تانجیرو در انیمه شیطان کش

راز پشت زخم تانجیرو در انیمه شیطان کش چیست؟

جراحتی مرموز

زخم تانجیرو کامادو (Tanjirō Kamado) یک موتیف تکرارشونده در انیمه شیطان کش (Demon Slayer) است که طرفداران همیشه درباره آن بحث می‌کنند. آن‌ها همواره از خود می‌پرسند چه رازی پشت زخم او وجود دارد؟

اگرچه در هیچ‌کدام از قسمت‌ها سرنخی یافت نمی‌شود و سریال نیز توضیحی درباره آن ارائه نکرده، اما نمی‌توان گفت که این‌ جراحت‌ها خود به خود ایجاد شده‌اند. ولی پیدا کردن ناگفته‌ها و رازهای پشت زخم تانجیرو هم آسان نیست. باید برخی از رویدادهای مهم سریال را مرور کنیم و منشأ وقوع آن‌ها را بیابیم.

تانجیرو شخصیت اصلی و قهرمان سریال است. او به ارتش شیطان کش می‌پیوندد تا خواهرش را (که شیاطین مسخ‌اش کرده‌اند) به زندگی انسانی بازگرداند. تانجیرو همچنین قصد دارد جهان را از ظلم و بیداد شیاطین خلاص کند. طرفداران می‌دانند که منشأ جراحت‌ها به حادثه‌ای در گذشته این شخصیت برمی‌گردد. زمانی که او برادر خود را از سقوط کتری آب جوش نجات داد.

اما موضوع شایان توجهی هم در این ميان وجود دارد. شکل زخمی که پس از آن حادثه بر صورت تانجیرو به یادگار مانده، با گذشت زمان تغییر کرد. زمانی که او در حال مبارزه با شیطان دست (Hand Demon) بود، ناگهان ضربه‌ای به سرش خورد و این اتفاق موجب شد که شکل و رنگ زخم تغییر کند.

راز زخم تانجیرو در انیمه شیطان کش

هنگام مبارزه تانجیرو با گیوتارو (Gyutaro) نیز دوباره شاهد تغییر شکل زخم، حتی بیشتر از قبل، بودیم که دلیل آن مشخص نشد. او حتی نامه‌ای از شینجورو رنگوکو (Shinjuro Rengoku) دریافت کرد که در آن ذکر شده بود «عظمت برای تانجیرو مقدر شده» است. زیرا او دارای همان علامتی است که کاربر تنفس خورشید (Sun Breathing) باید داشته باشد.

با وجود این، تانجیرو تصریح کرد که این یک سوءتفاهم است. چراکه زخم او یادگار زمانی است که برادرش را از یک حادثه نجات داد. در عین حال، این یکی از موضوعات رایج در انیمه‌های سبک شونن (Shōnen) نیز هست. قهرمان‌های شونن معمولا چنین مشخصه‌هایی دارند که بخشی از خصوصیات روانی این شخصیت‌ها را نشان می‌دهد. مانند دست فلزی ادوارد در کیمیاگر تمام‌فلزی (Fullmetal Alchemist) یا بدن لاستیکی و منعطف لوفی در انیمه وان پیس (One Piece).

اما طرفداران معتقدند که زخم تانجیرو در انیمه شیطان کش با نمونه‌هایی که گفتیم، متفاوت است. آن‌ها می‌گویند این زخم یک نشانه و علامت معمولی نیست. چراکه تانجیرو را قوی‌تر می‌کند و به او اجازه دسترسی به دنیای شفاف را می‌دهد.

اگرچه این زخم به دلیل یک تصادف ایجاد شده، اما در ادامه تبدیل به علامتی می‌شود که تعداد کمی از افراد منتخب می‌توانند نظیر آن را داشته باشند. مانند گیومی هیمجیما (Gyomei Himejima)، یوریچی تسوگیکونی (Yoriichi Tsugikuni) و سانمی شینازوگاوا (Sanemi Shinazugawa).

فعال شدن علامت آن‌ها باعث می‌شود که توانایی‌های فیزیکی‌شان به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. پس از اینکه علامت‌ها فعال می‌شوند، شکارچیان شيطان قادر هستند که وارد دنیای شفاف شوند و عملکرد درونی بدن شیاطین را مشاهده کنند.

بنابراین زخم تانجیرو در انیمه شیطان کش به دلیل یک تصادف ایجاد شد، ولی بعدها زخم او دیگر یک جراحت معمولی نبود. زیرا تبدیل به علامتی مهم شد که تانجیرو با فعال کردن آن به قدرت‌های زیادی دست می‌یافت.

درباره چند اصطلاح

در پایان لازم است درباره اصطلاحاتی که در این مطلب به کار رفته، توضیح مختصری بدهم. طبعا انیمه شیطان کش نیز (مانند بسیاری از انیمه‌ها) دارای واژه‌ها و اصطلاحات ویژه‌ای است که بدون اطلاع از معنای آن‌ها ‌نمی‌توان داستان انیمه را درک یا دنبال کرد. چند سطر پیش‌رو به کسانی که قصد تماشای این انیمه را دارند، کمک خواهد کرد تا وقایع پیچیده و مبهم انیمه را بهتر و آسان‌تر دریابند.

ارتش شیطان کش: چند تن از قوی‌ترین مبارزان تربیت‌شده و متعهد به جنگ با شیاطین. ارتش شیطان کش به طور مخفیانه فعالیت می‌کند و پاکسازی کامل جهان از تمام شیاطین را کمال مطلوب خود می‌داند. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، اعضای برجسته و منتخب این گروه را علامت مخصوصی (عموما زخم یا تتو) که بر صورت آن‌ها حک شده است، مشخص می‌کند.

تنفس خورشید: سبک‌های تنفسی، به روش‌های رایج و پرکاربردی گفته می‌شود که مورد استفاده شکارچیان شيطان هستند. همه سبک‌های تنفسی، بدون استثنا، از سبک تنفس خورشید نشات گرفته‌اند. علت تمایز این سبک از سایر سبک‌های شمشیرزنی، محبوبیت آن است. همچنین در انیمه شیطان کش، از تنفس خورشید به عنوان نخستین سبک شناخته‌شده در جهان یاد می‌شود.

دنیای شفاف: با ورود به دنیای شفاف، شکارچیان شیطان می‌توانند از موجودیت‌های بیولوژیک شیاطین اطلاع یابند. این قدرت فراحسی، چیرگی و احاطه بر شیاطین را برای ارتش شیطان کش سهل‌تر می‌کند.

3.8 4 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا