نام قسمت چهارم جان ویک مشخص شده است

راه و رسم یک سامورایی!

نام قسمت چهارم جان ویک

در پی اتمام فاز فیلمبرداری و ارسال هدیه برای دست‌اندرکاران و بازیگران پروژه، نام قسمت چهارم جان ویک سرانجام مشخص شده است.

در پی موفقیت‌های قسمت‌های اول الی سوم، لاینزگیت با ساخت قسمت‌های چهارم و پنجم جان ویک موافقت کرد.  استودیو قصد داشت فیلم‌های مزبور را پشت سر هم فیلمبرداری کند اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد این اتفاق عقب بیافتد. البته چالش‌ها به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. دست‌اندرکاران به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که کیانو ریوز (Keanu Reeves) پس از اتمام The Matrix Resurrections به آن‌ها پیوسته و ضبط صحنه‌ها را آغاز کنند. زیرا قسمت جدید ماتریکس به واسطه قراردادی که امضا شده بود، در اولویت هنرپیشه کانادایی قرار داشت. بدین ترتیب، با بهبود شرایط و کاهش نرخ ابتلا، ریوز نخست جلوی دوربین Resurrections رفت و سپس لباس قاتل محبوب را به تن کرد. در ضمن، فیلمبرداری قسمت چهارم JW چند هفته پیش به انتها رسید.

قسمت اول تحت عنوان John Wick به سینماها آمد. دست‌اندرکاران برای قسمت دوم نام John Wick: Chapter 2 را انتخاب کردند. با در نظر گرفتن این مورد، پیش‌بینی شده بود قسمت سوم John Wick: Chapter 3 نام داشته باشد اما John Wick: Chapter 3 – Parabellum نامگذاری شد. کیانو ریوز در یکی از مصاحبه‌های خود فاش کرده بود Parabellum از بخش دوم جمله لاتین Si vis pacem, para bellum (به معنای اگر آرامش می‌خواهی، برای جنگ آماده شو) می‌آید. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، جان ویک در قسمت سوم تنها می‌خواهد زنده مانده و یاد همسرش را گرامی بدارد. در همین راستا، با همه وارد جنگ می‌شود. در ضمن، از آنجایی که برای نامگذاری فیلم‌های مجموعه از فرمول مشابهی استفاده نشد، طرفداران کنجکاو بودند بدانند چه عنوانی برای قسمت چهارم انتخاب می‌شود.

نام قسمت چهارم جان ویک به لطف تصویری که اخیرا به شبکه اجتماعی توییتر آمده، مشخص شده است. این تصویر از هدیه‌ای ثبت شده که به مناسبت اتمام فیلمبرداری برای دست‌اندرکاران و بازیگران ارسال شد. در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید:

Hagakure مانند Parabellum از زبان دیگری آمده و به انگلیسی تعلق ندارد. هاگاکوره، یک کلمه ژاپنی بوده و به معنای «پنهان شده میان برگ‌ها» است. کلمه مزبور همچنین نام یک کتاب اثر تسوراموتو تاشیرو بوده که نتیجه گفتگوهایش با یاماموتو تسونه‌تومو به شمار می‌رود. تسونه‌تومو یک سامورایی بود و در گفتگوهای خود با تاشیرو، راه و رسم سامورایی بودن (اصطلاحا بوشیدو) را از دیدگاه خودش شرح داد. او تاکید دارد سامورایی واقعی فردی است که هر لحظه آماده قربانی شدن برای ارباب خود باشد. تسونه‌تومو در قرن هجدهم میلادی از دنیا رفت و کتاب هاگاکوره تا دهه ۳۰ قرن بیستم به هیچ وجه مشهور نبود. در ضمن، ترجمه‌های فارسی کتاب مزبور توسط انتشارات آستان قدس رضوی و نشر چشمه منتشر شده است.

قسمت چهارم جان ویک در کنار چهره‌های قدیمی، چهره‌های جدیدی را در خود جای داده است. دانی ین (Donnie Yen) که یکی از شناخته‌شده‌ترین بازیگران چینی در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود، یکی از نقش‌های جدید را ایفا می‌کند. دیگر چهره جدید، هیرویوکی سانادا (Hiroyuki Sanada) است در The Wolverine و Avengers: Endgame ایفای نقش کرد. به این موارد باید اسکات ادکینز (Scott Adkins) و بیل اسکاشگورد (Bill Skarsgård) را افزود.

در انتها، لازم به ذکر است قسمت چهارم جان ویک از تاریخ ۶ خرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۷ مه سال ۲۰۲۲ میلادی) به سالن‌های نمایش خواهد بیابد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا