فاز تولید John Wick 4 چه زمانی آغاز می‌شود؟

انتشار اطلاعات جدید از قسمت‌های چهارم و پنجم جان ویک

فاز تولید John Wick 4 چه زمانی آغاز می‌شود؟ سورنا رضایی ۰ ۰۵ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
فاز تولید John Wick 4

به لطف گزارشی که دقایقی قبل روی خروجی Collider قرار گرفت، زمان شروع فاز تولید John Wick 4 مشخص شده است.

دنباله‌ها معمولا در تکرار موفقیت‌های اثر اصلی عاجز هستند اما این موضوع برای مجموعه‌ی جان ویک صادق نیست. قسمت اول در سال ۲۰۱۴ میلادی اکران شد و جدا از بازخوردهای مثبت، ۸۶ میلیون دلار فروخت. قسمت‌های دوم و سوم هم تحت عناوین John Wick: Chapter 2 و John Wick: Chapter 3 – Parabellum در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ روی پرده‌ی نقره‌ای رفته و ارقام ۱۷۱ و ۳۲۶ میلیون دلار را در باکس آفیس جهانی به ثبت رساندند. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که رشد مجموعه تنها به جنبه‌ی تجاری خلاصه نشده و جان ویک با اکران هر فیلم در زمینه‌ی خلق صحنه‌های اکشن قدمی رو به جلو برمی‌دارد.

با در نظر گرفتن موفقیت‌هایی که سه قسمت ابتدایی جان ویک به ثبت رساندند، منطقی بود که لاینزگیت به ساخت قسمت‌های جدید تمایل داشته باشد. در حالی که اکران John Wick: Chapter 3 – Parabellum هنوز به انتهای مسیر خود نرسیده بود، استودیوی آمریکایی ساخت قسمت چهارم را تایید کرد. با گذشت مدت کوتاهی از این اتفاق، تولید قسمت پنجم هم در دستور کار قرار گرفت. در ابتدا قرار بود تیم تولید دو قسمت بعدی را پشت سر هم فیلمبرداری کرده و قسمت چهارم را در سال جاری میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد اما همه‌گیری ویروس کرونا چنین اجازه‌ای نداد. در نتیجه، فیلم تاخیر خورد و برنامه‌ریزی‌های پروژه هم تغییر کرد.

وب سایت Collider با انتشار یک گزارش اختصاصی نه تنها زمان شروع فاز تولید John Wick 4 را فاش کرد، بلکه اطلاعاتی را از لوکیشن‌ها به اشتراک گذاشت. با توجه به متن، تیم تولید قصد دارد پروژه را در تاریخ نامشخصی از ماه ژوئن (مصادف با ۱۱ خرداد الی ۹ تیر سال ۱۴۰۰) وارد فاز تولید کند. علاوه بر این، فیلمبرداری در شهرهای برلین، پاریس، نیویورک و کشور ژاپن صورت می‌گیرد؛ موضوعی که نشان می‌دهد با یک پروژه‌ی جهانی مواجه هستیم. قسمت‌های اول و دوم به صورت کامل در نیویورک جریان داشتند. قسمت سوم هم به جز بخش مربوط به مراکش تمامی بخش‌هایش در ایالات متحده‌ی آمریکا روایت می‌شوند. در ضمن، برنامه‌ریزی‌ها تغییر کرده و لاینزگیت نمی‌خواهد قسمت‌های چهارم و پنجم جان ویک را پشت سر هم فیلمبرداری کند.

دریک کولستاد (Derek Kolstad) خالق مجموعه‌ی جان ویک بوده و به عنوان نویسنده روی سه قسمت پیشین کار کرد. او در بخشی از مصاحبه‌ی خود با وب سایت Collider گفت مسئولیت نوشتن فیلمنامه‌ی قسمت چهارم را بر عهده نداشته و روی قسمت پنجم هم کار نخواهد کرد. کولستاد در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت اتخاذ چنین تصمیمی با او نبود. با این حال، هیجان‌زده بوده و دوست دارد ببیند شخص جدید داستان را چگونه پیش می‌برد. کولستاد در انتهای صحبت‌های خود به سریال The Continental پرداخت که اسپین‌آف جان ویک به شمار می‌رود. طی یک سالی که از ساختش تایید شده، هیچ خبری منتشر نشده است. با این حال، نویسنده‌ی آمریکایی وعده داد طی هفته‌های آتی خبرهای مهمی از راه می‌رسد.

مایک فینچ (Mike Finch) وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه‌ی John Wick 4 را بر عهده دارد. از آثار او می‌توان Predators ،American Assassin و Countdown را نام برد. در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین قسمت جان ویک اواسط سال ۲۰۲۲ میلادی اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا