#مهسا_امینی

خالق فرنچایز جان ویک روی اقتباس تلویزیونی My Friend Pedro کار می‌کند

این اثر در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد

اقتباس تلویزیونی My Friend Pedro

دریک کولستاد خالق فرنچایز جان ویک علاوه بر John Wick: Chapter 4، مشغول کار روی اقتباس تلویزیونی My Friend Pedro هم است.

دریک کولستاد (Derek Kolstad) از اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی به‌طور حرفه‌ای وارد عرصه‌ی فیلمنامه‌نویسی شد و از آن‌جایی که بخت با او یار بود، توانست طی مدت کوتاهی در مرکز توجه‌ها قرار بگیرد. او اواخر همان سال فیلمنامه‌ای با نام Scorn نوشت که بعدها تحت عنوان John Wick به سینماها راه یافت. موفقیت‌های این اثر باعث ساخت John Wick: Chapter 2 و John Wick: Chapter 3 – Parabellum شد که در کنار دریافت بازخوردهای مثبت، به فروش بسیار خوبی هم دست یافتند. همه‌ی این‌ها دست به دست هم دادند تا کولستاد به شهرت بسیاری در سینما و تلویزیون دست یافته و از طرف استودیوهای مختلف از جمله مارول پیشنهاد همکاری داشته باشد.

دریک کولستاد در حال حاضر مشغول تکمیل فیلمنامه‌ی John Wick: Chapter 4 است اما این موضوع باعث نشده به کار روی پروژه‌های دیگر نپردازد. او چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Comic Book انجام داد که در بخشی از آن درباره‌ی پروژه‌های کنونی‌اش غیر از قسمت چهارم جان ویک پرسیده شد. کولستاد هم در پاسخ به سه اثر سینمایی و دو اثر تلویزیونی اشاره کرد. نکته‌ی جالب اینجا است که دو محصول تلویزیونی در واقع اقتباس از دو بازی ویدیویی هستند:

خب، مشغول کار روی A Company Man برای دیوید لیچ (David Leitch) و A Man From Nowhere برای چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) هستم. هر دوی آن‌ها بازسازی فیلم‌هایی هستند که شدیدا دوست‌شان دارم. فیلمنامه‌ی A Darker Shade Of Magic را هم برای سونی می‌نویسم که تا اینجای کار بسیار لذت‌بخش بوده ‌است، به خصوص اینکه با ویکتوریا شواب (Victoria Schwab) همکاری می‌کنم.

همچنین قصد دارم ایده‌ی ساخت اقتباس تلویزیونی My Friend Pedro و Bendy and the Ink Machine را برای استودیوها ارائه دهم [تا موافقت آن‌ها را برای ساخت به‌دست بیاورم].

My Friend Pedro یک بازی ویدیویی ساخته شده در سبک شوتم آپ و پلتفرمر است که در سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه شد. داستان بازی درباره‌ی یک شخصیت بدون نام است که از یک ماسک مشکی رنگ برای پوشاندن صورت خود استفاده می‌کند. او در یک قصابی به هوش آمده و با همراهی یک موز سخنگو به کشتن اشخاص مختلف و مزدوران آن‌ها می‌پردازد. با کشتن هر از یک باس فایت‌ها، جزئیات تازه‌ای از داستان فاش می‌شود تا مخاطب بیشتر از گذشته با انگیزه‌های شخصیت اصلی آشنا شود. گیم‌پلی این بازی از نقاط قوت آن است. کاربر می‌تواند با ترکیب قابلیت‌های مختلف و خلاقانه با اسلوموشن، صحنه‌های سینمایی فوق‌العاده‌ای را خلق کند؛ اتفاقی که بدون شک می‌تواند هر کاربری را به وجد بیاورد.

اقتباس تلویزیونی My Friend Pedro

Bendy and the Ink Machine در سبک ترس ساخته شده و از دوربین اول شخص بهره می‌برد. داستان آن درباره‌ی یک انیماتور بازنشسته به نام هنری استاین است که به دعوت از کارفرمای سابقش به استودیو بازمی‌گردد تا ملاقاتی با همکاران قدیمی داشته باشد اما به محض ورود با اتفاقات عجیبی روبرو می‌شود. او در جریان داستان پی می‌برد شخصیت‌های کارتونی که خلق کرده بودند به واسطه‌ی یک دستگاه وارد دنیای واقعی شده‌اند. گیم‌پلی این محصول بر پایه‌ی حل معما، گشت و گذار در محیط و مبارزه طراحی شده است. در ضمن، همانطور که دریک کولستاد اشاره کرد، اقتباس‌های تلویزیونی این دو بازی در مراحل اولیه قرار دارد. از همین رو، حتی اگر ساختشان مورد تایید قرار بگیرد، احتمالا چند سالی با انتشارشان فاصله داریم.

لازم به ذکر است که John Wick: Chapter 4 برای اکران از تاریخ ۶ خرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۷ مه سال ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده است. این فیلم مورد انتظار قرار بود از اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به سینماهای آمریکا بیاید اما بحران جهانی کرونا و بهم خوردن برنامه‌ریزی‌ها باعث چنین تاخیری شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا