اشتباه در بازی Hogwarts Legacy توسط یکی از بازیکنان ریزبین پیدا شد

یک اشتباه تاریخی که هر کسی به آن دقت نمی‌کند

اشتباه در بازی Hogwarts Legacy توسط یکی از بازیکنان ریزبین پیدا شد عرفان بدری ۰ ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ اخبار بازی
اشتباه در بازی Hogwarts Legacy

به تازگی یک اشتباه در بازی Hogwarts Legacy توسط یکی از بازیکنان ریزبین این عنوان پیدا شده است. یک اشتباه تاریخی و بسیار کوچک که هر کسی ممکن نیست که آن را متوجه شود، اما این بازیکن به محض انتشار بازی از آن مطلع شده است.

پس از مدت‌ها انتظار، بازی جدید و مورد انتظار استودیوی آوالانچ سافتور (Avalanche Software) که در جها مجموعه محبوب هری پاتر (Harry Potter) قرار دارد، منتشر شده است. این بازی تا قبل از عرضه خود به خاطر یکسری گفته‌ها و اظهار نظرهای نویسنده کتاب‌های این مجموعه یعنی جی. کی. رولینگ (J.K. Rowling) با حواشی و جنجال‌های زیادی روبه‌رو شده بود و کار به جایی رسیده بود که عده‌ای از افراد تصمیم به تحریم این بازی و نخریدن آن گرفتند. همین باعث شد که استودیوی سازنده این بازی تا جای ممکن از جی. کی. رولینگ و نظرات او فاصله بگیرد و نهایتا نیز با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که رولینگ در ساخت این بازی هیچ نقشی نداشته است. با این حال، هر چه که باشد، این عنوان اثریست در دنیای سری هری پاتر و همین اسم به تنهایی کافیست تا عده زیادی برای تجربه این عنوان، هر چه سریعتر آن را خریداری کنند.

با این حال، اکنون که زمان خیلی کمی از انتشار این عنوان می‌گذرد، شاهد پیدا شدن یک اشتباه در بازی Hogwarts Legacy هستیم. به تازگی در انجمن ردیت (Reddit) به این نکته اشاره کرده که کره زمین درون بازی از لحاظ تاریخی یک اشتباه دارد. در این مره شاهد حضور جزیره پرنس چارلز هستیم که به لحاظ تاریخی در سال ۱۹۴۸ میلادی کشف و نقشه آن تهیه شد، با اینحال بازی Hogwarts Legacy در سال ۱۸۹۰ میلادی اتفاق می‌افتد، بنابراین آوردن چنین جزیره‌ای در کره زمین بازی از لحاظ تاریخی نادرست است.

البته در جواب این بازیکن شاهد این بودیم که طرفداران دیگری پاسخ‌هایی دادند که بعضی از آن‌ها کاملا منطقی هستند. یکی از طرفداران در این رابطه گفت که این بازیکن به کشف و نقشه‌برداری این جزیره توسط ماگل‌ها اشاره می‌کند، با این حال جادوگرانی که قادر به پرواز هستند، مطمئنا می‌توانستند زودتر از بقیه انسان‌ها جزیره پرنس چارلز را کشف کنند. این توضیح منطقی است، اما شاید اصلا هدف استودیو آوالانچ سافتور نیز توجه به این جزئیات کوچک و ریز نبوده و آن‌ها بیشتر تمرکز خود را روی جنبه‌های دیگری در این بازی گذاشته‌اند.

در هر حال این اشتباه کوچک چندان مهم و تاثیرگذار نیست و نمی‌تواند مانع از این شود که بازیکن هنگام تجربه این اثر از محیط زیبای بازی که پر از جزئیات کوچک و جذاب است لذت نبرند، محیط‌هایی که کاملا مشخص است طراحان آن تا چه اندازه عاشق مجموعه هری پاتر و دنیای آن بوده‌اند. بنابراین می‌توان به سادگی آن را نادیده گرفت.

بازی Hogwarts Legacy تا به این جای کار با تحسین منتقدان همراه بوده و بسیاری از بازیکن‌ها نیز نسبت به آن نظر مثبتی داشته‌اند. شاید این بازی یک اثر کاملا بی‌عیب و نقص نباشد و مشکلاتی در آن پیدا شود، اما قطعا از بیشتر بازی‌هایی که در دو دهه اخیر بر اساس مجموعه فیلم‌های هری پاتر ساخته شده‌اند، بسیار بهتر است. از آن جایی که سرنوشت مجموعه فیلم‌های Fantastic Beasts که اسپین‌آف هری پاتر است نیز چندان مشخص نیست و نمی‌دانیم که چه آینده‌ای در انتظار آن است، می‌توان گفت که در حال حاضر طرفداران جای بهتری را ندارند تا در جهان هری پاتر غرق شده و یک ماجراجویی فانتزی فراموش‌نشدنی را در آن داشته باشند. اگر که در نهایت بازی عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشد، مطمئنا طرفداران می‌توانند انتظار داشته باشند که در سال‌های آینده دنباله‌ای برای این عنوان ساخته و منتشر شود.

بازی Hogwarts Legacy در تاریخ ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس منتشر شد. همچنین نسخه نسل هشتمی این عنوان با تاخیری چند ماهه منتشر خواهد شد و در تاریح ۴ آوریل (۱۵ فروردین ۱۴۰۲) شاهد در دسترس قرار گرفتن آن برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان خواهیم بود. علاوه بر این در تاریخ ۲۵ جولای (۳ مرداد ۱۴۰۲) این عنوان برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

5 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا