برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت باهوش انیمه

20 شخصیت باهوش انیمه ها که قدرت ذهنی آن‌ها شما را شگفت‌زده خواهد کرد

نوابغ انیمه‌های ژاپنی

1%
  • 0/10
20 شخصیت باهوش انیمه ها که قدرت ذهنی آن‌ها شما را شگفت‌زده خواهد کرد ۴۸ ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

دراین مطلب قصد داریم تا ۲۰ شخصیت باهوش انیمه‌ها را به شما معرفی کنیم که به جای زور بازو، از مغز خود برای رفع مشکلات استفاده می‌کنند.

در فیلم‌ها و سری‌های انیمه‌ای، معمولا بعضی شخصیت‌ها قدرتی عجیب در نابود کردن دشمنان خود دارند. حال معمولا این قدرت با پرواز کردن یا شاید هم شکستن در و دیوار خود را نشان می‌دهد که با برخی افکت‌های جذاب و رنگی نیز برای بینندگان به تصویر کشیده می‌شود تا از دیدن آن لذت ببرند.

با این حال، جالب است بدانید که عقل همیشه جایگاه بالاتری از قدرت فیزیکی دارد و برخی کاراکترهای باهوش دنیای انیمه نیز به خوبی این مسئله را درک می‌کنند؛ به نحوی که در راه درست یا شاید هم غلط از آن استفاده کرده و دشمنان را با استفاده از نیروی ذهن خود از میان برمی‌دارند. اما آیا این افراد را می‌شناسید؟

۲۰. لایت یاگامی (Light Yagami)

انیمه: Death Note

شخصیت باهوش انیمه

لایت یاگامی شخصیت اصلی انیمه Death Note است که براساس کتاب مانگا با همین نام ساخته شده است. او فردی بسیار با استعداد بوده و با این ویژگی دقیقا به جای اینکه از نهایت قدرت استفاده کند، از هوش بالای خود برای دور زدن یا حل مسائل کمک می‌گیرد.

با این حال همه این هوش توسط افراد بسیاری از جمله اعضای خانواده و همچنین دوستان او ستایش می‌شود و در عین حال افرادی نیز از او متنفر هستند. اما جالب است بدانید که روزی لایت از این جریان خسته شده و دفترچه‌ای را پیدا می‌کند که به صاحبش این قدرت را می‌دهد تا هرکس را که می‌شناسد و صورت آن را به خاطر دارد، قادر به کشتنش بوده و در نتیجه به یک قاتل سریالی تبدیل می‌شود. البته شاید فکر کنید که او فردی نادان و شاید مجرم باشد، ولی نکته اینجاست که لایت می‌خواهد با ساختن یک یوتوپیا برای افرادی که ارزشش را دارند، جرم و جنایت را از ریشه قطع کند.

۱۹. ال لاولیت (L. Lawliet)

انیمه: Death Note

سریال انیمه‌ای Death Note به جز لایت که شخصیت اصلی آن است، افراد باهوش دیگری را هم دارد که از جمله آن‌‍‌ها می‌توان به لاولیت اشاره کرد؛ کارآگاهی که موفق شده تا برخی از پرونده‌های بین‌المللی که حتی نیروهای ویژه نیز موفق به حل آن نشده‌اند را تکمیل کرده و در این سریال نیز دقیقا به دنبال شخصیت باهوش انیمه یعنی لایت است که با قتل‌های خود، همیشه اثری را به جای می‌گذارد.

در واقع هدف هر دو کاراکتر یکی است؛ پاک کردن جهان از جنایتکاران و افراد مفسد، اما لایت روشی را برای انجام این کار انتخاب کرده که خود جرم بزرگی محسوب می‌شود. حال جدال دو مغز نابغه بسیار جالب‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردید و هرگز مشابه آن را درانیمه‌های رزمی نخواهید دید. همچنین درباره شخصیت لاولیت باید بدانید که او همیشه خود را در پوشش مخفی نشان داده و اجازه نمی‌دهد تا افراد او را شناسایی کنند؛ تاحدی که تا به حال صورتش توسط کسی دیده نشده و اگر نام او پرسیده شود، خود را اِل معرفی خواهد کرد.

۱‍۸. لولوش لامپروژ (Lelouch Lamperouge)

انیمه: Code Geass

شخصیت باهوش انیمه

داشتن قدرت‌های ویژه در کنار هوش بالا قطعا ترکیب بسیار عجیبی خواهد بود که هر دشمنی را به زانو درخواهد آورد. درحالی که لولوش نیز دقیقا از همین دو ویژگی بهره می‌برد! در واقع او شاهزاده بریتانیا است که پدری ظالم داشته و به همین منظور سعی می‌کند تا جلوی او را بگیرد؛ با این وجود او به خاطر چنین اقدامی از قصر بیرون انداخته شده و از مقام شاهزادگی خلع می‌شود.

پس از برکنار شدن، او سعی می‌کند تا با کمک سایر مردم این مسئله را حل کند و بعدها رهبر جنبش Black Knights می‌شود. همچنین جالب است بدانید که یک ساحره قدرت خاصی به نام Geass را به او می‌دهد که با استفاده آن سعی می‌کند تا امپراتوری پدرش را نابود کند.

این شخصیت باهوش انیمه Code Geass به علاوه این قابلیت ویژه، ذهن بسیار پیچیده‌ای دارد که در عین حمله و هدف نابودی، سعی می‌کند تا همیشه بهترین راه را برای نجات جان مردم بی‌گناه پیدا کند. همچنین در دوران مدرسه، او فرد بسیار ساده و در عین حال خوشحالی به نظر می‌رسد؛ اما زمانی که به حالت Zero تغییر کند، آن وقت است که خود واقعی لولوش نشان داده می‌شود. یک شخصیت سرد و بسیار ساکت که وقتش را به جای حرف زدن صرف فکر کردن می‌کند.

۱۷. شیکامارو نارا (Shikamaru Nara)

انیمه: Naruto

شخصیت باهوش انیمه

احتمالا این جمله را شنیده‌اید که افراد تنبل، همیشه بهترین و راحت‌ترین راه را برای انجام کارهای خود انتخاب می‌کنند. با این حساب، یک شخصیت باهوش دنیای انیمه که در سریال Naruto دیده می‌شود، شیکامورا خواهد بود. فردی که عضو گروه ۱۰ بوده و معمولا سعی می‌کند تا با خونسردی هرچه تمام‌تر از مشکلات فرار کند! یا اینکه در برخی موارد خاص برای کمک به هم تیمی‌های خود و همچنین اثبات باهوش ‌بودنش، دشمنان را با خاک یکسان کند.

با این وجود شیکامورا همیشه هنگام معرفی خود را یک فرد کاملا ترسو می‌داند که سعی می‌کند در کمترین مقدار ممکن وظایفش را انجام دهد در حالی که حتی اگر به تصمیم خود سعی کند تا از یک شرایط خاص فرار کند، در آخر با آن روبه‌رو شده و مشکل را رفع خواهد کرد.

۱۶. ایتاچی اوچیها (Itachi Uchiha)

انیمه: Naruto

شخصیت باهوش انیمه

طرفداران و منتقدان بدون شک نظرهای بسیار مثبتی را درباره این شخصیت باهوش انیمه Naruto دارند. درواقع ایتاچی در ابتدای کار به عنوان یک شخصیت منفی دیده می‌شود؛ کسی که کل قبیله خود را کشته و تنها برادر کوچکتر خود، ساسوکه (Sasuke) را زنده نگه داشه است. با این حال با پیشرفت داستان متوجه می‌شویم که او تنها برای نجات جان برادر خود و جلوگیری از یک جنگ بزرگ این کار را کرده بود و حتی حق تحسین برای این تصمیم را دارد.

به مانند سایر کاراکترهای باهوش، ایتاچی نیز دقیقا از شخصیتی بسیار سرد برخوردار است. او همچنین نسبت به سنش دانش بسیار بالایی داشته و همیشه فکر می‌کند که اگر نیازهای خود را کنار بگذارد، هیمشه کار درست‌تری را انجام داده است. همچنین اگر فدا کردن تنها راه چاره برای حل مشکلات باشد، ایتاچی این کار را به سرعت انجام خواهد داد.

۱۵. کاکاشی هاتاکه (Kakashi Hatake)

انیمه: Naruto

شخصیت باهوش انیمه

کاکاشی معلم تیم ۷ است که در ابتدا با ظاهری بسیار خشک و همچنین بی‌مسئولیت نمایش داده می‌شود. اما با پیشرفت داستان و به وجود آمدن شرایط لازم، خود واقعی او نشان داده می‌شود که فردی بسیار وفادار نسبت به تیم و همچنین شاگردانش است. همچنین به عنوان یک شخصیت باهوش در انیمه معمولا کاراکترهای مختلف برای گرفتن توصیه و راهنمایی به سراغ او می‌روند. به عنوان یک معلم نیز کاکاشی همیشه کار تیمی را به مسئولیت‌های تک‌نفره و قدرت محور ترجیح می‌دهد.

پس از مرگ مادرش، او دقیقا به شخصیتی خشمگین تبدیل شد که خودمختار بوده و سعی در زندگی مستقل دارد. با این حال دقیقا بعد از مرگ پدرش، او دیگر به یک کاراکتر سرد تبدیل شد که تمامی قوانین را هم رعایت می‌کند؛ قوانینی که از شاگردانش نیز انتظار دارد تا به آن‌ها احترام بگذارند.

۱۴. نیر (Near)

انیمه: Death Note

شخصیت باهوش انیمه

نیت ریور که با نام کوتاه نیر نیز شناخته می‌شود؛ کسی است که از بچگی به عنوان یک فرد باهوش در یتیم‌خانه مخصوص بزرگ شده و پس از مرگ اِل در انیمه Death Note سعی دارد تا ثابت کند که لایت یک قاتل بزرگ است.

این کاراکتر از همان ابتدا قرار بود تا به نحوی جایگزین اِل باشد. با این حال پس از گرفتن پرونده مربوط به قتل‌های پشت سر هم توسط لایت، او تا چهار سال به جمع‌آوری اطلاعات مختلف درباره آن و همچنین دفترچه مخصوص پرداخت. سپس تمامی داده‌ها را به رئیس جمهور آمریکا تحویل داد تا عضو گروه SPK برای پیدا کردن این قاتل شود. درحالی که خود او قبلا همین قاتل (لایت) را دیده بود و باور داشت کسی که مجرم‌ها را می‌کشد خودش است.

به هر حال نیر شخصیتی است که معمولا به دلیل رفتار بچگانه به عنوان کسی شناخته می‌شود که نمی‌توان به توانایی‌های ذهنی او اعتماد کرد؛ درحالی که یکی از ویژگی‌های بارز این کاراکتر هوش بالای او بوده و در داستان به همه ثابت می‌شود که نیر تا چه حد توانسته است تا به قاتل نزدیک شود. به علاوه، به عنوان نشانی از باهوش بودن نیر در انیمه Death Note نشان داده می‌شود که او می‌تواند با هر دو دست خود بنویسد و به صورت همزمان کار کند.

۱۳. لیوای آکرمن (Levi Ackerman)

انیمه: Attack of The Titans

 
شخصیت باهوش انیمه

خانواده اکرمن‌ها به عنوان قدرتمند‌ترین انسان‌ها شناخته می‌شوند که لیوای یکی از آخرین بازماندگان آن‌ها محسوب می‌شود. چراکه در گذشته کل خاندان آن‌ها مورد حمله قرار گرفته و همگی کشته شده‌اند. با این وجود، لیوای که حال به عنوان قوی‌ترین سرباز شناخته می‌شود، عضو یک گروه نیروهای ویژه به نام Special Operations Squad شده تا از قدرت خود در راه درست استفاده کنند.

درباره این شخصیت باهوش انیمه پرطرفدار Attack On Titan همچنین باید گفت که هرگز افراد نمی‌توانند به راحتی با او ارتباط برقرار کنند. یک کاراکتر سرد و خشک که معمولا نشان می‌دهد که برخی ارزش‌ها برایش هیچ اهمیتی ندارند؛ اما در نهایت کسی که یاران خود را از دست دشمن نجات می‌دهد همان لیوای خواهد بود. به علاوه، شوخ‌طبع بودن بسیار کنایه‌دار و تلخ این شخصیت باعث می‌شود تا تنها افراد خاصی نزدیک او بمانند و رفتار لیوای زننده توصیف شود. درحالی که داشتن اخلاق در برخی مواقع از الویت‌های اصلی این کاراکتر محسوب می‌شود.

۱۲. شیرو (Shiro)

انیمه: No Game No Life

شیرو کسی است که به عنوان شخصیت باهوش انیمه No Game No Life نشان داده شده و می‌تواند محاسبات دقیقی را بر اساس علم و منطق انجام دهد؛ تاحدی که برخی دیگر از کاراکترها آن را یک قدرت ماورا الطبیعه می‌دانند و شیرو را به عنوان یک جادوگر می‌شناسند. با این حال جالب است بدانید که این کاراکتر هرگز از خانواده‌ای که او را حمایت کند بهره‌مند نبوده و در سن یازده سالگی توسط والدینش رها شده است.

با این حال او یک برادر ناتنی دارد که حتی یک لحظه هم از او دور نمی‌شود. اما جدا از بحث خانواده، هنگامی که صحبت از باهوش‌ترین شخصیت‌ها در دنیای انیمه می‌شود، شیرو جایگاه ویژه‌ای دارد؛ چراکه نه‌تنها او می‌تواند به سرعت همه چیز را یاد بگیرد، بلکه دقت این یادگیری به حدی بالاست که او در عرض ۱۵ دقیقه توانسته است تا به یک زبان جدید در کنار ۱۸ زبان دیگر مسلط شود!

۱۱. کونان ادوگاوا (Conan Edogawa)

انیمه: Case Closed

پس از نوشیدن نوعی سم، شینیچی کودو (Shinichi Kudo) به شکل ۷ ساله خود درآمد؛ با این حساب، هنگامی که خود او ۱۷ ساله است، در زمان کوچک شدن کنان ادوگاوا نامیده می‌شود. به هر حال این سم توسط دو مرد سیاه‌پوش به زور به خورد او داده شده بود که بعدها مشخص می‌شود که از یک گروه شیطانی دستور می‌گرفته‌اند. با این وجود، نتیجه خوردن این دارو برای شینیچی تبدیل شدن به کودکی ۷ ساله بود که ذهن انسانی ۱۷ ساله را دارد.

این در حالی است که بسیاری از طرفداران این دو شخصیت را دو کاراکتر متفاوت می‌دانند که به کلی جریان متفاوتی دارند. کنان شخصیت اصلی داستان بوده و شینیچی شخصیت ثانویه است؛ با این حال، کنان به عنوان یک شخصیت باهوش در دنیای انیمه شناخته می‌شود که سعی می‌کند تا گروهی که این بلا را سر او آورده‌اند پیدا کرده و نابود کند.

۱۰. ادوارد الریک (Edward Elric)

انیمه: Fullmetal Alchemist

شخصیت باهوش انیمه

مجموعه Fullmetal Alchemist درباره‌ی دو برادر است که یکی از آن‌ها به نام ادوارد، بسیار طالب کیمیاگری و انجام دادن آزمایش‌های مربوط به بعد غیرانسانی است. با این حال زمانی که آن‌ها قصد تغییر جسم خود را داشتند، الفونسو، برادر کوچک‌تر او بدن خود را از دست داد تا ادوارد در ماجراجویی خود به دنبال سنگی به نام Philosopher’s Stone باشد؛ چراکه گفته شده با آن می‌تواند بدن برادرش را بازگرداند.

معمولا شخصیت ادوارد به عنوان کسی دیده می‌شود بسیار با بچگی تصمیم گرفته و همیشه خیلی زود عصبانی خواهد شد. با این حال همین کودک به عنوان یک شخصیت باهوش در انیمه Fullmetal Alchemist شناخته می‌شود که برای افرادی که دوستشان دارد حاضر است تا هر کاری را انجام دهد. اما احساسی که با دیدن این کاراکتر بیشتر از هر چیز به بیننده منتقل می‌شود، حس گناه و پشیمانی است؛ پشیمانی برای اتفاقی که برای خود و برادرش افتاد و زندگی آن‌ها را عوض کرد.

۹. کیسوکه اوراهارا (Kisuke Urahara)

انیمه: Bleach

شخصیت باهوش انیمه

اوراهارا کاپیتان سابق گردانی است که خود او روزی برپا کرده بود؛ با این وجود پس از کناره‌گیری، زندگی عادی را انتخاب کرده و در یک مغازه با دیگر کارگران سعی می‌کند تا با فروش اجناس متفاوت، عمر خود را سپری کند. با این وجود از نظر شخصیتی، اوراهارا فردی بسیار ساده، خوشحال و وفادار نشان می‌دهد. اما اگر شرایط متفاوت شود، او نیز روی دیگر خود را نشان خواهد داد که یک انسان بسیار جدی و در عین حال باهوش است که قادر به انجام کارهای بسیاری برای رسیدن به هدفش خواهد بود.

او معمولا سعی می‌کند تا با حرف‌هایش حواس افراد را پرت کرده و تظاهر کند که موضوع برای او بسیار بی‌اهمیت است؛ درحالی که اگر او را یک شخصیت باهوش در دنیای انیمه بدانیم، کاملا مشخص است که این سهل‌انگاری دقیقا به معنی این است که اهمیت بسیاری را به موضوع می‌دهد.

۸. سورا (Sora)

انیمه: No Game No Life

شخصیت باهوش انیمه

انیمه No Game No Life عملا درباره مغزهای باهوشی است که در انجام محاسبات در سرعتی باورنکردنی کم نخواهند آورد. با حضور شیرو به عنوان کسی که تنها در ۱۵ دقیقه یک زبان جدید را یاد می‌گیرد، سورا نیز یکی دیگر از افراد باهوش در این انیمه محبوب است. همچنین جالب است بدانید که پدر سورا و مادر شیرو با یکدیگر ازدواج کرده‌اند و از این نظر، آن‌ها خواهر و برادر خوانده می‌شوند. هر دو آن‌ها دوران سختی را گذرانده‌اند و شاید همین امر باعث شده تا دنیای بازی‌های ویدیویی را به هر چیزی ترجیح دهند؛ به نحوی که از بهترین گیمرها شناخته شده و حتی اگر با کسی که تقلب می‌کند هم بازی کنند، شانس بسیار بالایی در پیروزی خواهند داشت!

با این وجود، سورا یک شخصیت بسیار باهوش در دنیای انیمه است که البته این هوش را هرگز به راحتی در معرض نمایش نمی‌گذارد. او پسری بسیار پر انرژی و سرخوش است که اگر فقط یک لحظه از خواهرش دور بماند، افسرده خواهد شد. درست به مانند شیرو که اگر تنها یک در بین او و برادرش باشد، جهان را تیره و تار می‌بیند.

۷. آرمین آرلرت (Armin Arlert)

انیمه: Attack of The Titans

شخصیت باهوش انیمه

حتی با دیدن ظاهر آرلرت نیز می‌توانید تشخیص دهید که او از هوش بالایی برخوردار است. این شخصیت انیمه Attack On Titans در واقع نگه‌دارنده قدرت تایتان‌ها است که در زمان بچگی با میکاسا اکرمن و ارن یگر دوست بوده و آن‌ها را به خوبی می‌شناسد. همچنین او شخصیت ثانویه این انیمه بوده و یک سرباز فوق حرفه‌ای محسوب می‌شود که از نظر قدرت فیزیکی، شباهتی با اکرمن ندارد؛ اما چیزی که باعث می‌شود تا الرت در میدان نبرد پیروز باشد، هوش و ذکاوت خواهد بود، در حالی که قدرت تایتان Colossus پس از یک نبرد خاص به او داده شده است.

او از نظر شخصیتی نیز معمولا به عنوان یک دوست بسیار وفادار شناخته می‌شود که به صورت مداوم برای در امان ماندن دوستان خود نگران است. تاکتیک‌ها و نقشه‌های او بسیار زیرکانه هستند و از همه مهم‌تر، او حاضر است تا به راحتی جان خود را برای نجات دوستانش فدا کند؛ در حالی که در گذشته نیز تقریبا چنین اقدامی را انجام داده بود. همچنین او به اخلاق و انسانیت ارزش خاصی می‌دهد؛ به نحوی که همیشه به دنبال ساختن آینده‌ای خوب برای نسل بشر بوده و در مجموع، از هوشش برای اهداف درست استفاده می‌کند.

۶. سباستین میکائیلیس (Sebastian Michealis)

انیمه: Black Butler

شخصیت باهوش انیمه

سباستین درواقع شیطانی است که ظاهر خود را عوض کرده و برای گرفتن انتقام نزدیکان کشته شده‌اش در خدمت سیل فانتومهایو (Ciel Phantomhive) قرار دارد. البته این خدمت قاعدتا بهای سنگینی هم دارد؛ چراکه در ازای آن، او از روح سیل تغذیه خواهد کرد. با این حال او همیشه سعی می‌کند تا خانه رئیسش را تمیز نگه داشته و از آنجا که هرگز نمی‌خوابد، شب هنگام کارهای او را انجام می‌دهد.

اگرچه که این شیطان تا حدودی کاراکتری خوب و خدمتگذار، به علاوه یک شخصیت باهوش در دنیای انیمه دیده می‌شود، اما اگر از رئیسش دستوری بگیرد دشمنان را نابود خواهد کرد. همچنین جالب است بدانید که او شخصیتی عجیب با حالت روحی غیرعادی دارد که برخی مواقع سعی می‌کند تا صاحبش را برای تفریح به دردسر بی‌اندازد. به علاوه، علاقه او به گربه‌ها چیزی است که هرگز از یک شیطان انتظار نمی‌رود.

۵. میناتو نامیکازه (Minato Namikaze)

انیمه: Naruto

طرفداران دنیای سینمایی و همچنین کامیک‌های DC قطعا با ابرقهرمان سریع خود به نام Flash آشنایی دارند؛ اما در دنیای انیمه، نامیکازه به عنوان فلش زرد (Yellow Flash) شناخته می‌شود. همچنین هوش شخصیت فلش در کنار سرعتش مثال‌زدنی بوده و هست؛ امری که درباره میناتو نامیکازه نیز به عنوان یک شخصیت باهوش در دنیای انیمه صدق می‌کند.

این کاراکتر سریع که در یک جنگ برای نجات جان پسرش جان خود را فدا کرده است، در انیمه Naruto ظاهر شده بود و در Academy بالاترین نمره‌های هوشی را کسب کرده بود که هرگز از پس یک انسان عادی برنخواهد آمد. با این حساب، او حتی در دوران کودکی نیز چیزهایی را می‌دید که از نظر دیگران بی‌ارزش تلقی می‌شدند؛ اما همان‌ها باعث می‌شدند تا او برای مثال سردسته یک گروه قاتل را پیدا کند. همچنین درباره این شخصیت لازم به ذکر است که او همیشه می‌توانست تنها با یکبار دیدن یک تکنیک، به سرعت آن را شناسایی کرده و سپس ضد حمله آن را پیدا کند. بعد از آن، هیچ دلیلی وجود ندارد تا میناتو برای جمع و جور شدن دشمنش صبر کند و او را با سرعت بالای خود نابود نکند.

۴. سوسوکه آیزن (Sosuke Aizen)

انیمه: Bleach

شخصیت باهوش انیمه

آیزن تا نیمه اول انیمه Bleach به عنوان کاپیتان گردان پنجم و به نحوی شخصیت اصلی دیده می‌شود. با این وجود او به افراد خود خیانت کرده و در نهایت تا زمانی که شکست می‌خورد، شخصیت منفی داستان می‌ماند. پس از آن نیز برای جرم‌هایی که مرتکب شده به زندان فرستاده می‌شود تا ادامه زندگی خود را پشت میله‌های فلزی سپری کند.

با این حال دلیل اینکه او در این لیست به عنوان یک شخصیت باهوش در دنیای انیمه آورده شده، آن است که آیزن می‌تواند با استفاد از هوش خود پیش از انکه نقشه را شروع کند، آن را تمام شده بداند؛ درحالی که معمولا طوری رفتار می‌کند که انگار هیچ چیز برای او مهم نیست و هیچ فکری را هم برای مواجه شدن با دشمنان و درواقع مشکل پیش روی خود ندارد. همچنین از نظر شخصیتی، آیزن یک فرمانده بسیار آرام و دوستانه شناخته می‌شود که حتی افراد زیردست خود را با اسم کوچک صدا می‌کند. به علاوه، در پس این آرامش بخش تاریکی از این کاراکتر قرار دارد که اگر برای رسیدن به اهدافش مجبور شود تا کسی را بکشد، این کار را به راحتی انجام خواهد داد.

۳. مادارا اوچیها (Madara Uchiha)

انیمه: Naruto

شخصیت باهوش انیمه

مادارا کسی است که در انیمه Naruto به عنوان یک افسانه و رهبر اوچیها شناخته می‌شود. در واقع او قصد داشته تا یک آرامش و صلح همیشگی را ایجاد کند، اما نه خود او و نه رقیبش هرگز ندانسته‌اند که این صلح، چگونه حاصل می‌شود. همین امر نیز باعث شد تا آن‌ها بر سر قدرت مبارزه کنند و در نهایت، مادارا کشته شود.

با این وجود او چند بار مرگ را گول زد تا دوباره به جهان فانی بازگردد؛ چراکه هنوز کارهای تمام نشده‌ای داشت که هرگز موفق به تکمیل آن‌ها نشده بود. اما هربار که زنده شد، مجددا شکست خورد و در نهایت برای همیشه کشته شد. با این حال ممکن است فکر کنید که با شکست‌های پشت سر هم، این شخصیت هرگز توانایی تبدیل شدن به فردی باهوش در دنیای انیمه را ندارد؛ اما اگر چنین فکر می‌کنید، سخت در اشتباه هستید! چراکه بارها و بارها جنگیدن به مادارا آموزه‌های بسیاری را یاد داده بود که او را قادر به چیدن نقشه حمله حتی در بدترین شرایط ممکن بود. اما متاسفانه دشمن او نیز قوی بوده و هیچوقت اجازه موفقیت را به مادارا نداده بود تا در جهان مردگان زندگی کند.

۲. اوروچیمارو (Orochimaru)

انیمه: Naruto

شخصیت باهوش انیمه

اوروچیمارو یکی از Sannin ها در دنیای انیمه Naruto است که به دنبال زندگی جاودانه و به نحوی تقلب در مرگ بوده و سعی می‌کند تا با زمان بیشتری که به دست می‌آورد، همه رازهای جهان فانی را یاد بگیرد و قدرتمند شود. با این وجود ممکن است فکر کنید که او هرگز موفق به انجام چنین کاری نمی‌شود، اما در واقع پس از مدتی کسب علم و دانش، اوروچیمارو می‌بیند که با انتخاب بدن‌های میزبان می‌تواند برای خود زندگی جاودانه‌ای رقم بزند که همیشه آرزویش را داشته است.

با این حال از نظر شخصیتی او عملا یک فرد خود‌خواه تلقی می‌شود چه حتی با وجود هوش بالای خود، از آن برای آزمایش روی مردم عادی و مجبور کردن آن‌ها به انجام کارهایی که می‌خواهد استفاده می‌کند. به هر حال شخصیت باهوش دنیای انیمه همیشه قرار نیست تا یک فرد مثبت‌اندیش و خوب باشد، بلکه ممکن است مردم را آزار بدهد و از جان آن‌ها برای ساخت یک زندگی ابدی بهره بگیرد!

۲۰. کوراپیکا (Kurapika)

انیمه: Hunter x Hunter

شخصیت باهوش انیمه

جمع کردن چشمان اسکارلت و گرفتن انتقام قبلیه Kurta تمام آن چیزی است که کوراپیکا می‌خواهد؛ چراکه تنها بازمانده قبلی خود بوده و عضو چند گروه نیروهای ویژه و حتی رهبر یکی از آن‌ها است که برای انجام هدفی نسبتا یکسان کار می‌کنند.

به هر حال کوراپیکا یک شخصیت بسیار باهوش در جهان انیمه است که معمولا برخلاف سایر کاراکترهای ذکر شده در این لیست، علاقه‌ای به رفتار سرد یا حتی جمع گرفتن با دوستان و آشنایان ندارد؛ بلکه به دلیل از دست دادن قبیله‌اش، فردی بسیار درون‌گرا شناخته می‌شود که همیشه فاصله‌اش را با دیگران حفظ کرده و معمولا خود را خارج از تجمع افراد می‌داند.

با این وجود بهتر است بدانید که این کاراکتر یک فرد نامهربان یا بدون قلب نیست؛ بلکه در دوران کودکی افرادی را از دست داده که برای او بسیار عزیز بوده‌اند و حال چشمانش را از بقیه مردم بسته است تا دوباره رنج از دست دادن عزیزی را تجربه نکند. همچنین اگر توهینی به کوراپیکا یا قبیله‌اش شود، خشم غیرقابل کنترل او همه چیز را به نابودی خواهد کشاند!

اما به نظر شما باهوش‌ترین شخصیت حاضر در این لیست کدام است؟ آیا کاراکتری را می‌شناسید که از این افراد باهوش‌تر بوده و ما آن را فراموش کررده باشیم؟

حتما نظرات خود را در این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

48 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments