بازیگر نقش کانگ فاتح درباره مقایسه ابرشرور جدید مارول با تانوس گفت

هدف کانگ خیلی با تانوس فرق دارد

بازیگر نقش کانگ فاتح و تانوس

طی جدیدترین مصاحبه بازیگر نقش کانگ فاتح (Kang The Conqueror)، او درباره رقابت شخصیت ابرشرور خود با تانوس (Thanos) صحبت کرده است.

شاید یکی از مهم‌ترین دلایلی که سه فاز اول دنیای سینمایی مارول بسیار توسط طرفداران مورد استقبال قرار گرفت و هنوز هم سایه آن، روی وقایع آثار فاز چهارم MCU حس می‌شود، وجود یک ابرشرور بزرگ، به نام تانوس بوده باشد. تانوس، کسی بود که در فیلم‌های سری اونجرز (Avengers) از همان ابتدای کار ظاهر شد و با هدفی مشخص و منظم، سعی داشت تا شش سنگ ابدیت را به دست آورده و نیمی از جمعیت جهان را پاک کند.

شخصیت‌پردازی کاراکتر تانوس، به حدی خوب انجام شده بود که می‌توانستید به عنوان کاراکتر منفی داستان، حتی در برخی تصمیمات با او موافقت کنید! همچنین قدرت او تنها به توانایی فیزیکی یا یاد گرفتن نحوه کار با سنگ‌های ابدیت نبود، بلکه تانوس ابتدا توانست تا انتقام جویان را شناسایی کرده و سپس آن‌ها را طی یک اقدام نهایی، شکست بدهد. داشتن هدف، قدرتمند بودن، تهدید جدی و حتی به سرانجام رساندن آن تهدید، همه مواردی بودند که تانوس را به یکی از بهترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول تبدیل می‌کردند. اما حال که سه فاز اول تمام شده و تانوس از صحنه پاک شده است، چه کسی می‌تواند جای او را در فاز چهارم، پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول بگیرد؟

صحبت‌های بازیگر نقش کانگ فاتح درباره ابرشرور جدید مارول

در واقع ما سال گذشته و در سریال لوکی (Loki) با شخصیت کانگ فاتح در قالب He Who Remains آشنا شدیم. او به خوبی هر چه تمام‌تر توضیح داد که چه اتفاقاتی قرار است که رخ بدهد و جالب‌تر از همه این موارد اینکه سنگ‌های ابدیت در مقابل قدرت و تکنولوژی فوق پیشرفته او، هیچ هستند! با این وجود اگر کانگ از میان ویژگی‌های ذکر شده شخصیتی، صرفا قدرت را داشته باشد، این مورد به تنهایی نمی‌تواند او را در ذهن مخاطبان بهتر از تانوس نشان دهد.

ببینین، به نظر من تانوس یه ابرشرور فوق‌العاده بود و اگر ما توی این فاز جدید هستیم، همش به خاطر کارهای اون بوده. جاش برولین توی ایفای نقش اون واقعا کارش بی‌نظیر بود. من نمی‌خوام کانگ و تانوس رو با همدیگه مقایسه کنم؛ این اصلا یه جهان دیگه‌ست، هدف من یه چیز دیگه‌ست و شخصیت کانگ هم خیلی فرق می‌کنه. حالا اینکه تهدید کانگ چقدر بزرگ‌تره یا اینکه چقدر قوی‌تره رو بهتره توی خود فیلم ببینید.

طبق گفته‌های جاناتان میجرز (Johnathan Majors)، کانگ فاتح شخصیتی بسیار متفاوت نسبت به آن چیزی دارد که بخواهیم آن را با تانوس مقایسه کنیم. در واقع او ورینت‌های مختلفی دارد که نسخه He Who Remains یا همان اول آن، کاملا منطقی و با هدفی عالی به نظر می‌رسید. برخی از ورینت‌های کانگ صرفا به دنبال نابود کردن جهان به هر طریقی هستند، اما برخی دیگر می‌خواهند با نابود کردن سایر نسخه‌های کانگ و نابودی جهان‌های موازی، یک خط زمانی اصلی، بدون شاخه‌های اضافه را ایجاد کنند.

اینکه یک جهان وجود داشته باشد که همه چیز در آن کنترل شده و کسی به دلیل سفر بین جهان موازی یا رسوخ (Incursion) کشته نمی‌شود، دلیل نسبتا خوب و قابل مقایسه‌ای با آنچه که تانوس خواسته بود (کشتن نیمی از جمعیت برای زندگی بهتر نیمه دیگر) است. با این وجود، مایکل والدرون (Michael Waldron) کارگردان سریال Loki پیش‌تر اعلام کرده بود که کانگ انرژی فوق‌العاده متفاوت‌تری نسبت به تانوس را به همراه خواهد داشت و اینکه جاناتان میجرز در اجرای این نقش، بی‌نظیر عمل کرده است!

والدرون حتی به این مورد اشاره کرده که حضور او هنرنمایی خیره‌کننده‌اش در سریال لوکی، تنها شروع کننده راهی است که شاید هیچکس آن را باور نکند! او به این دیالوگ He Who Remains در سریال اشاره کرده که «اگر فکر می‌کنی من شرور هستم، فقط صبر کن تا با سایر ورینت‌های من آشنا بشی» است و عملا، خبر از اتفاقات بزرگ و همچنین نقش جالب‌تر او، در قالب سایر ورینت‌های کانگ می‌دهد. لازم به ذکر است که کوین فایگی خود نیز درباره بازیگر نقش کانگ فاتح جزئیات بسیاری را گفته بود و اظهار کرده که جاناتان میجرز، در اجرای نقش چند نسخه از این کاراکتر، واقعا بی‌نظیر بوده است.

تفاوت اصلی کانگ با تانوس چیست؟

در ابتدا اگر بخواهید تفاوت اصلی بین این دو شخصیت را بدانید، بهتر است با این موضوع شروع کنیم که تانوس یک تایتان بود و کانگ، صرفا یک انسان است. این یعنی به جز هوش و ذکاوت، کانگ قدرت فیزیکی از خود ندارد و توانش را از سلاح پیشرفته می‌گیرد؛ موردی که از قرن ۳۱ میلادی (آینده دور) به دست آورده و سعی دارد تا با استفاده از آن، تاریخ را بازنویسی کند.

در حقیقت تانوس به دنبال اثابت برتری نبود، بلکه قصد داشت تا فقط نیمی از جمعیت را پاک کرده و به هدفی که داشته برسد. به خاطر دارید که در نبرد Infinity War، او هرگز سعی نکرد تا انتقام جویانی که سد راهش می‌شدند بکشد؟ این در حالی است که طبق داستانی که دیده‌ایم و گفته‌های بازیگر نقش کانگ فاتح این شخصیت عملا به دنبال اثبات برتری خودش خواهد بود! مبارزه با انتقام جویان در کمیک‌های مارول، یکی از تفریحات کانگ است و او از کشتن و بازی دادن آن‌ها لذت می‌برد.

این مورد را در دنیای سینمایی مارول، در تریلر فیلم Ant-Man 3 مشاهده کرده‌ایم؛ جایی که او به انت من (Ant-Man) می‌گوید: «تو انتقام جو هستی، آیا تا به حال کشته بودمت؟» این مورد شدیدا روی شناخت شخصیت کانگ فاتح تاثیر می‌گذارد و از طرفی، باعث می‌شود تا بدانیم در دو عنوان Kang’s Dynasty و Secret Wars او به هیچکس رحم نخواهد کرد!

5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا