جیمز گان از فیلم سوپرمن سیاه پوست می‌گوید

جیمز گان چه برنامه‌ای برای فیلم دیگر سوپرمن دارد؟

فیلم سوپرمن سیاه پوست

جیمز گان (James Gunn) رهبر دنیای دی سی (DCU) و استودیو دی سی (DC Studios) به تازگی در رابطه با فیلم سوپرمن سیاه پوست صحبت کرده است.

پس از مدت‌ها، دوباره سوپرمن (Superman) به یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های سینمایی دی سی تبدیل و توجه‌ها به او جلب شده است. فیلم بعدی سوپرمن که قرار است اولین فیلم دنیای دی سی باشد که تحت نظارت رهبری جدید این مجموعه ساخته می‌شود، یعنی Superman: Legacy در حال پیشبرد مراحل تولید خود است. این اثر مورد انتظار به نویسندگی و کارگردانی جیمز گان در سال ۲۰۲۵ میلادی در سالن‌های سینمای سراسر دنیا اکران خواهد شد.

اما به جز فیلم Superman: Legacy، یک اثر دیگر نیز با محوریت این شخصیت در دست ساخت قرار دارد. در سال ۲۰۲۱ گزارش شد که یک فیلم جدید با محوریت سوپرمن سیاه پوست در حال تولید است، اما بعد از آن خبر خاصی از این اثر منتشر نشد. تا-نهیسی کوتس (Ta-Nehisi Coates) نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی که خبرنگار ملی مجله آتلانتیک است و درباره مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی می‌نویسند، نویسنده فیلم سوپرمن سیاه پوست خواهد بود. او در گذشته چند کتاب کمیک با محوریت شخصیت‌های پلنگ سیاه (Black Panther) و کاپیتان آمریکا (Captain America) نوشته است. همچنین جی. جی. آبرامز (J. J. Abrams) و کمپانی‌اش، بد ربات (Bad Robot) تهیه‌کننده این اثر هستند.

حالا به تازگی جیمز گان، مصاحبه‌ای با وب‌سایت io9 داشته و در آن درباره فیلم سوپرمن سیاه پوست صحبت کرده است. او علاوه بر تائید پیشرفت در مراحل ساخت فیلم Superman: Legacy، اعتراف کرد که هنوز فیلمنامه‌ای که با محوریت سوپرمن سیاه پوست نوشته شده را نخوانده است، اما این اثر همچنان در دستور کار قرار دارد و بخشی از دنیای Elseworlds دی سی خواهد بود. جیمز گان در این رابطه گفت:

این دو تا چیز اصلا هیچ ربطی به هم ندارن. این یک فیلم هیجان انگیزه. من می‌دونم که شانتال نونگ (Chantal Nong) که مجری اون پروژه هستش، خیلی برای اون هیجان‌زده‌ست. من فیلمنامه اونو نخوندم، ولی اگر که عالی باشه و زمان مناسب هم فرا برسه، قطعا ممکنه که این فیلم ساخته بشه. این پروژه کاملا بی‌ربط به دنیای دی سیه و می‌تونه یکی از داستانای Elseworlds مثل فیلم Joker باشه.

به جز فیلم سینمایی سوپرمن سیاه پوست، Elseworlds فعلا دو پروژه در حال ساخت دیگر نیز دارد، فیلم Joker: Folie a Deux و The Batman – Part II که به ترتیب در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ اکران خواهند شد.

علاوه بر فیلم Superman: Legacy و سوپرمن سیاه پوست، زمانی گزارش شده بود که سریالی با محوریت سوپرمن برای سرویس اشتراکی پخش فیلم و سریال اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) نیز در حال ساخت است و قرار بود مایکل بی. جردن (Michael B. Jordan)، بازیگر مجموعه فیلم‌های Black Panther و Creed در آن نقش سوپرمن را ایفا کند. به هر شکل اما برخلاف دیگر پروژه‌ها، مراحل ساخت فیلم Superman: Legacy با جدیت در حال پیشرفت است و در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۲۵ (۲۰ تیر ۱۴۰۴) در سالن‌های سینمای سراسر جهان اکران خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا