برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا دستکش بینهایت در Avengers: Secret Wars بازگردانده می‌شود؟

جلوگیری از نابودی در Avengers: Secret Wars

آیا دستکش بینهایت در Avengers: Secret Wars بازگردانده می‌شود؟ ۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
دستکش بینهایت

سنگ‌های ابدیت و دستکش بی‌نهایت که این سنگ‌هارا در خود جای داده است احتمالا برای Avengers: Secret Wars که برای اکران در فاز 6 MCU برنامه ریزی شده، بازگردانده می‌شوند. داستان Infinity Saga مارول تاکید بسیاری بر اهمیت این سنگها داشت و کم کم آنها را در فیلم‌ها نشان داد، تا اینکه تانوس (Thanos) هر شش سنگ را در Avengers: Infinity War پیدا کرد. در حالی که در Avengers: Infinity War شاهد نابودی سنگ‌ها بودیم و سنگ‌های دزدیده شده هم به خط‌های زمانی خود بازگشتند، سری What If…؟ اعلام کرده که این سنگ‌ها هنوز هم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و امکان بازگشت آنها در Avengers: Secret Wars وجود دارد. در طول Infinity Saga تانوس هر شش سنگ ابدیت شامل ذهن، روح، زمان، قدرت، واقعیت و فضا را جمع آوری کرد و از قدرت جمعی آنها برای از بین بردن نیمی از جمعیت جهان استفاده کرد.

از زمانی که تونی استارک (Tony Stark) با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) خود را برای نابودی این سنگ‌ها فدا کرد، این سنگ‌ها دیگر در MCU دیده نشدند ولی سری ?…What If واقعیت‌های مختلفی را بررسی کرده که اتفاقات دیگری برای دستکش بینهایت افتاده است. برای مثال، در اپیزود جدیدی که یکی از ابرقهرمانان، به نام Kahhori قدرت خود را از Tesseract (محفظه نگه‌دارنده سنگ فضا) دریافت می‌کند. این نشان می دهد که داستان سنگ‌های بینهایت ممکن است تمام نشده باشد و Avengers: Secret Wars می تواند کلید بازگشت آن ها را داشته باشد.

مارول از دستکش بینهایت برای جلوگیری از برخورد فضایی استفاده کرده است

دستکش بینهایت و شش سنگ ابدیت یکی از مهم‌ترین مهره‌های داستانی MCU بوده و ابرقهرمانان و شرورهای زیادی این دستکش را به دست داشته‌اند. در داستان شماره سوم New Avengers Vol. 3، این مسئولیت بر دوش Captain America افتاد که در حال همکاری با ایلومیناتی بوده تا تلاش کند تا یک برخورد فضایی را متوقف کند، رویدادی که قبلا در MCU هم اتفاق افتاده بود. Doctor Strange in the Multiverse of Madness مطرح کرد که برخورد فضایی زمانی اتفاق می‌افتند که دوجهان با هم برخورد کنند و حتی تایید کرد که این اتفاق در حال رخ دادن است که داستان Avengers: Secret Wars را تشکیل می‌دهد.

هنگامی که در طول خط داستانی New Avengers Vol. 3، مجموعه‌ای از برخورد فضایی به دنیای مارول آسیب می‌زند، ایلومیناتی نقشه‌ای برای جمع‌آوری مجدد دستکش بی‌نهایت و استفاده از قدرت آن برای جلوگیری از نابودی دنیای خود طراحی کرد. Captain America دستکش را به دست کرده و از سنگ‌ها برای عقب راندن جهان در حال برخورد استفاده می کند، اگرچه این یک موج، شوکی بزرگ را از طریق دستکش آزاد می‌کند که پنج تا از سنگ‌های بی‌نهایت را از بین برده و سنگ زمان را ناپدید می کند. با این حال، این مسئله که دستکش و سنگ‌ها اینقدر قدرتمندند که می‌توانند از برخورد دو دنیا جلوگیری کنند بسیار برای MCU مهم است چون به نظر می‌رسد که Avengers: Secret Wars داستانی آخرالزمانی با پس‌زمینه برخورد دو جهان را داد.


دستکش بینهایت در Avengers: Secret Wars بازسازی می‌شود

Avengers: Secret Wars که در حال حاضر برای اکران در ۱ می ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۵) برنامه‌ریزی شده است، فاز 6 MCU و Infinity Saga را به پایان خواهد رساند. انتظار می‌رود این فیلم از مینی‌سریال Secret Wars مارول ساخت سال ۲۰۱۵ اقتباس شود، که جهان مارول در اثر حمله‌ای نابود شد و با دنیاهای مختلف Battleworld که تحت اداره Doctor Doom بود، ترکیب شد. در طول داستان Secret Wars در کمیک، Black Panther از دستکش و سنگ‌ها استفاده کرد تا چند دنیا را باهم ساخته و دنیای مارول را بازسازی کند. امکان وجود دارد که این خط داستانی را بتوان در لایو اکشن MCU روایت کرد، زیرا فاز 4 شروع هجوم‌ها بود و ویرانی‌های محضی را که می‌توانستند ایجاد کنند، نشان می‌داد همانطور که در Doctor Strange in the Multiverse of Madness نشان داده شد.

تجربیات گذشته انتقام‌جویان با سنگ‌های بی‌نهایت به این معنی است که آن‌ها می‌دانند چه قدرتی دارند و بنابراین به سرعت متوجه می‌شوند که دستکش بینهایت می‌تواند بلیط آنها برای بقا باشد. در Avengers: Endgame نشان داده شد که تانوس سنگ‌های بی‌نهایت را نابود کرد و این دنیا را بدون محافظت از آن‌ها رها کرد و انتقام‌جویان را مجبور کرد تا بازگرداندن این سنگ‌ها را از خطوط زمانی دیگر آغاز کنند. در حالی که می‌توان ادعا کرد که Infinity Saga کتاب سنگ‌های بی‌نهایت را کاملاً بسته است، و نباید به‌طور مداوم از آنها به‌عنوان عامل پیش‌برنده استفاده شود، دیدن بازگشت آنها برای آینده MCU مهم است. The Ancient One به هالک در Avengers: Endgame هشدار داد که واقعیت بدون Infinity Stones در معرض خطر نیروهای تاریک قرار خواهد گرفت، بنابراین بازگرداندن سنگ‌ها می تواند به ایجاد ثبات در MCU کمک کند.

فصل دو ?…What If بر اهمیت این سنگ‌ها تایید بسیاری دارد و به همین دلیل احتمالا در لایو اکشن این سری هم دستکش بینهایت نقش مهمی داشته باشد. پیدا کردن سنگ‌های بینهایت در Endgame در اصل ابتدای Multiverse Saga با استفاده از این دستکش در Avengers: Secret Wars است که می‌تواند داستانی کامل را بسازد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments