غم انگیز ترین صحنه ها در انیمه
1%
  • 0/10

غم انگیز ترین صحنه ها در انیمه که قلب طرفداران را به درد می آورد

قلبتون رو بدید‍!

غم انگیز ترین صحنه ها در انیمه که قلب طرفداران را به درد می آورد ۲۵ ۰۱ آذر ۱۴۰۱ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تعیین غم انگیز ترین صحنه ها در انیمه شاید کار چندان ساده‌‌ای نباشد. بسیاری از انیمه‌ها از صحنه‌های غم انگیز و دردناکی تشکیل شده شدیدا قلب مخاطبین را درگیر خود می‌کند. 

انیمه اخیرا به یک ژانر محبوب تبدیل شده و در سراسر دنیا توجه مخاطبین را به خود جلب می‌کند. انیمه‌ها اقتباس‌هایی از مانگاهای معروف نوشته شده در سراسر دنیا هستند و  برای طرفداران آن‌ها به حرکت درامدن داستان‌های حماسی هر یک از انیمه های معروف دنیا بسیار هیجان انگیز خواهد بود. هزاران اوتاکو (طرفداران انیمه) در جهان همواره داستان زندگی شخصیت‌های مختلفی را دنبال می کنند که اهداف متفاوت و جالبی را دنیال کرده و وارد مبارزات هیجان انگیزی می‌شوند. 

اما با این حال در خلال این مبارزات و در راه اهداف والایی که در هر یک از این آثار مطرح می‌شود برخی از قهرمانان محبوب طرفداران صدمه دیده و گاها از دنیا می‌روند. اتفاقی که باعث می‌شود طرفداران غصه بزرگی را متحمل شوند و به مفاهیم مطرح شده در انیمه مذکور بیشتر فکر کنند. در ادامه به بررسی ۱۰ مورد از غم انگیز ترین صحنه ها در انیمه خواهیم پرداخت.

مرگ فرمانده اروین 

انیمه Attack on Titan

انیمه حمله به تایتان (Attack on Titan) یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های ساخته شده در چند دهه اخیر است که داستان حماسی و پر بار آن بدون شک هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. بدون اغراق می‌توان گفت که این انیمه مشهورترین انیمه معاصر است که پایان بندی فصل چهارم آن هنوز منتشر نشده و طرفداران آن در سراسر جهان منتظر دیدن سرنوشت نهایی مردم الدیا و مارلی هستند. 

در این اثر نبردهای برگی بین انسان‌ها و تایتان‌ها شکل می‌گیرد که در آن‌ها قهرمانان بزرگی از دست می‌روند. یکی از این قهرمان‌ها که از دست رفتن آن باعث خلق صحنه بسیار غم انگیزی شد، مرگ فرمانده اروین بود. اروین اسمیت (Erwin Smith) فرمانده گروه شناسایی بود. گروهی که وظیفه داشتند تا برای کشف حقایق خارج از دیوارهای سه گانه به تحقیق بپردازند. با این حال پس از شدید شدن درگیری‌ها، هنگامی که در نهایت تایتان جانور خود را نشان داد و با پرتاپ سنگ باعث شد تا اروین کشته شود. اروین فرمانده‌ای مهربان، عاقل، درستکار و آگاه و هوشمند بود که تا آخرین لحظه برای بشریت تلاش کرد و با مرگ حماسی خود الهام بخش بسیاری از سربازان آینده جزیره پارادایس شد. 

تیراندازی به گیلبرت

انیمه Violet Evergarden

بسیاری از طرفدارن این ژانر انیمه Violet Evergarden را یکی از غمگین‌‌ترین آثار این ژانر می‌دانند که پر است از اتفاقات تلخ و دردناک. با این حال یکی از غم انگیز ترین صحنه ها در انیمه Violet Evergarden صحنه جنگی است که در آن گیلبرت جان خود را از دست داده و وایولت دو بازوی خود را از دست می‌دهد. وایولت که هنوز به زنده ماندن گیلبرت امید دارد، تلاش می‌کند تا با دندان‌های خود بدن او را به دنبال خود بکشد تا او را نجات دهد. فارغ از اینکه دیگر برای گیلبرت خیلی دیر شده است و وایولت با این کار تنها بیشتر خود را به خطر می‌اندازد. گیلبرت در آخرین لحظات زندگی خود مانند همیشه به فکر وایولت بوده و به او می‌گوید که باید به زندگی خود ادامه دهد و در نهایت معنای واقعی زندگی را درک کند. 

 

مرگ ربکا 

انیمه Cyberpunk: Edgerunners

انیمه سایبرپانک (Cyberpunk: Edgerunners) یکی از موفق‌ترین انیمه‌های سال جاری بود که داستان آن در دنیای بازی Cyberpunk 2077 اتفاق می‌افتد. در حقیقت این انیمه داستان اتفاقاتی که پیش از ماجرای این بازی محبوب رخ داده را روایت می‌کند. در این انیمه گروهی که به اج رانرز معروف هستند تلاش می‌کنند تا جلوی فعالیت‌های پلید اعضای برج آراساکا را بگیرند. 

یکی از اعضای این گروه شخصیتی به نام ربکا است که از همان ابتدای این انیمه قلب تمام بینندگان را تسخیر کرد. دختر زیبا و ظریف اندامی که بدن او از چیپ‌های مختلف پر بود و اعضای بدن او با اعضای اهنی و مصنوعی تعویض شده بود. ربکا دختر ساده اما خشنی بود که به همراه برادر خود به این گروه پیوسته بود. او در قسمت‌های ابتدایی انیمه سایبرپانک عاشق شخصیت اصلی این اثر دیوید شد و در نهایت نیز جان خودر ا در راه محافظت از او و همراهی او از  دست داد. اگرچه دیوید هرگز عشق ربکا را قبول نکرد اما با این حال ربکا تا آخرین لحظه عمر خود در کنار او ماند.

بازگشت به خانه 

انیمه Tokyo Ghoul

انیمه توکیو غول یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های اکشن و فانتزی است که داستان پسری به نام کانکی را روایت می‌کند که شبی به علت انجام عمل پیوند عضو به یک غول تبدیل می‌شود و اکنون باید از گوشت انسان‌ها برای زنده ماندن تغذیه کند. او که خانواده‌ای ندارد و تنها کسی که در زندگی خود دارد تنها دوست او هیده است برای محافظت از دوست خود از جامعه انسانی فرار کرده و به یک کافه مرموز به نام آنتیک پناه می‌برد. 

کانکی سال‌ها تلاش می‌کند تا از هیده دوری کرده و او را از خطر کشته شدن توسط یک غول در امان نگه دارد. اما هیده که راز کانکی را متوجه شده تلاش میکند تا وارد سیستم یاخته‌ها، شکارچی‌هایی که غول ها را شکار می‌کنند شده تا از کانکی محافظت کند و در نهایت هم در جنگ با جغد بزرگ کشته می‌شود. مرگ هیده و دیدن کانکی که جنازه دوست و تنها خانواده خود را روی دست حمل می‌کند تا با خود به خانه ببرد و در حقیقت توسط نیروهای امنیتی و یاخته ها دستگیر می‌شود یکی از غم انگیز ترین صحنه‌ ها در انیمه را رقم می‌زند. 

نبرد آخر استاد 

انیمه Demon Slayer

مرگ رنگوکو در انیمه معروف Demon Slayer یکی از غم انگیز ترین صحنه‌ ها در انیمه بود که قلب طرفدران این اثر حماسی و حبوب را به درد آورد. حضور روح مادر او هنگام مرگ این استاد بزرگ بدون شک باعث اشک ریختن بسیاری از مخاطبین شد و حماسه Demon Slayer را  برای همیشه به یکی از جذاب‌ترین عناوین این ژانر تبدیل کرد. 

محافظت از تو!

انیمه Arcane

نه تنها طرفدران بازی League of Legends بلکه بسیاری از مخاطبین شبکه استریم نتفلیکس پس از دیدن انیمه آرکین عاشق این اثر هنری شدند. انیمه آرکین داستان دو خواهر زیبا و جنگجو را روایت کرده که در دنیای بازی League of Legends زندگی کرده و درگیر ماجراهای وحشتناکی می‌شوند. ماجرایی که از یک دشمنی قدیمی بین دو شهر مختلف شکل گرفته و در نهایت منجر به یتیم شدن این دو خواهر می‌شود. 

نانی به سفتی سنگ!

انیمه Grave of the Fireflies

بسیاری از علاقه مندان به ژانر انیمه عنوان Grave of the Fireflies را غمگین‌ترین اثر این ژانر می‌دانند و داستان تاثیر گذار این انیمه باعث شده تا نام آن بر سر زبان بسیاری از مخاطبین بیفتد. در این اثر با داستان پسر جوانی همراه می‌شویم که وسط میدان جنگ و درگیری با دشمن مجبور می شود تا از خواهر کوچک خود نیز مراقبت کند. قحطی و فقر بلاهای وحشتناکی به سر مردم می‌آورد که متاسفانه این برادر و خواهر نیز در برابر آن ایمن نبودند. فقر و جنگ باعث می‌شود تا در نهایت دختر بچه کوچک و معصوم از شدت گرسنگی به خوردن سنگ رو آورده و به همین دلیل جان خود را از دست بدهد. 

 

مثل مادر مثل فرزند!

انیمه Clannad

انیمه Clannad به سبک یک آنتالوژی غمگین داستان خانواده هایی را روایت می‌کند که درگیر مشکلات بزرگی هستند و بسیاری از آن‌ها در نهایت به سرنوشت‌‌های بسیار شومی مواجه می‌شوند. در این صحنه از انیمه Clannad پدر و دختری را می بینیم که پس از تحمل درد و رنج بسیار زیادی در نهایت در کنار هم قدم می‌زنند و دست یکدیگر را گرفته‌اند. پدری که در نهایت پس از مرگ دختر و همسر خود تحمل زنده ماندن نداشته و خود او نیز از دنیا می‌رود. 

در حقیت همسر او به یک بیماری سخت مبتلا بوده و پس از به دنیا آوردن دختر خود از دنیا رفته و بار غم بزرگی را روی دوش همسر خود می‌گذارد. همسری که حال به هیچ وجه قادر نیست تا با غم از دست دادن عشق خود کنار بیاید و همین موضوع باعث می شود تا او محبت و توجه خود را از دختر بچه خردسالش دریغ کند. غافل از اینکه پنج سال بعد فرزند او نیز به بیماری مادر خود مبتلا شده و او نیز از دنیا می‌رود. 

تقدیر شوم دوست من!

انیمه Made in Abyss

انیمه Made in Abyss داستان کودکان بخت برگشته‌ای را روایت می‌کند که در یک آزمایشگاه عجیب و ترسناک گرفتار شده‌اند و هر روز یکی از آن‌ها بنال به دلایل مختلفی از دنیا می رود یا به بدترین بلاها گرفتار می‌شود. بلاهایی که ماننند آنچه که در این صحنه می‌بینید باعث می‌شود که برخی آز آن‌ها به یک موجود عجیب که همواره درد می‌کشد تبدیل شده و برخی را نیز مجبور می کند تا بهترین دوست خود را در جهت نجات خود او بکشند. 

مادر…

انیمه Spy x Family

اگرچه فضا و اتمسفر انیمه Spy x Family نسبت به مابقی آثار معرفی شده در این لیست کاملا متفاوت است و مانند بسیاری از انیمه‌‌های دیگر در آن خبری از مبارزات سنگین با شیاطین نیست اما آزار دیدن یک دختر بچه کوچک که حتی خانواده حقیقی خود را به درستی نمی‌شناسد در یک دنیای واقع گرایانه نیز می‌تواند به سهم خود برای مخاطبین ناراحت کننده باشد. آنیا دختربچه شش ساله‌ای است که از قدرت‌ های یک تلپرت بهره می‌برد و در این راستا وارد یک بازی جاسوسی شده و در تلاش است تا وارد یک مدرسه اشرافی شود. مدرسه‌ای که در مصاحبه آن از او در رابطه با مادر حقیقی او پرسیده می‌شود و این موضوع باعث عذاب این دختر بچه کوچک می‌شود.

اما به نظر شما غم انگیز ترین صحنه ها در انیمه و دنیای انمیه‌ها کدام است؟ نظرات خودرا با ما در ارتباط بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments