1%
  • 9/10

کوجیما به خواست طرفداران تصمیم به ساخت بازی Physint گرفته است

درخواست طرفداران به ثمر نشست!

کوجیما به خواست طرفداران تصمیم به ساخت بازی Physint گرفته است ۱ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
ساخت بازی Physint

هیدئو کوجیما در جدیدترین صحبت‌های خود از دلایلش برای تصمیم به ساخت بازی Physint و بازگشت به ژانر اکشن مخفی‌کاری جاسوسی می‌گوید.

هیدئو کوجیما با اعلام به ساخت بازی Physint در انتهای ماه ژانویه و در طی مراسم PlayStation Experience بمب خبری وسیعی را برای طرفداران و صنعت گیم منفجر نمود. اثری که بازگشت این بازیساز معروف به ژانر اکشن مخفی‌کاری جاسوسی خواهد بود. با این حال این بازیساز ژاپنی در جدیدترین صحبت‌های خود از دلایل بازگشت به این ژانر می‌گوید.

کوجیما در پادکست یک ساعته خود در چنل رسمی یوتیوب خود توضیح داد که پس از جدایی از شرکت کونامی و تاسیس استودیو مستقل کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions)، ایشان می‌خواست ایده جدید را امتحان کند و خود را به چالش بکشد. نتیجه این تصمیم ساخت بازی Death Stranding بود. پس از آن به سراغ تولید بازی 2 Death Stranding رفت و به دنبال آن به منظور انجام کاری جدیدتر تصمیم به ساخت بازی OD گرفت. از آن زمان تاکنون نیز ایده‌های زیادی برای وی مطرح شده است.

با این حال کوجیما اظهار داشت در طول این هشت سال “هر روز تمام افراد در شبکه‌های اجتماعی و تمام نقاط دیگر دنیا از من درخواست می‌کردند تا عنوان دیگری از سری Metal Gear یا اثر دیگری نظیر آن بسازم.” اما پس بیمار شدن هیدئو کوجیما در سال 2020 و در زمان ویروس کرونا بود که این درخواست‌ها معنای قابل توجهی به خود گرفتند.

در زمان پاندمی کرونا بود که من مریض شده و مجبور به قرنطینه شدم. حتی محبور به عمل شدم. آن زمان با خود فکر کردم که دیگر نمی‌توانم به کارم ادامه دهم. من در پایین‌ترین حالت روحی خود به سر می‌بردم و احساس می‌کردم که نمی‌توانم به دوره ساخت بازی برگردم. حتی وصیت‌نامه نوشتم.

در آن زمان متوجه شدم که مردم می‌میرند. اما من در سال گذشته، 60 ساله شدم. طی ده سال آینده، 70 ساله می‌شوم. امیدوارم هیچ‌وقت بازنشسته نشوم. بدین ترتیب اگر مخاطبین چنین خواسته‌ای از من دارند، با خود فکر کردم باید اولویت‌های خود را کمی تغییر دهم. من هم‌چنان می‌خواهم کارهای جدیدی را امتحان کنم با این حال تصمیم گرفتم یک بازی اکشن مخفی‌کاری جاسوسی بسازم.

کوجیما از ساخت بازی Physint به عنوان برآیند و اوج تجربه‌های کاری خود یاد می‌کند. با این حال با توجه این موضوع که چندین عنوان از جمله Death Stranding 2 توسط استودیو کوجیما پروداکشنز در حال تولید است در فاصله زمانی نزدیکی نباید منتظر انتشار بازی Physint باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments