بازیگر نقش اصلی The Matrix 4 از ماهیت کلی این فیلم می‌گوید

گمانه‌زنی‌های طرفداران نادرست بودند

بازیگر نقش اصلی The Matrix 4 از ماهیت کلی این فیلم می‌گوید سورنا رضایی ۰ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
بازیگر نقش اصلی The Matrix 4

کیانو ریوز بازیگر نقش اصلی The Matrix 4 در جریان مصاحبه‌ی خود با برنامه‌ی The One Show به صحبت درباره‌ی ماهیت کلی این فیلم پرداخت.

پس از اکران The Matrix Revolutions در اواخر سال ۲۰۰۳ میلادی و اتمام ماجراجویی‌های نئو، لانا واچوفسکی (Larry Wachowski) و لیلی واچوفسکی (Lilly Wachowski) هیچ تمایلی برای ساخت قسمت جدید نداشتند. این دو فیلمساز آمریکایی حتی در یکی از مصاحبه‌های خود در سال ۲۰۱۵ میلادی اعلام کردند بازگشت به ماتریکس نتیجه‌ای جز نادیده گرفتن ایده‌های جدید نخواهد داشت. با این حال، استودیوی برادران وارنر عزم خود را جزم کرد به هر طریقی شده یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین فرنچایزهای خود در سال‌های گذشته را بار دیگر روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد. نتیجه‌ی تلاش‌ها، قسمت چهارم بوده است که خبر ساختش اواخر بهمن گذشته رسما اعلام شد.

کیانو ریوز (Keanu Reeves) بازیگر نقش اصلی The Matrix 4 چندی پیش مصاحبه‌ای را با برنامه‌ی The One Show محصول شبکه‌ی بی‌بی‌سی انجام داد. او در بخشی از صحبت‌های خود به ماهیت کلی این فیلم پرداخت و آن را اثری «عاشقانه و الهام‌بخش» توصیف کرد. ریوز در ادامه‌ی گفتگو وارد جزئیات نشد اما گمانه‌زنی عده‌ای طرفداران مبنی بر تمرکز داستان روی گذشته را رد کرد. این دسته از کاربران فضای مجازی اعتقاد داشتند یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) قرار است نسخه‌ی جوان مورفیوس را به تصویر بکشد. از همین رو، بازگشت لارنس فیشبرن (Laurence Fishburne) هرگز تایید نشده است:

کارگردانی شگفت‌انگیز به نام لانا واچوفسکی داریم که روند ساخت را بر اساس فیلمنامه‌ای زیبا پیش می‌برد. این فیلمنامه قصه‌ای عاشقانه و الهام‌بخش را در خود جای داده است.

نه، در جریان فیلم هیچ بازگشت به گذشته‌ای رخ نمی‌دهد.

لارنس فیشبرن، تنها غایب The Matrix 4 نیست. پیش از این می‌دانستیم هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) بازنمی‌گردد اما هیچ کدام از دست‌اندرکاران صحبتی درباره‌ی دلیل این اتفاق انجام نداده بودند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه ویوینگ در یکی از مصاحبه‌های خود به جدیدترین قسمت ماتریکس پرداخت. او در بخشی از گفتگو فاش کرد مذاکره‌ای آغاز شده بود تا مشکل تداخل زمانی حل شود اما لانا واچوفسکی نهایتا ترجیح داد آنتاگونیست معروف را به طور کامل حذف کند. ظاهرا زمان‌هایی که ویوینگ می‌توانست برای فیلمبرداری سر صحنه حضور داشته باشد با تاریخ‌هایی که واچوفسکی در نظر گرفته بود هیچ تناسبی نداشتند.

نئو در بخش‌های پایانی The Matrix Revolutions به تقابل با مامور اسمیت پرداخت. با گذشت چند دقیقه از نبرد، شخصیت اصلی به این نتیجه می‌رسد که راهی برای شکست دادن اسمیت وجود ندارد. از همین رو، خودش را به همراه آنتاگونیست و کلون‌هایش نابود می‌کند. بدین ترتیب، انسان‌ها و ماشین‌ها به صلح رسیدند. با در نظر گرفتن چنین پایان‌بندی‌ای، مشخص نیست نئو چطور بازمی‌گردد. به خصوص اینکه اوراکل در صحنه‌ی پایانی، مرگ او را تایید کرده بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا