1%
  • 0/10

آیا سرعت اینترنت افزایش می‌یابد؟!

وعده‌های وزیر ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت به کجا رسید؟!

آیا سرعت اینترنت افزایش می‌یابد؟! ۰ ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
سرعت اینترنت شکایت از خدمات اینترنت

وزیر ارتباطات وعده داده بود که سرعت اینترنت خانگی تا چهار برابر افزایش خواهد یافت، اما همچنان بسیاری از کاربران با مشکل سرعت و قطع و وصلی اینترنت دست به گریبان هستند.

کیفیت سرعت اینترنت خانگی این روزها باعث بروز مشکلاتی برای بسیاری از کاربران شده است و کاربران معتقدند هزینه‌ای که در قبال سرعت اینترنت پرداخت می‌کنند، متناسب با سرویسی نیست که دریافت می‌کنند.

این مشکل در ایام قرنطینه و خانه‌نشینی کاربران به دلیل شیوع ویروس کرونا موجبات نارضایتی کاربران را برانگیخته است که در رابطه با اعتراض بسیاری از افراد، شرکت ارتباطات زیرساخت گزارش داده که مشکل پهنای باند و کمبود ظرفیت در کشور وجود ندارد و افت سرعت اینترنت مربوط به مشکلی خارج از شبکه اپراتور است.

با این حال وزیر ارتباطات دیروز وعده داد که سرعت اینترنت ۴ برابر افزایش خواهد یافت.

محمدجواد آذری جهرمی در توییتی اعلام کرد: امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شد و در هفته آینده، سایت ثبت نام آغاز به کار خواهد کرد.

بر اساس گزارش وی، اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل ۴ موبایل در آنها از متوسط کشوری پایین‌تر است و سامانه‌ای از هفته آینده امکان ثبت‌نام و دریافت VDSL فراهم می‌شود.

اما این موضوع با ابهاماتی همراه است اول اینکه درصورت ارتقای سرویس ADSL یا افزایش ۴ برابری سرعت اینترنت، آیا تعرفه‌ی اینترنت افزایش می‌یابد و آیا با افزایش تعرفه تضمینی برای دریافت کیفیت مناسب و سرعت واقعی سرویس وجود دارد؟

اما بر اساس نظرات کاربران، بسیاری معتقدند نیازی به افزایش چهار برابری سرعت اینترنت نیست بلکه انتظار دارند متناسب با هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند همان سرویس وعده داده شده را دریافت کنند. چرا که معمولا سرعت اینترنت معمولا بسیار کمتر از میزانی است که خریداری می‌شود. با این حال باز هم نمی‌توان انتظار افزایش سرعت زیادی را با وجود وعده و وعیدها داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments