برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۳ رکورد جدیدی را ثبت می‌کند!

پنج فیلم از دنیای سینمایی مارول در یک سال

دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۳ رکورد جدیدی را ثبت می‌کند! ۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
دنیای سینمایی مارول

پس از تاخیرهای مکرر در دوسال گذشته به علت همه گیری ویروس کرونا، سال ۲۰۲۳ اولین سالی خواهد بود که پنج فیلم از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول اکران خواهد شد.

بالاخره پس از اکران فیلم Avengers: Endgame کوین فایگی (Kevin Feige ) و تیم استودیو مارول از پروژه‌های بسیاری رونمایی کرده و مشخصات فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را عنوان کردند. همچنین طبق برنامه‌های پیشین زمان اکران بسیاری از این پروژه‌ها، سال ۲۰۲۱ اعلام شد. اما متاسفانه پس از شرایطی که ایجاد شد هیچ چیز طبق برنامه مارول پیش نرفت. 

اکران فیلم‌های فاز چهارم مارول با اکران فیلم مورد انتظار Black Widow در سینماها و همچنین در دیزنی پلاس آغاز خواهد شد و این اثر اولین فیلم در بین چهار فیلمی خواهد بود که تا پایان سال ۲۰۲۱ اکران  می‌شوند. علاوه بر این فیلم استودیو مارول تاریخ اکران چهار فیلم دیگر را برای اکران در سال ۲۰۲۲ تایید کرده است. 

در حال حاضر مارول دو مورد از عناوینی که در سال ۲۰۲۳ از این استودیو اکران خواهد شد  را مشخص کرده است؛ فیلم مورد انتظار و پر حاشیه Guardians of the Galaxy Vol. 3 و سومین قسمت فرنچایز معروف مرد مورچه‌ای Ant-Man and the Wasp: Quantumania. علی رغم این دو مورد استودیو مارول دو پروژه از پیش برنامه ریزی شده را برای سال ۲۰۲۳ نیز مشخص کرده بود. 

هم اکنون استودیو والت دیزنی اعلام کرده که در برنامه‌های کاری خود تغییراتی اعمال کرده که این تغییرات تاریخ انتشار آثار مارول را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. در همین راستا، تاریخ اکران یکی از آثار بدون عنوان مارول که برای انتشار در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده بود دچار تغییر شده و تقریبا یک سال دیرتر منتشر می‌شود؛ در تاریخ هفتم ماه اکتبر سال  ۲۰۲۳. با توجه به این تاخیر فیلم بدون عنوان دیگری از استودیو مارول که قرار بود در تاریخ سوم ماه نوامبر سال ۲۰۲۳ اکران شود به تاریخ دهم ماه نوامبر در این سال موکول شد. علاوه بر دو فیلم عنوان شده فیلم دیگری توسط استودیو مارول در تاریخ ۲۸ ماه جولای سال ۲۰۲۳ اکران خواهد شد که این امر باعث می‌شود سال ۲۰۲۳ اولین سالی باشد که در آن پنج فیلم از MCU اکران می‌شود؛ سه فیلم بدون عنوان و دو فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania و Guardians of the Galaxy Vol. 3 همگی در این سال اکران خواهند شد. 

پنج فیلم از دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۳

بدون شک این امر نشان دهنده افزایش تولیدات استودیو مارول و گسترس دنیای سینمایی مارول توسط عوامل این استودیو است. به نظر می‌رسد با بازنشسته شدن ابر قهرمان‌های پیشین و جایگزینی شخصیت‌های تازه، دری به روی دنیای مارول باز شده که باعث گسترش فعالیت این استودیو می‌شود و باید تا زمان اکران پروژه‌های آینده مارول منتظر بمانیم تا نظر طرفداران در رابطه با گسترس تولیدات و فعالیت استودیو مارول در زمینه تولید فیلم و سریال‌های جدید را بفهمیم.

در حال حاضر استودیو مارول پروژه‌های متعددی را در دست ساخت دارد و این امر هنوز مشخص نیست که سه فیلم بدون عنوان مشخص شده، کدام یک از این پروژه‌ها در دنیای سینمایی مارول خواهد بود. آثاری چون Fantastic 4 به کارگردانی جان وات (Jon Watt) و فیلم Blade به کارگردانی ماهرشالا علی (Mahershala Ali)، فیلم Deadpool 3 و همچنین فیلم Captain America 4، هر یک از این عناوین می‌تواند یکی از سه آثار برنامه ریزی شده برای سال ۲۰۲۳ باشند. اگرچه استودیو مارول تبهر بالایی در غافلگیر کردن طرفدارهای خود داشته و حتی ممکن است این آثار بدون عنوان هیچ کدام از فرنچایز‌ها و فیلم‌های معرفی شده و مشخص شده نبوده و اثری کاملا جدید و پنهانی باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments