برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شایعه‌ای جدید از بازگشت اولتران به دنیای سینمایی مارول می‌گوید

نفوذ هوش مصنوعی شرور مارول به فاز ششم MCU

شایعه‌ای جدید از بازگشت اولتران به دنیای سینمایی مارول می‌گوید ۱۱ ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
بازگشت اولتران به دنیای سینمایی مارول

پس از نابود شدن توسط قدرتمندترین قهرمانان زمین در حماسه بی‌نهایت، شایعه‌ای جدید از بازگشت اولتران به دنیای سینمایی مارول می‌گوید.

علی‌رغم اینکه هوش مصنوعی ساخته شده توسط تونی استارک در فیلم Avengers: Age of Ultron نابود شد، به‌تازگی شایعه شده است که شخصیت اولتران با بازی و صداپیشگی جیمز اسپیدر (James Spader) در فاز ششم دنیای سینمایی مارول به‌عنوان آنتاگونیست اصلی فیلم Armor Wars بازخواهد گشت. تولید پروژه انفرادی وارماشین دان چیدل (Don Cheadle) ابتدا در قالب یک سریال شش قسمتی دیزنی پلاس برنامه ریزی شده بود، اما سال گذشته استودیو مارول ماهیت پروژه را از سریال تلویزیونی به یک فیلم سینمایی بلند با بودجه بیشتر تغییر داد و باعث شد طرفداران نسبت به حضور مجدد برخی از شخصیت‌های قدیمی امیدوار شوند. با اینکه در گذشته نظریه‌های مختلفی مانند بازگشت رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) به‌عنوان یک هوش مصنوعی فوق پیشرفته مطرح شده بود، ظاهرا حالا نوبت به اولتران رسیده است.

بسیاری در سال ۲۰۱۵ به پایان بندی فیلم Avengers: Age of Ultron و پتانسیل از دست رفته اولتران انتقاد کردند، زیرا هوش مصنوعی شرور مارول در کمیک‌ها بسیار هوشمندتر و قدرتمندتر است، اما در دومین فیلم انتقام‌جویان با او مثل یک آنتاگونیست معمولی که در انتهای فیلم شکست می‌خورد رفتار شد. ولی خوشبختانه استودیو مارول در انیمیشن سریالی ?…What If توانست آنطور که باید از پتانسیل اولتران استفاده کند و ابرشروری خطرناک و به‌شدت قدرتمند را به تصویر بکشد. البته اشارات استودیو به این شخصیت فوق‌العاده قدرتمند تنها به انیمیشن وات ایف ختم نمی‌شود، چراکه در فیلم Doctor Strange in The Multiverse of Madness شاهد جهانی بودیم که در آن برنامه اولتران تونی استارک موفق بوده و ربات‌هایی هوشمند تحت کنترل گروه ایلومیناتی در آمده بودند تا در صورت نیاز، بتوانند از زمین و بشریت در برابر تهدیدهای گوناگون محافظت کنند. در واقع دنباله جنجالی دکتر استرنج راهی را برای بازگشت مجدد اولتران به دنیای سینمایی مارول را فراهم کرد و قرار دادنش در فیلم Armor Wars می‌تواند همان چیزی باشد که استودیو مارول برای پیشبرد داستان‌های مربوط به سازمان دمیج کنترل، رید ریچاردز و حتی گروه ایلومیناتی خط زمانی ۶۱۶ به آن نیاز دارد.

 

آیا اولتران به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردد؟

با توجه به منبعی مورد اعتماد با نام Tales from the mod queue، جیمز اسپیدر قرار است در فیلم سینمایی Armor Wars به ایفای مجدد نقش اولتران بپردازد. در حال حاضر هیچ جزئیاتی از داستان فیلم در دست نیست، به این معنی که هنوز مشخص نیست آیا اولتران قراره آنتگونیست اصلی باشد یا شخصیتی فرعی. همچنین شایان ذکر است که شایعه‌ای در گذشته حکایت از بازگشت اولتران داشت و اشاره می‌کرد که او در پایان فیلم انتقام‌جویان نابود نشده و تکه‌های کوچکی از او هنوز در دنیای سینمایی مارول “پنهان” باقی مانده‌اند. با توجه به اینکه Armor Wars تا حد زیادی حول محور میراث تونی استارک می‌چرخد، بازگشت ابرشروری که خود استارک خلق کرده، خیلی دور از ذهن نیست.

حالا بازگشت اولتران در فیلم انفرادی دان چیدل چگونه امکان پذیر است؟ در پایان فیلم Avengers: Age of Ultron، ویژن آخرین ربات اولتران را نابود کرد که نشان می‌دهد هوش مصنوعی شرور استارک شکست خورده است. با این حال، هوش مصنوعی بودن این ابرشرور می‌تواند به‌نوعی کلید بازگشتش باشد. با توجه به شایعه‌ قدیمی منتشر شده مبنی بر اینکه تکه‌های کوچک اولتران پنهان باقی مانده است، این امکان وجود دارد که شخصی بتواند به‌طور تصادفی یا حتی عمدی او را مجددا فعال کند. یک ایستراگ در فیلم Spider-Man: Homecoming نیز فاش کرد که سازمان دمیج کنترل به سر یکی از ربات‌های اولتران دسترسی دارد و با توجه به اینکه گفته می‌شود این گروه در فیلم Armor Wars نقش مهمی ایفا می‌کنند، ممکن است این قطعه از ربات بتواند راه را برای بازگشت اولتران به دنیای سینمایی مارول هموار کند.

از طرفی هم شخصیت‌های باهوشی مثل رید ریچاردز یا شوری می‌توانند برنامه اولتران را به‌درستی بازسازی کرده و بزرگ‌ترین رویای تونی را محقق سازند. این موضوع تبدیل شدن اقتباس Armor Wars از سریال تلویزیونی به یک فیلم سینمایی را به‌خوبی توجیه می‌کند و می‌تواند آن را به یکی از حیاتی‌ترین پروژه‌های آینده دنیای سینمایی مارول تبدیل کند.

فیلم سینمایی Armor Wars در تاریخی نامعلوم روی پرده سینماها خواهد رفت. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا برگرداندن اولتران به دنیای سینمایی مارول تصمیم هوشنمدانه‌ای است یا خیر؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments