خالق جان ویک، اقتباس سینمایی هلسینگ را می‌سازد

این اثر احتمالا انحصاری پرایم ویدیو خواهد بود

خالق جان ویک، اقتباس سینمایی هلسینگ را می‌سازد سورنا رضایی ۰ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اقتباس سینمایی هلسینگ

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی از همکاری خالق جان ویک و استودیوی آمازون برای ساخت اقتباس سینمایی هلسینگ خبر داد.

طی دهه‌های گذشته انیمه و مانگاها به محبوبیت بسیار زیادی در میان مخاطبان غربی دست یافته‌اند. همین موضوع باعث شد استودیوها بخشی از تمرکز خود را روی ساخت اقتباس‌های سینمایی یا سریالی آن‌ها قرار دهند. از نتایج اتخاذ چنین سیاستی می‌توان به Alita: Battle Angel اشاره کرد که بر اساس مانگایی به همین نام ساخته شد و در فوریه‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی پرده‌ی نقره‌ای رفت. در حال حاضر، طرفداران به هر دری می‌زنند تا تهیه‌کنندگان را به ساخت قسمت جدید متقاعد کنند. نتیجه‌ی دیگر، سریال لایو اکشن One Piece است که توسط نتفلیکس ساخته می‌شود. در این میان، نباید از فیلم سینمایی Akira غافل شد که تایکا وایتیتی (Taika Waititi) را به عنوان کارگردان دارد.

طبق گزارشی که ساعاتی قبل روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفت، درک کولستاد (Derek Kolstad) با استودیوی آمازون وارد همکاری شده تا اقتباس سینمایی هلسینگ را بسازد. کولستاد پس از اکران John Wick در سال ۲۰۱۴ به نامی شناخته شده در صنایع فیلم و سریال تبدیل شد. او طی سال‌های گذشته نه تنها روی قسمت‌های دوم، سوم و چهارم جان ویک کار کرده، بلکه در پروژه‌ی The Falcon and the Winter Soldier هم حضور داشته است؛ سریالی که طی هفته‌های آتی از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش می‌شود. مطابق انتظار، کولستاد قرار است فیلمنامه‌ی Hellsing را آماده کند.

از دیگر افرادی که روی اقتباس سینمایی هلسینگ کار می‌کنند می‌توان به برایان کاوانو-جونز (Brian Kavanaugh-Jones)، فرد برگر (Fred Berger)، مایک کالاهان (Mike Callaghan)، جیسون لست (Jason Lust) و روبن لایبر (Reuben Liber) اشاره کرد که به عنوان تهیه‌کننده روی روند ساخت نظارت خواهند داشت. تتسو فوجیمورا (Tetsu Fujimura)، ایندیا آزبورن (India Osborne)، پیر بافین (Pierre Buffin) و جیسون اسپیر (Jason Speer) هم تهیه‌کنندگان اجرایی هستند. نویسنده‌ی Deadline در مطلب خود وارد جزئیات نشد و نامی از بازیگران نبرد. از همین رو، احتمال می‌رود پروژه‌ی مزبور مراحل ابتدایی ساخت را پشت سر می‌گذارد.

Hellsing یک مانگای ۱۰ قسمتی است که بین مه ۱۹۹۷ الی سپتامبر ۲۰۰۸ میلادی منتشر شد. داستان حول محور یک سازمان مخفی و مرموز به نام هلسینگ می‌چرخد که با موجودات فراطبیعی از جمله ومپایر و غول‌ها مبارزه می‌کند. هدف آن، حفظ امنیت انگلستان و ملکه است. مدیریت سازمان بر عهده‌ی سر اینتگرا هلسینگ قرار دارد که روزگاری یک دختر خجالتی و معصوم بود اما مشاهده‌ی قتل پدر، او را به فردی سرسخت و خشن تبدیل کرد. شخصیت اصلی داستان هم آلوکارد نام دارد. او یک ومپایر قدیمی است که زندگی‌اش را وقف خدمت به سازمان هلسینگ کرد. از ویژگی‌های شاخص آلوکارد می‌توان به لباس‌هایش اشاره کرد که ترکیبی از مد غرب و دوره‌ی ویکتوریایی است.

در حال حاضر کارگردان فیلم سینمایی Hellsing یا زمان انتشارش مشخص نیست اما انتظار می‌رود به صورت انحصاری برای پرایم ویدیو سرویس استریم آمازون ساخته شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا