1%
  • 0/10

وعده افزایش سرعت اینترنت خانگی تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه از سوی وزیر

فقط تعداد معدودی اینترنت پرسرعت را تجربه می‌کنند

وعده افزایش سرعت اینترنت خانگی تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه از سوی وزیر ۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
اینترنت رایگان یک ماهه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی اعلام کرده است که سرعت اینترنت خانگی کاربران به شکل رایگان به ۱۶ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

محمدجواد آذری جهرمی توییتی در رابطه با افزایش سرعت اینترنت منتشر و اعلام کرده است: «با آغاز مجدد کلاس‌های مجازی مدارس و دانشگاه‌ها، به شرکت‌های اینترنت خانگی ابلاغ کردیم که تا پایان اردیبهشت سرعت همه‌ی مشترکین خود را «رایگان» به ۱۶ مگابیت ارتقا دهند. این دستورالعمل ساعتی قبل در اکثر این شرکت‌ها اجرایی شد. نتیجه ۷٪ رشد متوسط مجموع پهنای باند تا این لحظه.»

با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و دورکاری بسیاری از کارمندان، استفاده از اینترنت افزایش یافت و در راستای تشویق مردم به خانه نشینی و قرنطینه، وزیر ارتباطات پیش از نوروز ۹۹ به همه‌ی شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت ثابت دستور داد که ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان در اختیار کاربران قرار دهند.

ارایه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت هدیه اگرچه بسیار رضایت‌بخش بود، اما افت سرعت باعث نارضایتی بسیاری از کاربران شد که پس از پیگیری‌های وزیر ارتباطات ظاهرا بخشی از این مشکلات حل شد. حالا پس از تعطیلات نوروزی و عدم بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و ادامه‌ی رویکرد آموزش مجازی، وزیر ارتباطات وعده داده تا سرعت اینترنت به ۱۶ مگابیت بر ثانیه برسد. اما با توجه به زیرساخت‌های اینترنت کشور، این وعده کمی دور از واقعیت است و فقط تعداد معدودی امکان استفاده از اینترنت با چنین سرعتی را دارند.

در حالت عادی معمولا کاربران بر اساس هزینه‌ای که می‌کنند، سرویسی با کیفیت وعده داده شده را دریافت نمی‌کنند و اصولا کیفیت و سرعت اینترنت تقریبا نصف میزانی است که قرار بوده دریافت کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که امکان ارایه‌ی سرعت ۱۶ مگابیت بر ثانیه فقط برای تعداد کمی از کاربران قابل دسترسی است، اما با توجه به وعده‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ممکن است در کیفیت اینترنت سایر کاربران تغییراتی رخ دهد که باید منتظر باشیم و ببینیم واقعا این وعده‌ها عملی خواهد شد یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments