برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ارتباط فیلم انتقام جویان 5 و مون نایت چیست؟

کانگ فرعون را به یاد دارید؟!

ارتباط فیلم انتقام جویان 5 و مون نایت چیست؟ ۲ ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
فیلم انتقام جویان 5 و مون نایت

برخی جزئیات فیلم انتقام جویان 5 و مون نایت (Moon Knight) وجود دارد که نشان می‌دهد ظاهرا داستان این سریال به اونجرز بعدی مربوط می‌شود.

درست مثل دوره Infinity Saga که همه چیز به تانوس (Thanos) مربوط می‌شد و در نهایت تمامی داستان‌ها به همدیگر وصل می‌شدند، حال نیز تمامی فیلم و سریال‌ها در نهایت به نقشه‌های یک ابرشرور بزرگ ختم خواهند شد؛ کانگ فاتح! در واقع فاز چهارم و پنجم دنیای سینمایی مارول قرار است تا زمینه را برای حضور این ابرشرور و رونمایی از نقشه بزرگ او فراهم کنند و چنان که به نظر می‌رسد، سریال Moon Knight نیز از این قاعده مستثنی نیست.

داستان سریال مون نایت، طوری بود که حین آن، کوچک‌ترین اشاره‌ای هم به سایر آثار دنیای سینمایی مارول نشد و عملا جهان آن متفاوت نشان داده شد؛ جایی که یک کارمند ساده موزه به نام استیون گرانت (Steven Grant)، از هویت مخفی خود خبر ندارد و یک خدای مصری به نام کانشو (Khonshu) او را تسخیر می‌کند. با این حال، حتی اگر این سریال به کلی در یک جهان دیگر و یک خط زمانی بسیار متفاوت روایت شده باشد، باز هم با مولتی ورس، امکان اضافه کردن مون نایت به جمع ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول وجود خواهد داشت.

این در حالی است که یکی از جزئیاتی که به تازگی از سریال Moon Knight پیدا شده، نشان می‌دهد که ظاهرا این اثر نیز از طریقی به شخصیت کانگ فاتح (Kang The Conqueror) و فیلم انتقام جویان 5 مرتبط خواهد بود.

اشاره به کانگ فاتح و ارتباط فیلم انتقام جویان 5 با مون نایت در قسمت سوم سریال

اگر به خاطر داشته باشید، در قسمت از سریال Moon Knight، مارک اسپکتر (Marc Specter) با جمعی از دار و دسته آرتور هارو (Arthur Harrow) مبارزه می‌کرد. حال اگر به تصویر بالا دقت کنید، روی لباس یکی از افراد هارو، نماد یک فرعون دیده می‌شود که روی آن رنگ‌های سبز و بنفش تیره کشیده شده است.

رنگ بنفش و سبز تیره در دنیای کمیک بوکی مارول، نماد زره کانگ فاتح هستند و در تریلرهای فیلم Ant-Man 3 نیز دیده‌ایم که ظاهرا همین زره در دنیای سینمایی مارول هم همین رنگ‌ها را دارد. حتی در قسمت آخر سریال Loki هم دیده بودیم که ورینت اصلی کانگ که با نام He Who Remains شناخته می‌شد، شنل و شلواری به رنگ‌های بنفش و سبز تیره دارد!

اما شاید چیزی که فراتر از این رنگ‌ها، کاملا به موضوع ارتباط انتقام جویان 5 و مون نایت اشاره می‌کند، نماد روی لباس همین فرد باشد. این لباس نماد یکی از فرعون‌ها را نشان می‌دهد که عملا شبیه به شخصیتی به نام راما تات (Rama-Tut)،‌ از دنیای کمیک‌های مارول است که حال ظاهرا با MCU راه پیدا کرده. راما تات، یکی از ورینت‌های اصلی کانگ فاتح است که پس از راه‌اندازی ماشین زمان، با تکنولوژی پیشرفته خود، از قرن ۳۱ میلادی به زمان مصر باستان می‌رود، شاه آن‌ها را کنار می‌زند و خود با قدرت بر مردم حکومت می‌کند.

حال می‌دانیم که عنوان فیلم انتقام جویان 5، Avengers: Kang’s Dynasty است که سلسله کانگ ترجمه می‌شود. این یعنی در این فیلم، ما قرار است تا انواع و اقسام ورینت‌های مختلف کانگ فاتح را ببینیم که هرکدام، به دنبال قدرت‌طلبی هستند. یکی از همین ورینت‌ها، ممکن است همان راما تات باشد که بر مصر باستان، با تکنولوژی پیشرفته و سلاح خود حکومت می‌کرد.

با این وجود، این نکته را در نظر بگیرید که اگر راما تات واقعا همان ورینتی باشد که در سریال مون نایت به آن اشاره شده، پس قاعدتا باید شاهد حضور شخصیت‌های چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) نیز در رابطه با همین روایت باشیم؛ چراکه در داستان‌های کمیک بوکی، اولین بار که کانگ فاتح در قالب راما تات در مصر باستان حاضر شد، اعضای چهار شگفت انگیز به گذشته رفتند تا او را شکست دهند.

در حال حاضر اطلاعاتی درباره تاریخ پخش فصل دوم سریال Moon Knight وجود ندارد، اما ساخت این اثر توسط بازیگران اصلی آن از جمله اسکار آیزاک (Oscar Isaac) تایید شده است. انتظار می‌رود که در فصل دوم، شاهد ارتباط بیشتری بین داستان مون نایت و دنیای سینمایی مارول باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments