سازندگان «مرد نامرئی» به ساخت نسخه‌ی بازسازی Frankenstein ابراز تمایل کرد

بودجه‌ای محدود با خلاقیتی زیاد!

ساخت نسخه‌ی بازسازی Frankenstein

جیسون بلام موسس شرکت بلام‌هاوس پروداکشنز در مصاحبه‌ی اخیر خود از علاقه‌اش به ساخت نسخه‌ی بازسازی Frankenstein گفت.

اگر از طرفداران فیلم‌های ترسناک باشید، احتمالا نام بلام‌هاوس پروداکشنز را شنیده‌اید. این شرکت در چند سال اخیر تمرکز خود را روی ساخت آثار ترسناک قرار داد و توانست به موفقیت‌های بسیاری چه در زمینه‌ی جلب بازخوردهای مثبت و چه در زمینه‌ی تجاری کسب کند. بلام‌هاوس تمرکز خود را روی تولید فیلم با بودجه‌ی کم قرار داده است تا بدین ترتیب شانس درآمدزایی افزایش یابد. برای مثال، می‌توان به Get Out اشاره کرد که با هزینه‌ای در حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ساخته شد و نهایتا تونست به فروشی معادل ۲۵۵ میلیون دلار دست یابد.

اختصاص بودجه‌ی زیاد برای ساخت فیلم‌ها طی سال‌های اخیر به یک ترند تبدیل شده است و این موضوع را به وضوح می‌توان در فیلم‌های بلاک‌باستر، به خصوص ابرقهرمانی مشاهده کرد. در این بین، جیسون بلام (Jason Blum) موسس بلام‌هاوس پروداکشنز ترجیح می‌دهد خلا مربوط به بودجه‌های زیاد را با فیلمسازان مستعد از جمله جیمز وان (James Wan) و جوردن پیل (Jordan Peele) و استفاده از ایده‌های جدید پر کند. او تا به اینجای کار هم موفق بوده است.

جیسون بلام اخیرا در پادکست The Evolution of Horror حضور پیدا کرد که به وبسایت کمیک بوک تعلق دارد. در بخشی از پادکست از بلام خواسته شد تا نظرش را درباره‌ی ساخت اقتباسی از رمان معروف فرانکشتاین بگوید. بلام هم در پاسخ به ساخت نسخه‌ی بازسازی Frankenstein ابراز تمایل کرد. البته این تهیه‌کننده‌ی آمریکایی تاکید داشت در حال حاضر چیزی در دست تولید نیست و فعلا به دنبال ایده‌های عالی می‌گردد:

دوست دارم فیلم Frankenstein را بسازم و از فیلمسازان‌مان درخواست کردم تا ایده‌ای پیدا کنند. دوباره تاکید می‌کنم نمی‌دانم فرد دیگری هم روی داستان فرانکنشتاین کار می‌کند یا خیر. اصلا چیزی در این باره نمی‌دانم. تنها دوست دارم شانس خود را امتحان کنم و در حال حاضر هم منتظر ایده‌های عالی هستم.

جدیدترین محصول بلام‌هاوس پروداکشنز تحت عنوان The Invisible Man از هفته‌ی گذشته راهی سینماها شد. این فیلم در وب سایت راتن تومیتوز نمره‌ی ۹۱ را از سوی منتقدان و نمره‌ی ۸۸ را از سوی کاربران دریافت کرده است. سومین فیلم لی ونل (Leigh Whannell) در مقام کارگردان در زمینه‌ی تجاری هم عملکرد بسیار خوبی داشته و در هفته‌ی نخست اکران چیزی در حدود ۵۰ میلیون دلار فروخت. این اثر، اقتباسی متفاوت از رمان‌های مرد نامرئی نوشته‌ی هربت جورج ولز (Herbert George Wells) محسوب می‌شود.

ساخت اقتباس سینمایی فرانکنشتاین، تصمیم هوشمندانه‌ای از سوی موسس و مدیر بلام‌هاوس پروداکشنز محسوب می‌شود. این شرکت با فیلم The Invisible Man نشان داد رمان‌های قدیمی به شرطی که به صورت درستی مورد اقتباس قرار بگیرند، همچنان می‌توانند منبعی برای ساخت فیلم‌های موفق باشند. علاوه بر این، اقتباس‌های اخیر رمان فرانکنشتاین از جمله Victor Frankenstein و I, Frankenstein نه در جلب نظر منتقدان و نه در باکس آفیس موفق نبوده‌اند. بنابراین، شرایط برای ساخت یک اقتباس جدید کاملا مهیا است.

یونیورسال پیکچرز قصد داشت دنیای مشترک خود را تحت عنوان دارک یونیورس (Dark Universe) بسازد اما پس از شکست The Mummy از تصمیم خود منصرف شد. در آن زمان، خاویر باردم (Javier Bardem) و جانی دپ (Johnny Depp) به ترتیب برای نقش‌های هیولای فرانکنشتاین و مرد نامرئی انتخاب شده بودند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا