آیا بازیگر کانگ فاتح در دنیای سینمایی مارول عوض می‌شود؟

سرنوشت جاناتان میجرز چه خواهد شد؟

بازیگر کانگ فاتح

چند وقتی است که گزارشات متعددی منتشر می‌شوند که از کنار گذاشته شدن بازیگر کانگ فاتح (Kang the Conqueror)، یعنی جاناتان میجرز (Jonathan Majors) از این نقش خبر می‌دهند. اما چه کسی قرار است در آینده دنیای سینمایی مارول (MCU) بازیگر کانگ فاتح باشد؟

روز ۲۵ مارس ۲۰۲۳ (۵ فروردین ۱۴۰۲) خبر رسید که جاناتان میجرز، بازیگر نقش کانگ فاتح در دنیای سینمایی مارول که ابرشرور اصلی فاز چهارم تا ششم این مجموعه است، به اتهام ضرب و جرح، آزار و اذیت و تلاش برای خفه کردن یک زن سی ساله دستگیر شده است. این زن به جراحات جرئی در ناحیه سر و گردن به بیمارستان منتقل شد.

البته روز بعد جاناتان میجرز آزاد شد و سخنگوی او این اتهامات را رد کرد. در ادامه این ماجرا ادامه یافت و شاهد انتشارات گزارشات بیشتری بودیم که از چند اتهام دیگر توسط چندین قربانی خبر می‌دادند و به نظر می‌رسد که میجرز حتی در طول فیلمبرداری پروژه‌های خود نیز درگیری‌هایی داشته است. پس از آن چندین شرکت با او قطع همکاری کردند.

اکنون پس از انتشار این خبرها، خبرهایی زیادی مبنی بر عوض شدن بازیگر کانگ فاتح منتشر می‌شوند و احتمال دارد که دیزنی (Disney) و استودیو مارول (Marvel Studios) قصد اخراج جاناتان میجرز را داشته باشند. کانگ فاتح ابرشرور حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) است و در بزرگترین پروژه‌های در حال ساخت دنیای سینمایی مارول یعنی Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars نقش بسیار مهم و ویژه‌ای خواهد داشت.

به نظر می‌رسد که هنوز استودیو مارول تصمیم نهایی خود را در رابطه با آینده جاناتان میجرز در دنیای سینمایی مارول نگرفته است، چون این بازیگر معتقد است که هیچ اشتباهی نکرده، با این حال یکی از منابع خبری اعلام کرده که این کمپانی هم اکنون به دنبال جایگزین احتمالی این بازیگر است تا اگر مجبور به اخراج جاناتان میجرز شد، وقفه‌ای در آن برنامه‌ها رخ ندهد.

این طور که یکی از منابع خبری نسبتا معتبر با نام جف اسنایدر (Jeff Snieder) اعلام کرده، استودیو مارول به دنبال دامسون ادریس (Damson Idris)، بازیگر انگلیسی و ۳۱ ساله فیلم Outside the Wire و سریال‌های Snowfall، Black Mirror و Swarm است و اگر که او این نقش را ایفا نکند، مارول در نظر دارد تا بازیگر شبیه به او را به عنوان بازیگر کانگ فاتح استخدام کند. دامسون ادریس همچنین قرار است در کنار برد پیت (Brad Pitt) در یک فیلم مرتبط با فرمول یک محصول شرکت اپل (Apple) به ایفای نقش بپردازد.

جف اسنایدر این خبر را در پادکست هات میک (The Hot Mic) اعلام کرد و گفت:

یه چیزی هست که می‌خواستم راجع بهش صحبت کنم... دیدی چه کسی توی اون فیلم مسابقه‌ای برد پیت انتخاب شده؟... دامسون ادریس... فکر می‌کنم اون توی Snowfall بود و نقش بزرگی توش داشت، درسته؟ این مسابقه‌دهنده جوان در مقابل برد پیت در این فیلم مسابقه‌ای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلاری قرار می‌گیرد.

او سپس اضافه کرد که استودیو مارول به این استعداد جوان به عنوان جایگزین احتمالی جاناتان میجرز در نقش کانگ فاتح نگاه می‌کند. او در این رابطه گفت:

و باز هم، با وجود این که هیچ تصمیمی در رابطه با جاناتان میجرز گرفته نشده، شنیده‌ام که اگر جاناتان میجرز از نقش کانگ کنار گذاشته شود، دامسون ادریس یا بازیگری مثل او جایگزین میجرز می‌شود. ادریس کسی است که ممکن است مارول به عنوان جایگزین میجرز زیر نظر داشته باشد.

پس از سریال Snowfall محصول شبکه اف‌ایکس (FX) و فیلم علمی تخیلی Outside the Wire محصول شرکت نتفلیکس (Netflix)، این بازیگر اکنون در حال طی کردن پله‌های پیشرفت است و فیلم فرمول یک شرکت اپل می‌تواند نقطه مهمی در کارنامه او باشد. حضور به عنوان کانگ در دنیای سینمایی مارول که اکنون یکی از پرفروش‌ترین و پربیننده‌ترین مجموعه‌های سینمایی است، می‌تواند نقطه عطف بزرگی در کارنامه دامسون ادریس باشد و شهرت او را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. او نه تنها می‌تواند از لحاظ به موفقیت بسیار بزرگی برسد، بلکه پس از دنیای سینمایی مارول نیز این شانس را دارد تا در بلاک باسترهای پرهزینه و بزرگ دیگری نیز حضور پیدا کند.

هنوز نمی‌توان گفت جاناتان میجرز از نقش کانگ فاتح کنار گذاشته می‌شود یا خیر، زیرا مراحل حقوقی پرونده او در حال جلو رفتن است و هنوز به نتیجه نرسیده است. با این حال از گزارشات کاملا مشخص است که استودیو مارول در دوراهی سختی قرار گرفته است. این کمپانی سرمایه‌گذاری بزرگ و قابل توجهی رو جاناتان میجرز انجام داد و اکنون که فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania نیز اکران شده، تقریبا همه او را شناخته‌اند و قطعا کنار گذاشته شدن او با واکنش‌های منفی بسیاری روبه‌رو خواهد شد. بنابراین اخراج او قطعا کار راحتی برای استودیو مارول نخواهد بود.

البته چندین نکته وجود دارد که باعث می‌شود عوض شدن جاناتان میجرز خیلی به دنیای سینمایی مارول آسیبی نزند. کانگ فاتح تقریبا بی‌نهایت واریانت مختلف دارد و اگر که دامسون ادریس جایگزین جاناتان میجرز شود، می‌توان با یکسری وقایع داستانی تغییر این بازیگر را توجیه کرد.

پروژه بعدی دنیای سینمایی مارول که کانگ فاتح در آن حضور پیدا خواهد کرد، فصل دوم سریال Loki است که اواسط سال ۲۰۲۳ میلادی از شبکه دیزنی پلاس (+Disney) پخش خواهد شد. همچنین مهم‌ترین فیلم‌های کانگ فاتح یعنی Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars نیز به ترتیب برای اکران در تاریخ‌های ۲ مه ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۴) و ۱ مه ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۵) برنامه‌ریزی شده‌اند، هر چند طبق گزارش‌ها احتمال تغییر این تاریخ‌ها وجود دارد.

4 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا