#مهسا_امینی

اسکوئر در حال بررسی ساخت سیستم استخراج بیت کوین است

جک دورسی: استخراج بیت کوین باید به‌سادگی اتصال یک دکل به منبع تغذیه باشد

استخراج بیت کوین

روز جمعه جک دورسی، مدیرعامل شرکت اسکوئر، در صفحه توییتر خود نوشت، شرکت اسکوئر در حال بررسی ساخت یک سیستم استخراج بیت کوین بر اساس سیلیکون سفارشی و نرم‌افزار اوپن سورس برای افراد در سراسر جهان است.

او همچنین اعلام کرد، این پروژه‌ از رویکرد مشابه کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین پیروی می‌کند که در اوایل تابستان امسال شروع به‌کار کرد. اما ایجاد یک سیستم استخراج بیت کوین بسیار پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر از ساختن یک کیف پول سخت‌افزاری است. همانطور که دورسی اشاره می‌کند، ساخت تراشه‌های سیلیکونی بسیار گران است و برای شرکت‌های پرداخت که حامی اصلی بیت کوین بوده است، چالش جدیدی خواهد بود.

دورسی نوشت، فرآیند استخراج بیت کوین باید کارآمدتر از روند فعلی آن باشد. حرکت به سمت استفاده از انرژی پاک و کارآمد برای اقتصاد، تأثیر و مقیاس‌پذیری بیت کوین از ویژگی‌های عالی این رمزارز است.

تا کنون طراحی قطعات سیلیکونی تنها در انحصار چند شرکت به‌خصوص بوده‌ است. این بدان معناست که عرضه‌ی آن به‌احتمال زیاد بیش از حد محدود است. توسعه‌ی تراشه‌های سیلیکونی بسیار پرهزینه است و نیاز به سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت دارد.

دورسی همانند توییت‌های قبلی‌اش در رابطه با برنامه‌های شرکت برای ساخت کیف پول سخت‌افزاری، جزئیات زیادی در مورد نحوه‌ی عملکرد سیستم استخراج به‌اشتراک نگذاشت. با این حال، او اظهار می‌کند، هدف این است که فرایند استخراج این ارز دیجیتال کارآمدتر باشد و در دسترس افراد بیش‌تری قرار گیرد.

مصرف برق مرتبط با استخراج بیت کوین در سال‌های اخیر به بالاترین حد خود رسیده‌ است و نگرانی‌های عمده‌ای در مورد تأثیر ارزهای دیجیتال بر تغییرات آب و هوا ایجاد کرده‌ است. همچنین، فرایند استخراج این ارز رمز پایه قیمت پردازنده‌های گرافیکی باکیفیت را افزایش داده‌ است و باعث کم‌یابی پرازنده‌های گرافیکی شده‌ است. این امر باعث شده‌ است که معمولاً علاقه‌مندان به رمز ارزها به‌طور مستقل قادر به استخراج ارزهای دیجیتال نباشند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا