#مهسا_امینی

کوجیما اعلام کرد که ساخت بازی Death Stranding سه سال زمان برده است

کوجیما می‌گوید که تیم سازنده بازی را چیزی حدود هشتادنفر تشکیل می‌دهند!


کوجیما در طی مصاحبه‌ای رسما اعلام کرد که ساخت بازی Death Stranding در طی سه سال صورت گرفته است.

هیدیو کوجیما، خالق مجموعه افسانه‌ای Metal Gear Solid و بازی موردانتظار Death Stranding در طی مصاحبه‌ای رسما گفت که برای ساخت آخرین اثر خود نیاز به سه سال زمان داشته است. او در این رابطه گفت:

درباره من اشتباه نکنید، من همیشه سریع هستم. سه سال گذشت؟ در حال حاضر، واقعا نمی‌توانم چیزی درباره سونی بگویم. شاید ساخت بازی هشت سال زمان می‌برد و شاید ده سال. مثل بسیاری از بازی‌هایی که کمپانی نینتندو می‌سازد. احتمالا سازندگان بازی Cyberpunk 2077 هشت سال یا بیشتر در حال کار بر روی آن باشند. اما من این بازی [Death Standing] را در طی سه سال خلق کردم. زمانی که در حال ساخت Metal Gear Solid 5 بودم نیاز به زمان بیشتری داشتم، چرا که در حال ساخت موتور بازی‌سازی و همینطور آثار دیگری بودم.

کوجیما در ادامه گفت:

بنابراین، اگر به مصاحبه‌های سه یا چهار سال قبل هم نگاه کنید، همیشه درباره طراحی بازی صحبت کرده‌ام. من معمولا عادت دارم که بازی‌ها را در مدت زمان کمی خلق کنم. هر روز، هر ساعت، من درباره چپ یا راست تصمیم می‌گیرم. چیزی نمی‌گویم و فقط درباره آن فکر می‌کنم یا تصمیم می‌گیرم  که به آن فکر کنم. من در لحظه تصمیم می‌گیرم و این یکی از دلایلی است که من سعی می‌کنم تا جای ممکن کارها را در خانه انجام دهم و آن را به بیرون از خانه موکول نکنم.

همچنین، کوجیما در مصاحبه خودش از احتمال ساخت دنباله Death Stranding خبر داد. به علاوه او گفت که برایش اهمیتی چندانی ندارد که مخاطبان بازی را کاملا بفهمند یا نه و صرفا امیدوار است که آنها بتوانند موضوع داستان را درک و با آن ارتباط درستی برقرار کنند. کوجیما در ادامه درباره تعداد نفرات پروژه ساخت Death Stranding نیز اطلاعاتی داد:

یکی از دلایلی که باعث شد کارها سریع پیش بروند، این بود که تمامی مراحل برنامه‌ریزی‌ها، طراحی‌ها و ساخت را خودم بر عهده گرفتم که باعث می‌شد سریع‌ترین تصمیم‌ها را نیز همراه با آن اتخاذ کنم. این باعث می‌شود تا هیچ تاخیر زمانی به وجود نیاید. به عنوان مثال، بقیه سازنده‌ها یک سری افراد را برای طراحی نبرد باس‌های بازی دارند و یک سری دیگر را نیز برای طراحی میان‌پرده‌ها، که این موضوع باعث کمی بی‌نظمی می‌شود. تیم ما شامل چیزی حدود هشتاد نفر می‌شود و این در حالی است که معمولا بقیه تیم‌های بزرگ سازنده دارای سیصد تا ششصد نفر کارمند هستند.  این موضوع باعث می‌شود تا در مدت زمان کمی و ارتباط مستقیم با افراد و بازخوردهای آن‌ها، من بازی را بسازم.

بازی Death Standing در تاریخ ۱۷ آبان سال جاری‌ (۸ نوامبر ۲۰۱۹) به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 4 عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا