سیستم مبارزه تجربه‌ای جذاب از کنترل استار لرد را به ارمغان آورده و باعث می‌شود بازی در طول زمان حس یکنواختی نداشته شاد. در ضمن، پیتر کوییل می‌تواند حین مبارزات یا عبور از موانع به دیگر اعضای گروه دستور دهد.

در ضمن، شما می‌توانید به راحتی از طریق کلیک روی دکمه زیر وارد صفحه مربوط به تمام بازی‌های فرنچایز مارول در گیم ‌آپ شوید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments