افت فروش فیلم نگهبانان کهکشان 3، رکوردی جدید را در دنیای MCU ثبت کرد

قدرت نگهبانان کهکشان!

افت فروش فیلم نگهبانان کهکشان 3، رکوردی جدید را در دنیای MCU ثبت کرد آیدا امشاسفند ۷ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ مارول
افت فروش فیلم نگهبانان کهکشان 3

در دومین هفته اکران استودیو مارول، افت فروش فیلم نگهبانان کهکشان 3 رکوردی جدید را در این دنیا ثبت کرد. استودیو مارول که بعد از اکران اولیه این فیلم نظرات مثبت زیادی را از طرفداران دریافت کرده بود، به فروش نگهبانان کهکشان 3 خیلی امیدوار بود. بعضی از طرفداران آخرین ساخته جیمز گان (James Gunn) را «معرکه» معرفی می‌کردند و حتی بعضی دیگر، نگهبانان کهکشان 3 را بهترین فیلم مارول بعد از Avengers: Endgame می‌دانستند. بعد از اینکه فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania دنیای MCU را ناامید کرد، سه‌گانه نگهبانان کهکشان بازهم به میدان بازی آمد و در اکران و افت فروش خود، خوش درخشید. 

بر اساس اطلاعاتی که Box Office Pro منتشر کرده، نگهبانان کهکشان 3 بعد از هفته اول اکران ۱۱۸.۴ میلیون دلاری اش با ۴۸.۹٪ افت فروش، هفته دوم را به اتمام رساند. افت فروشی که از این فیلم منتشر شده، بعد از Black Panther ساخته سال ۲۰۱۸ کمترین افت فروش دنیای MCU محسوب می‌شود. نگهبانان کهکشان 3، تنها یکی از پنج فیلمی است که توانسته در هفته دوم اکران، به افت فروشی کمتر از ۵۰ درصد دست پیدا کند. چهار فیلم دیگر عبارتند از:

 

۱. پلنگ سیاه (Black Panther) با ۴۴.۷٪ افت فروش

۲. ثور (Thor) با ۴۷.۲٪ افت فروش
۳. مرد آهنی (Iron Man) با ۴۸.۱٪ افت فروش
۴. نگهبانان کهکشان 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3) با ۴۹٪ افت فروش
۵. دکتر استرنج (Doctor Strange) با ۴۹.۵٪ افت فروش

 

پس از موفقیتی که جیمز گان توانست در دو قسمت اولیه نگهبانان ثبت کند، به احتمال زیاد قسمت سوم این سه‌گانه می‌تواند به استودیو مارول جانی دوباره ببخشد. در چندسال گذشته، مارول فقط یک شکست مالی را متحمل شده است (حتی Thor: Love and Thunder هم برای MCU سودرسان بود) اما این نوع موفقیت، نشان می‌دهد که فرنچایز نگهبانان کهکشان چقدر قدرت ماندگاری بالایی دارد و علاقه طرفداران به گروه نگهبانان کهکشان را نشان می‌دهد. 

حتی با در نظر گرفتن تاخیر هایی که ممکن است به دلیل شرایطی مانند اعتصاب نویسندگان به این فرنچایز ضربه بزند، نگهبانان 3 به عنوان تسکین تازه‌ای برای نگرانی‌های طرفداران در مورد اینکه فرنچایز با مشکل واقعی مواجه شده است، عمل کرد. در حالی که جیمز گان اکنون در حال ترک مارول به مقصد دی سی است، مارول این شانس را دارد که در چند سال آینده با فرنچایز‌هایی مانند The Marvels و Captain America 4 به این موفقیت ادامه دهد. در کنار اینکه جهش‌یافته‌های Deadpool 3 در حال بازگشت در سال ۲۰۲۴ هستند، چند سال آینده می‌تواند استودیو مارول را دوباره سرپا کند.

 
نگهبانان کهکشان 3، اکنون در حال پخش در سینماهای جهان است.

4.7 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا