#مهسا_امینی

سریال Hitman مامور شماره ۴۷ را از کچلی درخواهد آورد

وقتی که مامور ۴۷ مدل مو عوض می‌کند

سریال Hitman مامور شماره ۴۷ را از کچلی درخواهد آورد امیرحسین ناصری ۳ ۰۷ فروردین ۱۴۰۰
سریال Hitman

ساخت سریال Hitman در سال ۲۰۱۷ اعلام شده بود و حال در جدیدترین اطلاعات منتشر شده درباره آن، گفته شده که شخصیت Agent 47 مو خواهد داشت!

تقریبا دو دهه است که طرفدران بازی‌های سبک اکشن و مخفیانه با سری Hitman آشنایی دارند؛ مجموعه‌ای درباره یک قاتل حرفه‌ای که با خونسردی تمام دشمنان را با آجر، قیچی یا عملا هر وسیله دیگری می‌کشد تا پول قرارداد خود را از شرکت مورد نظر دریافت کند. البته این گفته‌ها بیشتر از هرچیز کاربر را به یاد فیلم‌های John Wick خواهد انداخت که با مداد افراد را قتل عام می‎کرد؛ اما جالب است بدانید که راه روش Agent 47 چیز دیگری است.

از ساخت سریال Hitman تا ماجرای موهای مامور ۴۷

سریال Hitman

حال زمانی حدود چند ماه از عرضه آخرین عنوان سری بازی Hitman می‌گذرد که به نحوی پایانی بر پرونده Agent 47 محسوب می‌شود. با این وجود، خداحافظی کردن با این کاراکتر در دنیای بازی‌های ویدیویی باعث نمی‌شود تا دیگر شاهد ترفندهای آدم‌کشی لذت‌بخش او نباشیم؛ بلکه اینبار در قالب یک سریال می‌توانیم حتی بسیار واقع‌گرایانه‌تر، این سبک از صحنه‌های اکشن را با حضور قاتل شماره 47 تماشا کنیم.
سریال Hitman توسط شبکه استریم آنلاین Hulu ساخته خواهد شد و جالب است بدانید که کارگردان آن، کسی نیست جز دِرِک کولستاد که پیش از این رهبری ساخت فیلم‌های John Wick را بر عهده داشته است. به گفته او، ظاهرا قرار است تا شخصیت Agent 47 در این سریال مو داشته باشد؛ اما پیش از آنکه بیشتر از این نگران حال و وضع ظاهری این کاراکتر مجبوب و کچل باشید، بهتر است بدانید که این اتفاق عجیب تنها در قسمت‌های اول سریال خواهد بود؛ حداقل تا زمانی که او بارکد پشت سر خود را پیدا کند!
من فیلمنامه قسمت اول و دوم را نوشتم و بسیار خوشحال هستم که اجازه دارم تا شخصیت مورد نظر خود را همانگونه که در جهان پُست مدرن وجود دارد معرفی کنم. درواقع این کاراکتر جدید شباهت‌های بسیاری را با آنچه که در دنیای بازی دیده بودیم دارد، اما در این داستان باب میل خود کار کرده و همچنین تارهای مو روی سر خود دارد. این همان قاتل دهه ۸۰ میلادی است که پیش از این در دنیای بازی دیده بودیم؛ ولی پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه خواهد شد که هر تصمیمی که گرفته بود، هیچکدام به خواست خود او نبوده‌اند و توسط افرادی کنترل شده است.
این درحالی است که آن قسمت از سریال درحالی تمام خواهد شد که Agent 47 خود را در آینه می‌بینید و متوجه بارکد روی سرش می‌شود تا رفته رفته همه چیز برای او کمی عجیب و همچنین غیرواقعی دیده شود.
به هر حال حتی با وجود چنین صحنه‌ای نیز برخی کاربران بدون شک با این سناریو مخالفت خواهند کرد که چرا مامور ۴۷ باید حتی برای یک قسمت هم که شده از آنچه که در بازی دیده بودیم بسیار متفاوت باشد؛ چراکه کچل بودن این کاراکتر سال‌ها است که توسط کاربران شناخته شده و درواقع ۴۷ این معروفیت خود را به همین ویژگی مدیون خواهد بود. با این وجود، اگر کمی منطقی به موضوع نگاه کنید، به خوبی متوجه می‌شوید که این کار هرگز ضرری به داستان نزده و حتی آن را جذاب‌تر خواهد کرد؛ چراکه هم‌اکنون می‌توانید همه چیز درباره Agent 47 را در سریال Hitman از همان ابتدای زندگی نسبتا عادی او دنبال کنید.
به گفته سازندگان، آن‌ها درواقع قصد دارند تا شخصیت اصلی داستان را به سمت بُعدهای جدیدی از زندگی به پیش ببرند که در کنار قتل و قراردادهای کشتن افراد خاص، درباره احساسات ۴۷ نیز خواهد بود؛ به نحوی که حتی اگر کسی بازی‌های این سری را دنبال نکرده باشد، با سریال Hitman او را بشناسد.
همچنین جالب است بدانید که این اولین بار نیست که خبر از ساخت یک فیلم اقتباسی از بازی‌های سری Hitman منتشر می‌شود؛ بلکه در گذشته نیز ابتدا در سال ۲۰۰۷ فیلمی با همین اسم عرضه شد که در آن تیموتی اُلیفانت (Timothy Olyphant) نقش مامور ۴۷ را در آن بازی می‌کرد. در ادامه نیز سال ۲۰۱۵ بود که فیلم Hitman: Agent 47 عرضه شد و چنان که انتظار می‌رفت نتوانست محبوبیتی را بین کاربران و طرفداران به دست آورد. با این حال، حتی اگر روی سر Agent 47 مو گذاشته شود، این احتمال وجود دارد که سریال Hitman به یک مجموعه بسیار موفق تبدیل شود؛ چراکه نه‌تنها هم‌اکنون با عرضه بازی Hitman 3 طرفداران آماده دیدن یک سری جذاب درباره آن هستند، بلکه کارگردانی کولستاد نیز به عنوان کسی که پیش از این روی فیلم‌های اکشن موفقی مانند John Wick کار کرده می‌تواند باعث روایت شدن داستان این سریال به بهترین شکل ممکن باشد.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا