معرفی انیمه Spy × Family | خانواده اسپای

معرفی انیمه Spy × Family | خانواده اسپای

خانواده‌ای از جنس خون و راز

1%
  • 0/10
معرفی انیمه Spy × Family | خانواده اسپای ۶ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه Spy × Family یکی از جدیدترین آثار ژانر انیمه است که به تازگی توجه علاقه‌مندان این ژانر را به خود جلب کرده و در آینده‌ای نزدیک فصل دوم آن منتشر خواهد شد.

دنیای مانگاها جهان عجیبی است و هر روز ماجرای تازه‌ای در این دنیا رخ می‌دهد که نام قهرمان‌هایی که در تلاش هستند تا جهان را نجات دهند را به گوش مردم می‌رساند. در این جهان هر قهرمان به سبک خاص خودش مبارزه می‌کند، برخی قهرمان‌ّا مانند ارن یگر از توان فیزیکی خاصی برخوردار هستند و برخی مانند آنیا فورجر از توانایی ذهنی خاصی؛ مانند خواندن افکار دیگران!

انیمه Spy × Family به عنوان یک اثر ۱۲ قسمته که هر قسمت آن حدودا ۲۴ دقیقه به طول می‌انجامد در تاریخ ۹ ماه آوریل سال ۲۰۲۲ مصادف با فروردین ماه سال جاری منتشر شده و به شدت نظر طرفداران آثار انیمه‌ را به خود جلب کرد. Spy × Family اقتباسی است از مانگای مشهور تاتسویا اندو (Tatsuya Endo) به همین نام که روند انتشار آن از سال ۲۰۱۸ آغاز شد. جالب است بدانید که انیمه‌ها شامل دو دسته‌بندی پسرانه و دخترانه می‌شود و این اثر نیز در دسته انیمه‌های پسرانه قرار می‌گیرد با این حال بسیاری از مخاطبین دختر نیز از دیدن آن بسیار لذت برده‌اند.

انیمه مذکور نسبت به دیگر رقبای خود سبک و سیاق بسیار متفاوتی داشته و می‌توان گفت که رنگ و بوی خاص آن قابل قیاس با هیچ انیمه دیگری نیست. به عنوان یکی از نقاط قوت این اثر می‌توان به توازن بالای بین صحنه‌های اکشن و صحنه‌های غیر اکشن آن اشاره کرد که بر خلاف بسیاری از آثار انیمه‌ جدید لحن آرام‌تری را در پیش می‌گیرد.

اطلاعات داستان این مجموعه با سرعت مناسبی به مخاطبان منتقل شده و با توجه به شخصیت‌پردازی عالی کاراکتر اصلی این انیمه، مخاطبان به شدت با او ارتباط برقرار کرده و قادر نخواهند بود حتی برای یک دقیقه چشم خود را از روی صفحه نمایش بردارند.

سریال Spy × Family (اسپای فمیلی) توسط کازوهیرو فوروهاشی (Kazuhiro Furuhashi)، کارگردان و پویانمای ژاپنی ساخته شده و محصول مشترک استودیو موفق Wit Studio و CloverWorks است. علاوه بر نتورک‌های ژاپنی از جمله TV Tokyo، شبکه‌های استریم نام آشنایی مانند نتفلیکس، Hulu و دیزنی پلاس نیز این اثر موفق را منتشر کرده‌اند.

خلاصه داستان انیمه Spy × Family

انیمه Spy × Family داستان جاسوس موفق و کارکشته‌ای را روایت می‌کند که به عنوان برترین جاسوس منطقه فعالیت خود شناخته می‌شود. ماموری که به مرد هزار چهره مشهور است و به هر قیمتی که شده ماموریت‌‌های خود را به سرانجام می‌رساند.

توایلایت (TWILIGHT) پس از موفق شدن در مامورت‌‌های سخت خود این بار با یکی از چالش‌برانگیز‌ترین آن‌ها روبه رو می‌شود. ماموریتی که در آن باید نقش یک پدر وظیفه شناس و همسری عاشق و مهربان را بازی کند.

ماموریت مشخص شده برای توایلایت که رابطه چندان خوبی هم با کودکان ندارد کار بسیار دشواری است و با توجه به گفته خود او شاید این ماموریت بزرگ‌ترین چالشی باشد که تا به حال او در حرفه خود با آن مواجه شده است.

به همین خاطر مامور مرموز، مجبور می‌شود تا به یک یتیم‌خانه درجه سه رفته و برای ماموریت خود یک کودک را به فرزندخواندگی بگیرد. او در این یتیم‌خانه با دختربچه باهوش و شیرینی روبه رو می‌شود که شش ساله است. پختری که اولین شرط لازم او یعنی خواندن و نوشتن را بلد است و به همین ترتیب او را به عنوان فرزند جعلی خود برای ماموریت مهمی که دارد انتخاب می‌کند. با این حال روح توایلایت هم از این موضوع با خبر نمی‌شود که آنیا (ANYA)، دختری که به فرزندی گرفته است در حقیقت یه تلپورت بوده و توانایی خواندن ذهن افراد را دارد.

آنیا از همان ابتدا افکار توایلایت را خوانده و متوجه می‌شود که او یک جاسوس است و آنیا را برای ماموریت مهم خود که سرنوشت صلح جهانی به آن بستگی دارد، به فرزند خواندگی گرفته. همین موضوع باعث می‌شود آنیا که دختر عجیبی است و با دیگر همسالان خود فرق دارد، به شدت هیجان‌زده شده و به خانه و پدر جدید خود وابسته شود. به همین ترتیب او تمام تلاش خود را می‌کند تا نقش یک فرزند خوب را ایفا کند. با این حال این تنها چالش مامور توایلایت نبوده و پس از گرفتن آنیا و تجربه پدر شدن، او باید به دنبال یک شخص مطمئن باشد که نقش مادر آنیا را برای او ایفا کند.

با این حال بخت با او یار است و پس از مدتی او به صورت اتفاقی با دختر بسیار زیبایی به نام یور (yor) آشنا می‌شود که حاضر است بدون پرسیدن هیچ سوالی به او در این کار کمک کند. اما شاید دلیل موافقت او این باشد که خود یور نیز راز‌هایی برای مخفی کردن دارد و درست مانند توایلایت او نیز به خانواده‌ای خوشبخت مانند یک پوشش برای فعالیت‌های پنهانی‌ خود نیاز دارد.

این گونه است که خانواده جعلی فورجر شکل می‌گیرد. خانواده‌ای به ظاهر خوشبخت و مرفه که بزرگ‌ترین هدف آن‌ها پزیرش آنیا در یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین مدارس کشور که آکادمی ادن نام دارد است. این آکادمی جایی است که تنها فرزندان افراد سرشناس، مقامات دولتی، ثروتمند و موفق کشور به آن راه پیدا می‌کنند و هر دانش آموزی که تمایل دارد به این مدرسه برود، باید در آزمون ورودی مدرسه که شامل یک مصاحبه با حضور پدر و مادر او نیز می‌شود هم موفق شود.

اما چرا این آکادمی برای توایلایت اهمیت دارد؟ در حقیقت فردی که توایلایت باید او را زیر نظر داشته باشد یک سیاست‌مدار استانیایی است که پسر او نیز در این آکادمی تحصیل می‌کند. منطقه‌ای که قصد حمله به محل زندگی توایلایت را دارد و او نیز برای جلوگیری از وقوع همین جنگ استخدام شده است.

معرفی شخصیت‌ها

آنیا فورجر (Anya Forger)

آنیا دختری شش ساله است که توسط مامور توایلایت به فرزندی پذیرفته می‌شود و پس از آن با توجه به این موضوع که او یک تلپورت است، در به سرانجام رسیدن ماموریت‌های این جاسوس مشهور بسیار نقش پررنگی را ایفا می‌کند. با این حال تا پایان فصل اول انیمه Spy × Family آنیا توانایی خود به عنوان یک تلپورت را برای هیچ کس حتی توایلایت فاش نمی کند.

 در حقیقت توایلایت هم هرگز این حقیقت که او یک جاسوس است و آنیا را برای ماموریت خود نیاز دارد را برای او فاش نمی‌کند. با این حال آنیا با توجه به قدرت‌های فراطبیعی خود از تمام نقشه‌های پدر قلابی خود‌اگاه است و با توجه به این موضوع که او به شدت به هیجان و مامورت‌های جاسوسی علاقه دارد به او در انجام کارها کمک می کند. کمک‌های مفید انیا تا حدی موثر عمل می کنند که گاهی پدر او متعجب می شود و با خود می‌اندیشد که دختر شش ساله او که در ظاهر بسیار دست و پا چلفتی و احمق است چگونه به او کمک می‌کند؟!

 با این حال هنوز مشخص نیست که آیا در فصل آینده آنیا و توایلایت رازهای خود را برای یکدیگر فاش می‌کنند یا نه اما حتی اگر داستان به همین شکل ادامه پیدا کند همچنان برای مخاطبان جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. 

آنیا یک تلپورت است، به این معنا که توانایی خواندن ذهن افراد را داشته و پیش از آنکه توایلایت او را به فرزندی بگیرد، در یک یتیم خانه در جه سه زندگی می‌کرد. او دختر شیرین و دوست داشتنی‌ای است که دل مخاطبان را برده و با رفتارهای ساده و گاها غیر منتظره خود به میزان سرگرم کنندگی داستان انیمه   Spy × Family بسیار افزوده است. او ظاهری نسبتا آرام دارد اما گاهی به شدت دردسرساز و مشکل ساز می‌شود. 

توایلایت (Twilight) | لوید فورجر (Loid Forger)

توایلایت (Twilight) یک جاسوس خبره است که به مرد هزار چهره معروف است و به منظور جلوگیری از ایجاد جنگی بزرگ در کشور خود اوستانیا، به عنوان مامور مخفی استخدام می‌شود تا در رابطه با یک سیاستمدار بزرگ منطقه دشمن وستالیس، به تحقیق بپردازد و به همین منظور نام لوید فورجر (Loid Forger) را برای خود انتخاب می‌کند و مجبور می‌شود تا به عنوان یک پدر مهربان خود را جا زده؛ در قالب یکی از اولیای دانش آموزان، وارد مدرسه‌ای شود که پسر فرد مورد نظر او در آن به تحصیل می پردازد. لوید معمولا ساکت و کم حرف است و تلاش می‌کند تا در اکثر مواقع بسیار سنجیده و عاقلانه رفتار کند.

اگرچه به نظر می رسد که او فردی بسیار سنگدل و سرد است اما در اعماق وجود او هدف بسیار زیبایی وجود دارد که او به این دلیل به یک جاسوس تبدیل شده است. توایلایت یا همان لوید در تلاش است تا با برقراری صلح جهانی باعث شود تا دیگر هیچ کودکی گریه نکند. به همین دلیل گریه‌ کودکان او را آزار می‌دهد. او مردی است با ظاهری زیبا و آراسته و رفتار بسیار مودبانه‌ای دارد. با این حال برای لوید کار او نسبت به هر چیز دیگری در الویت قرار داشته و تمام حرکات این جاسوس در راستای ماموریت‌های او انجام می‌گیرد. 

پرنسس تورن (Thorn Princess) | یور فورجر (Yor Forger)

یور فورجر (Yor Forger) دختر مهربان و ساده‌ای است که در ساختمان شهرداری کار می‌کند. او ظاهر بسیار زیبایی دارد و ساکت و آرام به نظر می‌رسد. با این حال او روزی به یک مهمانی دعوت می‌شود و با توجه به این موضوع که مجرد است مجبور می‌شود تا یک همراه دروغین برای خود جور کند تا به شایعاتی که همکارانش در رابطه با او می‌سازند خاتمه دهد.

با این حال جالب است بدانید که این دختر آرام که در روز به شهروندان خدمت می‌‌کند، شب‌ها به پرنسس تورن (Thorn Princess) تبدیل می‌شود. پرنسس تورن در حقیقت یک قاتل جایزه بگیر است و مهارت‌های رزمی او به شدت بالا است. او پس از اینکه اتفاقی با توایلایت آشنا می‌شود بدون اینکه بداند او یک جاسوس است برای حفظ راز خود با او ازدواج کرده و نقش مادر آنیا را بازی می‌کند.

یوری برایر (Yuri Briar)

یوری برایر (Yuri Briar) در حقیقت برادر پرنسس تورن بوده و عضو گروه امنیت ملی کشور است. این پلیس مخفی خبره که از خواهر خود کوچکتر است، شخصیت بسیار مرموزی دارد و عاشقانه خواهر بزرگ‌تر خود را می‌پرستد. یور برایر شخصیتی است که در قسمت‌‌های نهایی انیمه Spy × Family به مجموعه می‌پیوندد و به احتمال زیاد در فصل بعدی اطلاعات بیشتری در رابطه با آن کسب خواهیم کرد.

امتیازات انیمه Spy × Family

در رسانه معتبر مای انیمه لیست ۵۷۸۹۰۸ کاربر تا کنون به این اثر رای داده‌اند و میانگین امتیازات آن‌ها ۸.۷۷ شده است. همچنین در وبسایت IMDb این انیمه امتیاز ۸.۶ را به دست آورده و جالب است بدانید که امتیاز این اثر در وبسایت راتن تومیتوز برابر ۱۰۰ شده است. امتیازات فوق ثابت می‌کنند که با انیمه متفاوت و جالبی روبه رو هستیم و همین موضوع اثر فوق را برای فصل دوم بسیار مورد انتظار می‌کند.

مانگای Spy × Family

مانگای این اثر در قالب  ۹ والیوم توسط شرکت Shueisha از سال ۲۰۱۹ تا اکنون منتشر شده و  موفقیت های زیادی را کسب کرده است.  این اثر از تاریخ ۲۵ ماه مارچ سال ۲۰۱۹ هر دو هفته یکبار توسط رسانه +Shōnen Jump منتشرش ده و داستان خانواده‌ای متشکل از یک تلپورت، قاتل جایزه بگیر و جاسوسی را روایت می‌کرد که در تلاش بودند تا با مخفی نگه داشتن رازهای خود نقش یک خانواده واقعی و خوشبخت را ایفا کنند. در ست مانند آنچه که در انیمه Spy × Family مشاهده می‌کنیم. پس از مدتی محبوبیت این اثر باعث شد تا پلتفرم آمریکایی Viz Media که مانگا‌های معروف را به زبان انگلیسی منتشر می‌کند؛ مانگای اسپای فمیلی را منتشر کرده و به دست اوتاکوهای انگلیسی زبان و علاقه‌مندان بین‌المللی برساند. همین اتفاق باعث شد تا رفته رفته جرقه ساخت انیمه اقتباسی این مانگا زده شود. 

فصل دوم این اثر چه زمانی منتشر می‌شود؟

اخیرا تریلری از این اثر منتشر شد که عنوان میکرد فصل دوم انیمه  Spy × Family در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ برابر با مهر ماه سال جاری منتشر خواهد شد و ما در ادامه خو.اهیم دید که آیا اسراری که در فصل او.ل این اثر به سختی حفظ شدند در پارت بعید افشا خواهند شد یا خیر.

همچنین انتظار می‌رود که در فصل آینده شاهد معرفی شخصیت‌های مهم جدیدی باشیم و بیشتر در رابطه با کاراکتر‌هایی مانند یوری برایر برادر پرنسس تورن و سگ سفیدی که خانواده فورجر قصد خریدن آن را داشتند، بفهمیم و آن‌ها به یکی از شخصیت‌های کلیدی این انیمه تبدیل شوند. 

با این حال نظر شما در رابطه با انیمه Spy × Family چیست؟ آیا این اثر را تماشا کرده‌اید؟ اگر به ژانر انیمه علاقه دارید، منتظر انتشار  کدام یک از آثار مورد انتظار انیمه هستید؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگزارید! مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments