#مهسا_امینی

اولین تیزر سریال House of the Dragon از راه رسید

خبری از اژدهایان نیست

سرویس استریم HBO Max در اقدامی غیرمنتظره اولین تیزر سریال House of the Dragon را در وب سایت یوتیوب منتشر کرده است.

بخش تلویزیون وارنر و شبکه HBO هم اکنون روی پروژه‌های مختلفی کار می‌کنند که به جهان Game of Thrones تعلق دارند. منابع رسمی تا به این لحظه تنها درباره سریال‌های لایو اکشن صحبت کرده‌اند اما اینطور که به نظر می‌رسد، استودیو آمریکایی می‌خواهد تعدادی از قصه‌های خود را در قالب سریال‌های انیمیشنی ساخته و روی آنتن ببرد. یکی از سریال‌های لایو اکشن House of the Dragon نامگذاری شده و اتفاقاتش ۲۰۰ سال پیش از سریال اصلی روایت می‌شود. به طور دقیق‌تر، داستان به خاندان تارگرین می‌پردازد که روزگاری هفت پادشاهی را زیر سلطه خود داشتند اما طی اتفاقاتی همه چیز را از دست دادند.

طبق اندک اطلاعات موجود، سریال House of the Dragon با نمایش ویسریس اول آغاز می‌شود. او از ازدواج نخست خود تنها یک فرزند دختر به نام رینیرا دارد. به همین دلیل، تصمیم می‎‌گیرد او را به عنوان جانشین خود در نظر گرفته و برای چالش‌های آینده آماده کند. در همین حین، ویسریس بار دیگر ازدواج کرده و اینبار صاحب فرزند پسر می‌شود؛ اتفاقی که هیچ تاثیری روی تصمیم پادشاه ندارد. با اتمام زندگی ویسریس، پسر بزرگتر تاج و تخت را تصاحب کرده و همین اقدام، به جنگی میان اعضای خاندان منجر می‌شود؛ جنگی که با نام «رقص اژدهایان» شناخته می‌شود.

سرویس استریم HBO Max در اقدامی غیرمنتظره اولین تیزر سریال House of the Dragon را در کانال یوتیوب خود قرار داده که تماشایش بیش از یک دقیقه زمان می‌برد. این ویدیو، مونتاژی از صحنه‌های کوتاه بوده و نمی‌توان نکته داستانی خاصی را از دلش بیرون آورد. هر چند، مت اسمیت (Matt Smith) بازیگر نقش شاهزاده دیمون در نقش یک راوی ظاهر شده و تاکید دارد رویاپردازی خاندان تارگرین را روی تاج و تخت ننشاند، بلکه اژدهایان این کار را انجام دادند. دیمون، برادر ویسریس و همسر رینیرا است. او جنگجویی ماهر به شمار رفته و از افرادی که اژدها سوار می‌شود. دیمون همچنین در جریان جنگ داخلی از ادعای همسر خود برای نشستن روی تاج و تخت حمایت می‌کند. در نتیجه، می‌توان انتظار داشت نقش مهمی در رخ دادن اتفاقات داشته باشد.

اولین تیزر سریال House of the Dragon تنها شاهزاده دیمون را شامل نشده و صحنه‌هایی را با محوریت دیگر شخصیت‌ها نشان می‌دهد. در بخش دیگری از ویدیو اما دآرسی (Emma D’Arcy) را می‌بینیم که به عنوان شاهدخت رینیرا جلوی دوربین رفته است. به این مورد باید پدی کانسیداین (Paddy Considine) را اضافه کرد که نقش ویسریس اول را بر عهده دارد. او در حالی که روی تخت آهنین نشسته و شمشیری بدست دارد، به تصویر کشیده می‌شود. اگرچه شمشیرهای متعدد در اطراف تخت آهنین قابل‌مشاهده هستند، نورپردازی به گونه‌ای صورت گرفته نمی‌توان نگاهی دقیق به آن انداخت. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، آگان تارگرین تخت آهنین را با آتش اژدهایان و شمشیر دشمنانش ایجاد کرد.

فصل هشتم Game of Thrones به هیچ وجه نتوانست انتظارات منتقدان و مخاطبان را برآورده کند. همین موضوع باعث شده گروهی از کاربران فضای مجازی نسبت به بازگشت وستروس مردد باشند. ویدیویی که سرویس استریم HBO Max با محوریت سریال House of the Dragon به اشتراک گذاشته، قطعا می‌تواند در تغییر نظر این دسته از کاربران موثر واقع شود.

اسپین آف بازی تاج و تحت در تاریخ نامشخصی از سال جدید میلادی از شبکه HBO منتشر خواهد شد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا