#مهسا_امینی

بالاخره کراس اور سریال های دیزنی پلاس در MCU را خواهیم دید!

اقتباس از خط داستانی محبوب کمیک‌ها

بالاخره کراس اور سریال های دیزنی پلاس در MCU را خواهیم دید! پارسا خلیلی ۰ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ مارول
سریال های دیزنی پلاس در MCU

فاز چهارم رو به اتمام است و به نظر می‌رسد که در فاز پنجم در نهایت شاهد کراس اور سریال های دیزنی پلاس در MCU خواهیم بود.

استودیو مارول با رویدادهای کراس اور در مقیاس بزرگ غریبه نیست. از زمانی که اولین فیلم انتقام جویان در سال ۲۰۱۲ اکران شد، اینگونه پروژه‌ها در موفقیت دنیای سینمایی مارول نقش به‌سزایی داشتند. حال با نزدیک شدن به پایان فاز چهارم، مارول به اولین رویداد کراس اوری فاز بعدی اشاره کرده است.

پروژه‌های فاز چهارم با حضور افتخاری‌ متعدد سعی داشته از این سیاست پیروی کند و کراس اورهای کوچک اما هیجان انگیزی را برای طرفداران به ارمغان بیاورد که برای مثال می‌توان به حضور غافلگیرکننده مت مورداک در فیلم Spider-Man: No Way Home و ویلسون فیسک در سریال Hawkeye اشاره کرد. همچنین ناگفته نماند که طی هفته‌های آینده قراره با حضور شخصیت‌های وانگ و دردویل در سریال She-Hulk: Attorney At Law، شاهد کراس اورهای بیشتری در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول باشیم.

استودیو مارول کراس اور سریال های دیزنی پلاس در MCU را تایید کرد!

همانطور که در وب‌سایت رسمی مارول شرح داده شده است، سریال Secret Invasion به‌طور رسمی رویداد کراس اوری بزرگ فاز پنجم نام گرفت. حال این موضوع باعث شده تا طرفداران تعداد شخصیت‌ها و خطوط داستانی سریال را زیر سوال ببرند.

از طرفی کوبی اسمولدرز (Cobie Smulders) که به مدت ۸ سال نقش ماریا هیل را در دنیای سینمایی مارول ایفا کرده، ضمن اشاره به داستان تاریک سریال، آن را پروژه‌ای کاملا متفاوت نسبت به عناوین پیشین استودیو مارول خطاب کرد.

این سریال داستانی تاریک را روایت می‌کند و به‌همین جهت با تمامی عناوین پیشین استودیو مارول فرق می‌کند. ما در این پروژه سعی کردیم عمیق‌تر به شخصیت‌ها بپردازیم و جنبه جدیدی از آنها را برای طرفداران به تصویر بکشیم. به همین خاطر مخاطبین نمی‌توانند داستان عجیب و مرموز سریال را حدس بزنند، زیرا قادر نخواهند بود تا انسان‌‌ها را از اسکرول‌ها تشخیص بدهند.

علاوه بر Guardians of The Galaxy Vol.3 و Ant-Man and The Wasp: Quantumania، استودیو مارول در کمیک کان سن دیگو اولین تریلر سریالSecret Invasion را به‌صورت اختصاصی برای حاضرین سالن H به نمایش گذاشت که شامل مکالمه‌ای بین نیک فیوری و ماریا هیل بود. طبق سکانس پس از تیتراژ Spider-Man: Far From Home، فیوری زمین را ترک کرده و از آن زمان ماریا هیل را نادیده گرفته اما تهدید اسکرول‌ها به قدری جدی و بزرگ است که باعث می‌شود به زمین برگردد.

در کمیک‌ها، تهاجم مخفی یا Secret Invasion یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین رویدادهای کراس اوری مارول است که گروه‌هایی مانند انتقام جویان، ایلومیناتی، چهار شگفت انگیز و حتی تاندربولدز را دور هم جمع می‌کند. با در نظر گرفتن مقیاس عظیم این خط داستانی، جای سوال دارد که اقتباس سریالی MCU تا چه حد از الگوی کمیک‌ها پیروی خواهد کرد.

قابلیت تغییر قیافه اسکرول‌ها می‌تواند به حضورهای افتخاری زیادی در سریال منجر شود. برای مثال ممکن است در ابتدا شاهد بازگشت شخصیت‌های هیجان انگیزی مثل کاپیتان آمریکا آنتونی مکی (Anthony Mackie) یا حتی مرد آهنی رابرت داونی جونیور (.Robert Downey Jr) باشیم که درنهایت با فاش شدن هویت اصلی‌شان به‌عنوان اسکرول، داستان را وارد مسیری غیرقابل پیش بینی کند. همچنین طبق شایعاتی که اخیرا در فضای مجازی پر شده، ممکن است شاهد حضور افتخاری دیزی جانسون با بازی كلویی بنت (Chloe Bennet) از سریال Agents of S.H.I.E.L.D باشیم. اگرچه اکثر عوامل توسعه ماموران شیلد این شایعات را تکذیب كردند اما با توجه به عظمت خط داستانی تهاجم مخفی همچنان احتمال بازگشت او وجود دارد.

صرف نظر از خطوط داستانی و شخصیت‌های احتمالی سریال، جای هیچ شکی نیست که این سریال رویداد کراس اوری بزرگی را در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول به تصویر خواهد کشید.

سریال مورد انتظار Secret Invasion در بهار سال ۲۰۲۳ از دیزنی پلاس پخش خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ کدام یک از شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول در این سریال حضور خواهند داشت؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا