زمان پخش پیش‌درآمد Game of Thrones اعلام شد

با اجداد دنریس تارگرین بیشتر آشنا شوید

زمان پخش پیش‌درآمد Game of Thrones

کیسی بلویس، مدیر برنامه‌ریزی‌ شبکه‌ی HBO در جدیدترین صحبت‌های خود به زمان پخش پیش‌درآمد Game of Thrones اشاره کرد. این سریال با نام House of the Dragon شناخته می‌شود.

اواخر اکتبر سال گذشته‌ی میلادی بود که شبکه‌ی HBO رسما ساخت House of the Dragon را اعلام کرد. حال و با گذشت چند ماه از آن زمان، اطلاعات دیگری از این محصول مورد انتظار منتشر شده که شنیدن آن‌ها برای طرفداران بازی تاج و تخت بدون شک خوشحال‌کننده خواهد بود. کیسی بلویس (Casey Bloys)، مدیر برنامه‌ریزی HBO، یکی از افراد حاضر در مراسم Television Critics Association بود. بلویس در جریان این مراسم مصاحبه‌ای را با خبرنگار وب سایت ددلاین انجام داد.

کیسی بلویس در پاسخ به سوال خبرنگار، زمان پخش پیش‌درآمد Game of Thrones را اعلام کرد که با توجه آن، پخش سریال تا قبل از سال ۲۰۲۲ آغاز نخواهد شد. مدیر برنامه‌ریزی شبکه‌ی HBO جزئیات دیگری را به اشتراک نگذاشت و نمی‌دانیم چه بازیگرانی در این اثر به نقش‌آفرینی خواهند پرداخت. بلویس در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد اگرچه چند پیش‌درآمد دیگر هم در دست ساخت است اما تمرکز اصلی مدیران شبکه در حال حاضر روی سریال House of the Dragon قرار دارد. این اثر براساس رمان Fire and Blood ساخته می‌شود و قرار است به اتفاقات ۳۰۰ سال قبل از سریال اصلی بپردازد. وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه هم به رایان کاندال (Ryan Condal) و جرج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin) سپرده شده است.

رمان دو جلدی Fire and Blood به خاندان تارگرین می‌پردازد که از حادثه‌ی نابودی والریا جان سالم به در برده و برای سال‌ها در جزیره‌ی دراگون استون زندگی کردند. این شرایط برای مدتی ادامه داشت تا اینکه اگان تارگرین به‌همراه همسران اژدها سوارش به وستروس حمله کرد و هفت فرمانروایی را تحت سلطه‌ی خود درآورد. این رمان سپس به پادشاهان امپراتوری تارگرین پرداخته و مخاطب را با مشکلات سیاسی و نبردهای داخلی هر یک از آن‌ها آشنا می‌کند. تاکنون تنها یک جلد از رمان منتشر شده که سرگذشت نیمی از پادشاهان تارگرین را شامل می‌شود. جلد دوم برای انتشار در آینده برنامه‌ریزی شده است.

متاسفانه در حال حاضر مشخص نیست نویسندگان House of the Dragon چه بخش‌هایی از رمان را اقتباس می‌کنند. آن‌ها ممکن است تنها سرگذشت یک پادشاه یا برهه‌ای خاص از زمان را انتخاب کنند. اگر برهه‌ای خاص مد نظرشان باشد، احتمال پرداختن به «رقص اژدهایان» بسیار بالا است. این جنگ داخلی بین اگان دوم و خواهر ناتنیش، رینیرا تارگرین برای دستیابی به سلطنت رخ داد. این جنگ داخلی شامل نبردهای اژدهایان هم می‌شود که تماشای آن‌ها بدون شک می‌تواند برای طرفداران هیجان‌انگیز باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که نویسندگان به‌طور خلاصه‌وار به دوره‌ی سلطنت تمامی پادشان بپردازند. به هر حال، تمامی این‌ها گمانه‌زنی بوده و بهتر است تا انتشار جزئیات بیشتر از داستان صبر کنیم.

مدیر برنامه‌ریزی شبکه‌ی HBO در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به دلایل لغو دیگر پیش‌درآمد Game of Thrones پرداخت. این سریال قرار بود با حضور نائومی واتس (Naomi Watts)، ستاره‌ی مشهور سینما ساخته شود اما پس از فیلمبرداری آزمایشی به تایید مدیران نرسید. کیسی بلویس گفت اتفاقات این سریال ۸ هزار سال قبل از سریال اصلی جریان داشته و اطلاعات چندانی از آن دوران در دسترس نیست. در نتیجه، جین گلدمن (Jane Goldman) مجبور بود از قوه‌ی تخیلی خود برای خلق شخصیت‌ها و پیشبرد داستان استفاده کند. بلویس در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد یکی از مزیت‌های House of the Dragon نسبت به دیگر پیش‌درآمدها، وجود منبع بود؛ زیرا از کتاب می‌توان به عنوان یک نقشه‌ی راه برای نوشتن فیلمنامه استفاده کرد.

ظاهرا، مدیران شبکه‌ی HBO از گذشته درس گرفته‌اند و نمی‌خواهند چندان از قوه‌ی تخیل نویسندگان خود برای نوشتن فیلمنامه‌ استفاده کنند. اگر یادتان باشد، نویسندگان Game of Thrones مجبور شدند تا از ایده‌های خود برای به پایان رساندن سریال استفاده کنند؛ زیرا جرج آر.آر مارتین کتاب‌ها را در آن زمان تمام نکرده بود. قسمت آخر پخش شد و بازخوردهای طرفداران که چندین سال صبر کرده بودند بسیار منفی بود. این‌طور که به‌نظر می‌رسد، همین اتفاق باعث شده است تا مدیران HBO ساخت House of the Dragon را تایید کنند. در پایان، لازم به ذکر است که فصل اول پیش‌درآمد Game of Thrones ده قسمت خواهد داشت. روند نوشتن فیلمنامه هم به‌زودی آغاز می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا