سریال های کره ای با موضوعات حساس
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس

مطرح کردن مضامین تابو شکنانه

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس ۰ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

در چند سال گذشته، سریال‌های کره‌ای، به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده‌اند و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان قرار گرفته‌اند. با وجود آنکه بسیاری از مردم با شنیدن نام سریال کره‌ای، تصویری از عاشقانه‌های معمولی در ذهنشان تداعی می‌شود، اما با این حال، به تازگی، سریال‌هایی ساخته شده‌اند که از خط داستانی بسیار منحصر به فردی برخوردار هستند. در این سریال‌ها، مسائل حساسی مورد بررسی قرار می‌گیرند که به طور معمول، در کی دراماها مطرح نمی‌شوند. علاوه بر این، چنین سریال‌هایی، از عناصر رایجی که در سریال کره‌ای استفاده می‌شود، تا حد زیادی بهره نمی‌برند و تمرکز اصلیشان بر روی به تصویر کشیدن موضوعات تابو است. به همین خاطر نیز، دیدن این سریال‌ها می‌تواند برای کسانی که به دنبال کمی تنوع هستند، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به بررسی و معرفی بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

بسیاری از مردم، با شنیدن نام کی دراما، تصویری از رام کام‌هایی با خطوط داستانی کلیشه‌ای و تکراری در ذهنشان تداعی می‌شود. اما با این حال، در چند سال گذشته، خط داستانی برخی از سریال‌های کره‌ای، فراتر از چارچوب مرسوم کی دراما پیش رفته است و مسائل حساسی را مورد بررسی قرار داده است که به طور معمول، در سریال‌های کره‌ای مطرح نمی‌شوند. چنین سریال‌هایی، از عناصر رایجی که در سریال کره‌ای استفاده می‌شود، تا حد زیادی بهره نمی‌برند و تمرکز اصلیشان بر روی به تصویر کشیدن موضوعات تابو است. خط داستانی این دراماها بسیار منحصر به فرد و تامل بر انگیز است و به همین خاطر نیز، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به صورت گسترده‌ای، نه تنها در کره، بلکه در در سراسر جهان شناخته شدند و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان قرار گرفتند. دیدن این سریال‌ها می‌تواند برای کسانی که به دنبال کمی تنوع هستند، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به بررسی و معرفی بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

My ID is Gangnam Beauty (2018)

یکی از بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس، سریال زیبا و دیدنی “آیدی من زیبای گانگنامه” (My ID is Gangnam Beauty) است. این سریال ممکن است در نگاه اول، همانند هر رام کام کلیشه‌ای دیگر با خط داستانی معمولی به نظر برسد؛ اما با این حال، این سریال، مسائل عمیق تری را مورد بررسی قرار می‌دهد. داستان این سریال در رابطه با دختری است که در دوران مدرسه خود، به دلیل آنکه ظاهرش در چارچوب‌های استاندارد زیبایی کره نمی‌گنجید، مورد آزار و اذیت همکلاسی‌های خود قرار می‌گرفت و به عنوان یک دختر زشت توصیف می‌شد. به همین خاطر نیز، این کارکتر، پس از آنکه از مدرسه فارغ التحصیل می‌شود، قسمت‌های بسیاری از بدن و صورت خود را جراحی می‌کند تا تصویر خود را به عنوان یک دختر”زشت” از بین ببرد و مورد قبول جامعه قرار بگیرد. با این حال، زمانی که به دانشگاه می‌رود، به دلیل آنکه جراحی‌های زیبایی بسیار زیادی بر روی خود انجام داده است، مورد تمسخر قرار می‌گیرد. به این ترتیب، داستان این سریال به بهترین شکل ممکن نشان می‌دهد که استانداردهای زیبایی چگونه می‌تواند بر روی ذهن کودکان و نوجوانان تاثیر بگذارد و آن‌ها را به انجام عمل جراحی سوق دهد؛ اما با این حال، زمانی هم که این کار انجام می‌شود، بازهم مورد تایید جامعه قرار نمی‌گیرند.

Because This is My First Life (2017)

داستان سریال جذاب و دیدنی “چون این اولین زندگی منه” (Because This My First Life) به گونه‌ای غیرمنتظره پیش می‌رود زیرا که در ابتدا همانند یک رام کام کلیشه‌ای و معمولی به نظر می‌رسد اما با این حال، با پیش رفتن داستان، موضوعات مهمی در آن، مورد بررسی قرار می‌گیرند که بسیار تامل برانگیز هستند. داستان این سریال جنسیت زدگی و کلیشه‌هایی  که جامعه برای افراد جوان ایجاد می‌کند را به بهترین شکل ممکن، به تصویر می‌کشد. دو قهرمان و شخصیت‌های اصلی این داستان، تفکری متفاوت از مردم جامعه خود دارند و به دلایلی، مخالف ازدواج کردن هستند؛ اما با این حال، عقدنامه ازدواج را امضا می‌کنند تا بتوانند به منافع مالی و اجتماعی دست یابند که این عقدنامه می‌تواند برایشان به همراه داشته باشد. به این ترتیب، این سریال، مشکلاتی که جوانان کره با آن روبه‌رو هستند را مورد بررسی قرار می‌دهد و به صورت ملموسی نشان می‌دهد که چگونه نیمی از این مشکلات می‌تواند با ازدواج کردن آن‌ها حل شود. مضمون دیگری نیز که در آن به تصویر کشیده می‌شود، پدر سالاری و تاثیری است که می‌تواند در تصمیم گیری‌های دیگران داشته باشد. به همین خاطر نیز، این سریال به دلیل آنکه چنین مضامینی را جسورانه به تصویر کشید، به ویژه در خارج از کره، مورد استقبال بسیاری از بینندگان قرار گرفت و به صورت گسترده‌ای، شناخته شد.

One Spring Night (2019)

سریال زیبا و دلنشین “یک شب بهاری” (One Spring Night) نیز، به طور قطع، از جایگاه ویژه‌ای در لیست بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس، برخوردار است. این سریال در رابطه با مضامینی همچون خانواده تک سرپرست و فشاری است که جامعه می‌تواند بر یک زن وارد کند و در زندگی و حتی تصمیمات شخصی او نیز به صورت عمیقی، تاثیر بگذارد. داستان این سریال زیبا، روایت یو جی هو (Yoo Ji-ho)، که یک داروساز و والد مجردی است را بازگو می‌کند. از طرفی، کارکتر لی جونگ این (Lee Jung-in)، کتابداری است که در یک رابطه سالم و به ظاهر بی نقص قرار دارد؛ اما با این حال، او تصمیم می‌گیرد که آن رابطه را ترک کند تا بتواند با یو جی هو باشد. در این سریال، وجود ذهنیت‌های مردسالارانه را حتی در مدرن ترین روابط امروزی، مورد بررسی قرار می‌دهد و به بهترین شکل ممکن، آن را به تصویر می‌کشد. در داستان، به خوبی این موضوع نشان داده می‌شود که چگونه از یک زن انتظار می‌رود هیچگاه طرفی نباشد که رابطه‌ای را به اتمام می‌رساند، حتی اگر در آن رابطه، هیچ عشقی وجود نداشته باشد. علاوه بر همه این‌ها، طرز فکر جامعه را در رابطه با ارتباط زنی که با یک مرد مجرد که صاحب فرزند نیز است را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که این ذهنیت‌ها چه تاثیری می‌توانند بر انتخاب‌های او داشته باشند.

Itaewon Class (2020)

“کلاس ایته وون” (Itaewon Class) دارای یکی از منحصر به فردترین خطوط داستانی سریال‌های کره‌ای ساخته شده در تمام دوران‌ها است. نه تنها خط داستانی این سریال، بلکه نقش آفرینی خیره کننده بازیگران برجسته‌ای نیز در آن، همچون پارک سئو جوون (Park Seo-joon)، کیم دامی (Kim Da-mi) و آن بوهیون (Ahn Bo-hyun) مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با شخصیتی است که همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا بتواند انتقام مرگ پدرش را از یکی از خانواده‌های با اعتبار و سرشناس کره جنوبی بگیرد. او برای انجام این کار سعی می‌کند تا به بزرگترین رقیب شرکت این خانواده تبدیل شود. در این سریال، به موضوعاتی همچون نژادپرستی، تبعیض طبقاتی و سنخ گرایی و حقوق اقلیت‌های جنسی نیز پرداخته می‌شود. در سریال، تصویر بسیار انسانی از شخصیت‌های رنگین پوست و همچنین میان جنسی به نمایش گذاشته می‌شود و نشان می‌دهد که چگونه این افراد نیاز دارند برای به دست آوردن بدیهی ترین حقوق انسانی خود و داشتن یک زندگی معمولی بجنگند. دیدن این سریال، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

 Mouse (2021)

سریال “موش” (Mouse) یکی دیگر از منحصر به فردترین و بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس است که از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار است. داستان این سریال، در رابطه با یک پلیس تازه کار است که در کار خود بسیار صادق و دلسوز عمل می‌کند. در داستان این سریال جذاب و هیجان انگیز، روان پریشی وجود دارد که مرتکب قتل‌های زیادی شده است. پلیس تازه کار این داستان، به همراه کارآگاهی که با نام کو مووچی (Ko Moo-chi) شناخته شده است، سعی در پیدا کردن مجرم دارد. در حین تحقیق بر روی این پرونده‌های قتل، این پلیس تازه کار متوجه ارتباط این قتل‌ها با قاتل سریالی در گذشته می‌شود که اعمالش باعث شده بود دولت کره برنامه‌هایی را بر روی مردم اجرا کند که در طی آن، افراد روان پریش قبل از اینکه به دنیا بیایند را شناسایی می‌کنند. هدف دولت از انجام این کار، کنترل و مهار اینگونه افراد است. این سریال، حقوق بشر را، به صورت عمیقی، مورد بررسی قرار می‌دهد و به بهترین شکل ممکن نشان می‌دهد که چگونه حرص و طمع انسان‌ها، می‌تواند قدرت مطلق را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. نکته دیگری که در رابطه با این سریال وجود دارد، چگونگی به تصویر کشیدن آن قتل‌ها است که در واقع، باعث برانگیخته شدن حس همدردی بینندگان نسبت به افراد روان پریش می‌شود. این روان پریش‌ها به عنوان انسان‌هایی نشان داده می‌شوند که هرگز فرصت شناخت عواطف و احساسات خود را نداشته‌اند و به همین خاطر نیز تنها می‌توانند توسط اهداف خود ساخته‌شان هدایت شوند. دیدن این سریال، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

 (2020) It’s Okay to Not Be Okay

سریال “اشکالی نداره خوب نباشی” (Its’ Okay to Not Be Okay) یکی از بهترین سریال های کره ای با موضوعات حساس به شمار می‌رود که در سال دوهزار و بیست منتشر شده است و تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سریال‌های کره‌ای، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، تبدیل شد. در این سریال زیبا و دیدنی نیز، دو تن از شناخته شده ترین بازیگران کره‌ای نقش آفرینی می‌کنند که با نام‌های کیم سوهیون (Kim Soo-hyun) و سئو یجی (Seo Ye-ji) شناخته شده‌اند. کیم سوهیو که در داستان مون گانگ ته (Moon Gang-tae) نام دارد، به عنوان یک پرستار مشغول به کار است. او از همان کودکی پدر و مادر خود را از دست داده است و اکنون به همراه برادرش که به بیماری اوتیسم مبتلا است، زندگی خود را سپری می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که گانگ ته در یک بیمارستان روانی شروع به کار می‌کند. او در این بیمارستان، با نویسنده معروفی ملاقات می‌کند که برادرش کارهای او را مشتاقانه دنبال و او را بسیار تحسین می‌کند. نقش آفرینی این سه کارکتر اصلی در سریال، فوق العاده شگفت انگیز و خیره کننده است. در داستان این سریال، تاثیر اختلالات روانی و ذهنی بر ارتباط دیگران با یکدیگر، به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده است و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هز لحظه از آن، ارزش تماشا کرد را دارد.

 (2023) Mask Girl

“دختر نقابدار” (Mask Girl) یکی از نمادین ترین و سریال های کره ای با موضوعات حساس به شمار می‌رود که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز، آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال، دارای خط داستانی بسیار منحصر به فردی است و موضوعات حساسی نیز را مورد بررسی قرار می‌دهد که به طور معمول، در دراماهای کره‌ای، مطرح نمی‌شوند. داستان سریال دختر نقابدار، در رابطه با کارکتری است که از دوران کودکی، آرزوی اجرا بر روی صحنه در مقابل مردم را در سر می‌پروراند. اما به مرور زمان، ظاهر او در چارچوب‌هایی نمی‌گنجید که برای زنان به عنوان استاندارد زیبایی تعیین شده است و به همین خاطر نیز، کسی او را به عنوان دختری زیبا توصیف نمی‌کرد. اما با این حال، این کارکتر، فرم بدن خود را بسیار دوست داشت و از این رو، با گذاشتن نقابی برو روی صورت خود، شروع به منتشر کردن ویدیوهایی از خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کند تا به آروزوهایی برسد که همیشه در سر داشته است. در این سریال، تاثیر استانداردهای زیبایی و انتظاراتی که یک جامعه از زنان دارد، به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده می‌شوند و نشان داده می‌شود که این انتظارات، چگونه می‌توانند بر زندگی شخصی و تصمیمات افراد تاثیر بگذارند و به همین خاطر نیز، ارزش تماشا کردن را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments