انیمه بهشت جهنمیان

معرفی انیمه بهشت جهنمیان | Hell’s Paradise: Jigokuraku

کاری جدید از استودیو ماپا

ساخت انیمه بهشت جهنمیان اقتباسی از مانگایی با همین نام از یوجی کاکو در سال ۲۰۲۱ تایید شد. در این مقاله به جزئیاتی که قبل از دیدن آن باید بدانید می‌پردازیم. بهشت جهنمیان، یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های سال ۲۰۲۳ بوده و پخش ابتدایی این انیمه ۱۳ قسمتی از آوریل امسال (۱۲ فروردین ۱۴۰۲) شروع شد. انیمه بهشت جهنمیان یک فانتزی شونن و اکشن بوده و با فضایی دارک توسط استودیو ماپا (MAPPA) یکی از بزرگترین استودیوهای انیمه ساخته می‌شود. 

از آنجایی که بهشت جهنمیان از ابتدای پخش خود تا الان با استقبال کم‌نظیر مخاطبان مواجه شده، احتمال ساخت فصل دوم آن خیلی بالاست؛ همچنین با در نظر گرفتن این مسئله که این انیمه توانسته هر هفته جایگاه خود را به عنوان یکی از سه انیمه برتر سایت imdb با امتیاز ۸.۴ از ۱۰ حفظ کند، این احتمال بالاتر هم می‌رود. اگر شما هم از علاقه‌مندان به انیمه‌های شونن فانتزی با تم دارک هستید، با رسانه سرگرمی در معرفی بدون اسپویل این انیمه پرطرفدار همراه باشید.

انیمه بهشت جهنمیان توسط چه کسانی ساخته شده است؟

یکی از مهمترین مسائلی که در این اقتباس مطرح است، استودیو سازنده این انیمه بود؛ مخصوصا برای طرفداران مانگا. استودیو MAPPA برای اوتاکوها نامی گوش نواز است، استودیویی که در ساخت انیمه‌هایی مانند فصل آخر Attack On Titan و JUJUTSU KAISEN سنگ تمام گذاشته و به سبک پویا و طرح زیبایش معروف است. با اینکه انیمه بهشت جهنمیان یک فانتزی خشن با فضایی سرد است انتظار یک طرح زیبا و زنده از این استودیو انتظار اشتباهی نبود. 

با استفاده از پالت‌های رنگی و محیط جالبی که از انیمه اتک آن تایتان الهام گرفته شده بود، ماپا به خوبی توانسته تمام حس خاص دوره Edo ژاپن (تقریبا از دهه ۱۶۰۰ تا اواسط دهه ۱۸۰۰) را به بیننده منتقل کند؛ اگرچه آنچه نشان داده می‌شود نوید یک برداشت منحصر به فرد از فانتزی-ترسناک تاریخی است که اغلب در شونن‌ها دیده می‌شود. لیست کوتاهی از کارکنانی که روی تولید Jigokuraku کار کرده‌اند، با انتشار اولین تریلر این سریال فاش شدند. در صندلی کارگردانی کائوری ماکیتا (Kaori Makita) قرار دارد که کارگردان اپیزودهایی از Attack on Titan: The Final Season و Yūri on Ice بوده است. 

آکیرا کندایچی (Akira Kindaichi) و یوشیاکی دیوا (Yoshiaki Dewa) مسئولیت آهنگسازی این سریال را برعهده داشتند و طراحی شخصیت توسط آکیتسوگو هیساگی (Akitsugu Hisagi) انجام گرفته شده است. ابهام طرح هرگز به اندازه‌ای نیست که حواس را از قلاب خواستن بیشتر دانستن منحرف کند و انیمیشن روان و استفاده از ترکیب سبک و حرکت دوربین به سبک ماپا، داستان را بسیار سریع و جذاب نگه می‌دارد.

داستان انیمه بهشت جهنمیان 

گابیمارو (Gabimaru) از کودکی برای قتل آموزش دیده و به دلیل سنگدل بودنش به نام گاران نو گابیمارو (گابیماروی توخالی) هم شناخته می‌شود. او بهترین قاتلی است که توسط دهکده ایواگاکوره (Iwagakure) تربیت شده و بسیار قدرتمند است. با این حال به نظر می‌رسد که او زیادی قدرتمند بوده و به دلیل مهارت‌های باورنکردنی‌اش مورد خیانت افراد روستا قرار گرفته و به اعدام محکوم می‌شود. در حالی که گابیمارو خود را به خاطر زندگی سنگدلانه و خونین سرزنش می‌کند و خود را مستحق مرگ می‌داند، چون بدنش به دلیل تمرین‌های سخت نینجاهای ایواگاکوره غیرقابل نفوذ شده هر بار به کمک نیروی فوق انسانی‌اش از روش‌های مختلف اعدام زنده برمی‌گردد.

تا اینکه زنی به‌اسم ساگیری، یک جلاد آسائمون از قبیله‌ی یامادا، به گروه اعدامیانی که گابیمارو هم عضوی از آنان است می‌گوید الان بمیرید، یا با سفر به جزیره‌ایی اسرارآمیز که مملو از خطراتی ناشناخته است شانس دستور عفو را برای خود دریافت کنید سپس گابیمارو و ۹ زندانی دیگر با یک جلاد سامورایی از قبیله یامادا جفت شده و به جزیره عجیب فرستاده می‌شوند. ساگیری به گابیمارو می‌گوید که به دلیل عشقی که به همسرش دارد نمی‌تواند بمیرد و اگر اکسیر زندگی را در شینسنکیو «Shinsenkyo»، قلمروی افسانه‌ای که اخیرا در جنوب غربی پادشاهی ریوکیو کشف شده است پیدا کند، عفو می‌شود.

 

در گذشته ۵ تیم به این جزیره اعزام شده بود، اما همه این گروه‌ها بدون پیدا کردن اکسیر جان خود را از دست داده بودند. این بار، روستای ایواگاکوره تصمیم می‌گیرد که این گروه محکومان به اعدام را به همراه جلادانشان به این جزیره اسرار آمیز بفرستد. در آن‌جا، هیولاهایی پیدا می‌کنند که نقشه‌های شومی برای انسان‌ها و بشریت دارند. جلادان به همراه جنایت‌کارانی که همراهشان هستند هم باید به دنبال اکسیر بگردند، در غیر این صورت به اجساد گیاه‌مانندی تبدیل خواهند شد. با توجه به اینکه سریال برای پیروی از فرمول بتل رویال تنظیم شده است، Jigokuraku چندین شخصیت دارد که نویسنده سریال یوجی کاکو (Yuji Kaku) همه آنها را در طول کشیدن مانگای اصلی توسعه داده و به آنها توجه کرده است. داستان شروع جذابی دارد و فلش بک‌های گاه و بیگاه در شخصیت‌های محوری خیلی سریع در روند بازگو کردن مسیر اصلی داستان نمایان می‌شود.

شروع داستان گیراست، مرور گاه و بی‌گاه گذشته‌ی شخصیت‌های محوری هم خیلی سریع در مسیر اصلی آن نمایان می‌شود تا به جزیره برسیم، مکانی به‌ظاهر آرام که هویت ترسناک خود را به‌مرور نشان می‌دهد. در انیمه خشونت زیادی به‌چشم می‌خورد که با اضافه شدن فضای تاریخی، سلاح‌های سرد و قدرت‌های ماوراءالطبیعه باعث شکل‌گیری نبردهای چشم گیر زیادی می‌شود. فضای جزیره و حضور گروه‌های مختلف اعدامیان برای مبارزه و بقا یک بتل رویال زیبا را برای مخاطب می‌سازد هرچند خیلی زود تمرکز داستان به سمت تاریک جزیره کشیده می‌شود.

مانگای اصلی این عنوان

مانگای اصلی انیمه بهشت جهنمیان به مدت سه سال در مجله آنلاین و اپ موبایل Shueisha Shōnen Jump از تاریخ ژانویه ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۲۱ پخش شد؛ این انیمه کلا ۱۲۷ فصل را در برگرفته که در ۱۳ جلد جمع آوری شده است. Viz Media ناشر انگلیسی مانگا بوده این مجموعه از ماه مه سال ۲۰۱۸ در دسترس بوده و اولین جلد آن در مارس ۲۰۲۰ چاپ شده است. این مانگا در طول انتشار خود با استقبال خوبی روبرو شد و از آن به عنوان محبوب ترین مانگا Shōnen Jump+ در آگوست ۲۰۱۸ مطرح شد همچنین با پخش تیتراژ انیمه در سال بعد به فروش ۱ میلیون نسخه رسید. مانگا اغلب به خاطر آثار هنری بسیار زیبا و تصاویر غم انگیزش تحسین می شود. با جذابیت قوی مجموعه، عناصر فراطبیعی و گروتسک جالب، شخصیت‌های منحصربه‌فرد – به‌ویژه آنتاگونیست‌ها – و داستانی پر احساس، چشم‌انداز پروژه انیمه‌ای Jigokuraku در حال اجرا بسیار هیجان‌انگیز است، مخصوصاً در بحبوحه تاریخی که کاملاً به این شکل ساخته می‌شود.

به‌جز دیدن اکشن‌های چشم‌نواز استودیو ماپا می‌توان برای دیدن نبردهای تخیلی با موجودات شیطانی در داستانی با عمق و پیچیدگی کمتر سراغ انیمه شیطان‌کش هم رفت. هر دو انیمه شونن هستند اما با استفاده از فضاسازی این سبک در انیمه Jigokuraku به ابعاد خشن، فلسفی و نمادین بیشتری برمی‌خوریم. همانطور که گفته شد این انیمه با کسب نمرات بسیار بالا هم از منتقدین و هم از مخاطبان توانسته محبوبیت زیادی را برای خود دست و پا کند و برای طرفداران سبک شونن با چاشنی فانتزی و عمق داستانی زیاد احتمالا انتخابی خوب خواهد بود. 

نظر شما در مورد انیمه بهشت جهنمیان چیست؟ نظر خود را با رسانه سرگرمی به اشتراک بگذراید!

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا