Attack On Titan

مروری بر اتفاقات ناگوار زندگی ارن یگر در انیمه Attack On Titan

دشمنانم را بی‌رحمانه سلاخی می‌کنم، پس هستم!

1%
  • 0/10
مروری بر اتفاقات ناگوار زندگی ارن یگر در انیمه Attack On Titan ۳۷ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

بگذارید با شما اتمام حجتی کنم و همین الان عرض کنم که اگر نمی‌خواهید داستان Attack On Titan برای شما اسپویل شود، همین الان این صفحه را ببندید و شروع به تماشای این انیمه کنید و سپس این مقاله را بخوانید. ما قصد داریم تا در این مقاله به اتفاقات ناگوار ارن یگر در انیمه‌ی اتک آن تایتان نگاهی بیاندازیم و بررسی کنیم که او چرا تغییر کرده است.

«آدم‌ها عوض نمی‌شوند، بلکه بیشتر شبیه چیزی که هستند، خواهند شد.»؛ یکی از دیالوگ‌های آقای هیو لاری در سریال .House M.D بود که من را به شدت جذب خود کرد. هر آدمی، چه خوب و چه بد، ماسکی بر چهره‌ی خود دارد. سوال این‌جاست که چه موقعی این ماسک کنار می‌رود و دیگران متوجه ذاتی که تمام عمر زیر پوست این فرد بوده، می‌شوند؟ چه چیزی باعث به اصطلاح تریگر شدن یک فرد و تغییر شخصیت او می‌شوند؟ جواب این سوال گاهی می‌تواند ناامیدی، شکست‌، مورد خیانت واقع شدن و یا حتی مشاهده‌ی ذات واقعی عزیزتران افراد دور همان فرد باشد. حتما می‌دانید که هیچ غریبه‌ای به مثال افرادی که آنان را دوست دارید نمی‌تواند به شما آسیب خاصی وارد کند. از همه‌ی این‌ها که بگذریم، می‌دانیم که ارن یگر در فصل چهارم انیمه‌ی اتک آن تایتان به شدت تغییر کرده. خوب یا بد این تغییر را کار نداریم ولی به شکل عجیبی او تنها کسی است که می‌داند در این دنیای زیبا و صد البته بی رحم اتک آن تایتان، چه کاری انجام دهد. او از ابتدا با خود عهد کرد که به جلو حرکت کند و تا وقتی که همه‌ی دشمنان خود را نابود نکرده، باز نایستد و حالا هم در فصل چهارم میبینیم که او این عهد را به نحو احسن انجام داده و از پسری کله‌شق تبدیل به مردی بی‌رحم و سرد شده که البته همین سردی هم نقطه‌ی قوت او در مقابله با دشمنان و نشانه‌ی موفق بودن این Character Development محسوب می‌شود.

بگذارید از اول شروع کنم. انسان‌ها درون دیوار‌هایی زندگی می‌کنند تا از گزند حوادث در امان بمانند، اما دیری نمی‌پاید که دو تایتان به این دیوار‌ها حمله می‌کنند و سپس ارن یگر و دوستانش تصمیم می‌گیرند که با آنان مقابله کنند.

ارن در ارتش ثبت‌نام می‌کنند و به جای این‌که به یکی از دیوار‌های داخلی برود و از پادشاه محافظت کنند، قسم می‌خورد به تا همه‌ی کسانی را که زندگی او را نابود کرده‌اند را سلاخی کند. این انیمه از همان ابتدا فقط یک راهکار را برای رشد هر شخصی معرفی می‌کرد؛ «تبدیل به بهترین نسخه از خودت بشو!» که البته ارن یگر هم به مرور به همین رشد رسید، ولی به چه قیمتی؟ حالا وقت این است که ده واقعه‌ی ناگوار مربوط به ارن یگر را به ترتیب برسی کنیم.

۱۰-مادر ارن توسط یک تایتان خورده شد

زندگی به ظاهر آرام ارن درست زمانی که تایتان‌ها از دیوار عبور کردند و کارلا، مادر ارن، زیر آوار گیر افتاد و ارن هم از بیرون آوردن او درمانده بود، پایان یافت.

سپس مادرش درست جلوی چشمانش توسط یک تایتان خورده شد.

۹-او یک تایتان است

وقتی که ارن تبدیل به یک تایتان می‌شود، در جشم نیروهای مسلح الدیا، چیزی به جز یک هیولا به نظر نمی‌رسد. ارن توسط یک تایتان خورده می‌شود، به عنوان یک تایتان فرار می‌کند و سپس دوباره به حالت انسان در می‌آید.

پس از این واقعه نیز او و دوستانش توسط ارتش الدیا محاصره می‌شود و او هم از این قدرت خود در جهت زنده ماندن خودش و دوستانش استفاده می‌کند.

۸-همسر سابق پدرش، یک تایتان است

پدر ارن یگر، یعنی گریشا یگر، قبل از تشکیل خانواده در الدیا، خانواده‌ای را در مارلی داشت. دینا که همسر سابق گریشا یگر محسوب می‌شود، توسط  ارتش مارلی تبدیل به یک تایتان و سپس به جزیره‌ی پارادایس فرستاده شد. این تایتان خوش‌خنده، تایتانی بود که مادر ارن را خورد.

ارن پس از مدت‌ها از کشته شدن مادرش، دینا را هنگام مبارزه با تایتان زرهی می‌بیند. سپس دینا یکی از گارد‌ها و دوستان ارن به نام هانس را، درست جلوی چشمان او می‌کشد.

۷-بار گناه ناشی از کشته شدن افرادش

ارن خودش را به دلیل مرگ گانتر، الد، پترا و اولو توسط تایتان موتث، مقصر و مسئول می‌داند. این کارکتر‌ها در فصل اول و در جنگل توسط تایتان مونث به دلیل اشتباه ارن کشته شدند. همه‌ی ما از این‌که ارن در آن صحنه تبدیل به تایتان نشد، درست به مانند ارن حسرت می‌خوریم. اگر او تبدیل به تایتان می‌شد، این افراد به هیچ وجه کشته نمی‌شدند.

۶-او پدرش را خورده است

کمی به عقب برگردیم؟ درست زمانی که گریشا یگر توسط ارتش مارلی دستگیر شده بود، ارن کروئگر (صاحب Attack Titan) نجات پیدا می‌کند. ارن کروئگر به گریشا می‌گوید که برنامه‌ای برای تصاحب تایتان بنیان‌گذار (Founding Titan) که در اختیار خاندان سلطنی ریس است، در سر دارد، اما مهلت زندگی او به اتمام رسیده است (به دلیل نفرین یمیر، هر کسی که تبدیل به تایتان می‌شود، فقط ۱۳ سال زنده خواهد ماند). سپس به گریشا اجازه می‌دهد تا او را بخورد و Attack Titan را تصاحب کند. سپس گریشا به الدیا می‌رود و فریدا را می‌خورد تا مالک تایتان بنیان‌گذار نیز بشود.

به قسمت اول فصل اول این انیمه برمی‌گردیم، گریشا سرم تایتان به ارن تزریق می‌کند تا ارن او را بخورد و Attack Titan و Founding Titan را مال خود کند. البته که ارن تا سال‌ها بعد متوجه‌ی این اتفاق نمی‌شود.

۵-خیانت نزدیکان

ارن رفته به رفته متوجه می‌شود که ۴ نفر از دوستانش در ارتش به او خیانت کرده‌اند و در واقع می‌توانند به تایتان تبدیل شوند. راینر براون، برتولت، یمیر و آنی لئونهارت این ۴ نفر بودند و در طول انیمه‌ی اتک آن تایتان دیدیم که به دلایل مختلفی نقاب از چهره‌ی این افراد برداشته شد و مشخص شد که آن‌ها خائن بودند و صد البته به هیچ وجه چیزی که نشان می‌دادند، نبودند.

۴-تبدیل الدیایی‌ها به تایتان

ارن متوجه می‌شود که الدیایی‌ها می‌توانند تبدیل به تایتان شوند و سرم تایتان هم توسط سرزمین آن طرف اقیانوس (مارلی) ساخته می‌شود. سرم تایتان توسط مایع نخاعی زیک تهیه می‌شود و به راحتی به بدن هر کسی تزریق می‌شود.

شروع همه‌ی اتفاقات چه بود؟ مارلی‌ها الدیایی‌ها را تبدیل به تایتان کردند و سپس آن‌ها را به سمت دیوار‌ها فرستادند تا جزیره‌ی پارادایس را به آتش بکشند.

۳-او آینده را دیده است

در انتهای فصل سوم، ارن متوجه می‌شود که رویاهای او در بیرون از دیوار‌ها محقق می‌شوند. وقتی که او دست هیستوریا را می‌بوسد، متوجه‌ی روابط بین گریشا و خاندان ریس می‌شود و در می‌یابد که او کسی است که چیزی به جز مرگ را برای دیگران به ارمغان نمی‌آورد.

۲-عدم همکاری سرزمین هیزورو

در فصل اخیر دیدیم که ارن ملاقاتی را با الدیایی‌ها و یک نماینده از ملت هیزورو انجام می‌دهد. هیزورو در ابتدا به الدیایی‌ها قول همکاری را می‌دهد و به آنان می‌گوید که هیچ کمکی را در تجارت دریغ نخواهد کرد، اما به دلیل این‌که الدیایی‌ها نمی‌توانند با ملت‌های دیگر صلح برقرار کنند، این پیمان فسخ می‌شود. پس از آن نیز ارن متوجه نزدیک شدنش به اواخر عمرش شده و رفتارش کم‌کم عوض می‌شود و مشغول فکر به نقشه‌ی زیک با نام «غرش» می‌شود.

۱-او افراد بی‌گناه را برای هدف خود می‌کشد

ارن به دلیل آزادی خود و صد البته سرزمینش، مثل راینر، افراد بی‌گناه را می‌کشد. او سر‌انجام به حقیقت پشت این گفته‌ی آرمین دست می‌یابد:

برای شکست دادن هیولا‌ها، باید انسانیت خودت را دور بندازی!

طی اپیزود “Declaration of War” دیدیم که ارن می‌فهمد که نمی‌تواند همه چیز را نجات دهد. او با راینر ملاقات می‌کند و به او می‌گوید که:

راینر… من هم مثل تو هستم و تو را درک می‌کنم که چرا به ما حمله کردی. من تا وقتی که همه‌ی دشمنانم را نابود نکنم، به جلو حرکت خواهم کرد.

سپس او به تایتان تبدیل شده و به دلیل رشد خود، اقدام به کشتن مردم در لیبریو می‌کند. آشنا به نظر نمی‌رسد؟ راینر در ابتدای فصل اول دقیقا همین بلا را سر الدیایی‌ها آورد و هم‌اکنون جای ارن و راینر عوض شده. دنیای کوچیکی است، مگر نه؟

دنیای اتک آن تایتان دنیایی زیبا ولی بی‌رحمیست و صد البته درس‌های خوبی هم می‌شود از این انیمه‌ی جذاب گرفت. ارن تغییرات زیادی کرده، البته به قول دیوید اوهارا در فیلم Wanted، «هیچ کسی یک گوسفند را برای کشتن یک گرگ نمی‌فرستد». شما فکر می‌کنید که کار‌های ارن نادرست هستند؟ یا این‌که اعتقاد به این دارید که تنها ارن می‌داند که دقیقا چه کاری باید انجام دهد؟ کارکتر مورد علاقه‌ی شما از انیمه‌ی Attack On Titan کدام کارکتر است؟ ممنون می‌شویم که نظر خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

37 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments