اعتراض بازیگر گرین گابلین به CGI فیلم Spider-Man: No Way Home

گابلین بزرگ ناراضیست!

بازیگر گرین گابلین

ویلم دفو (Willem Dafoe) بازیگر نقش گرین گابلین، از تکنولوژی ضد پیری این فیلم راضی نیست.

فیلم Spider-Man: No Way Home با برگرداندن توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) و پنج ابرشرور بسیار معروف این سری برای بازی درکنار هم، ادای احترام کاملی به تاریخ شخصیت مرد عنکبوتی بود.
در No Way Home این ابر شرورها چندین ثانیه قبل از مرگ خود، از دنیای خود بیرون کشیده شده و به دنیایی موازی پرتاب شدند. بنابراین، کل گروه به تاثیر شدید تکنولوژی ضد پیری نیاز داشت تا شبیه آخرین صحنه خود شوند، که در برخی موارد به بیست سال پیش باز می‌گشت.

این خبر که شخصیت دکتر اکتاپوس (Doc Ock) با بازی آلفرد مولینا (Alfred Molina) سوژه کم شدن سن می‌شود، توسط خود مولینا هشت ماه قبل از اکران فیلم اسپویل شد. کوین فایگی (Kevin Feige) رئیس استودیو هم به اسپویل این خبر از سمت مولینا واکنش نشان داد.

تغییرات حداقل

بازیگر گرین گابلین ویلم دفو (Willem Dafoe) در مصاحبه جدید با رسانه یوتیوبی WEIRD، به سوالات پرتکراری که در گوگل درمورد Spider-Man: No Way Home بود پاسخ داد و نظرات جالبی داشت. پاسخ او به سوال اینکه آیا ظاهر او برای این بازی کم سن تر شده این بود که:

نه فکر نکنم. اره یه سری صحنه‌ها بود که یکم تار به نظر می‌رسیدم و به نظرم خیلی احمقانه بود که اگه از تکنولوژی که هنوز درست و حسابی ندارنش استفاده کنن. در هر حال، چه فرقی می‌کنه؟ فک نکنم من انقدرام پیر شده باشم. فک کنم بیشترش بخاطر گریمه.

البته در سال گذشته، سرپرست تیم VFX کلی پورت (Kelly Port) در مصاحبه با مجله The Hollywood Reporter تایید کرد که دفو تحت تاثیر مقدار بسیار کمی از تکنولوژی ضد پیری بوده:

ما خیلی تلاش کردیم که هیچ قسمتی از جزئیات شونو از دست ندیم مخصوصا منافذ و چروک هارو. اگه از دست برن انگار روی صورت بازیگر ایربراش کشیدن. بخاطر همین همه جزئیات رو سعی کردیم که کامل حفظ کنیم.

همچنین طی مصاحبه جدید دفو، از او پرسیده شد چرا گرین گابلین با بازی او بهترین گرین گابلین بود و دفو گفت « شاید چون اولین گرین گابلین بوده. جواب خوبیه؟ ». همچنین در پاسخ به سوال اینکه آیا باز هم به عنوان گرین گابلین باز می‌گردد گفت « خوب این سوال خوبیه. » البته این بازیگر قبلا اعلام کرده بود که اگر همه چیز خوب جلو رفته باشد چرا که نه:

اگه همه چیز خوب جلو بره چرا که نه! ازش خوشم میاد مخصوصا اینکه شخصیت دوگانه داره. بیست سال پیش هم ازش لذت بردم، اخیرا هم خوب بود. هر دوبار تجربه متفاوتی داشتم ولی بهم خوش می‌گذره.

جوان ساز تازه کار

بازیگر گرین گابلین

تکنولوژی CGI ضد پیری تقریبا برای هالیوود جدید است، البته که از سال ۲۰۰۶ در X-Men: The Last Stand استفاده شده ولی در چند سال گذشته نقش پررنگ تری را در سینما بر گردن گرفته است.

به همین دلیل گروه‌های VFX به طور مخصوصی به دنبال کنترل این تکنولوژی برای ظاهر کردن نسخه‌های بهتر جوان بازیگران هستند. ویلم دفو خوش شانس بود که فقط به حداقل دستکاری CGI نیاز داشت تا او را به سال ۲۰۰۲ برگرداند ، زیرا بازیگر گرین گابلین در دو دهه اخیر به سختی پیر شده است. در واقع، کار انجام شده به قدری حداقل بود که خود دفو حتی به سختی متوجه آن شده بود، به جز آن چند صحنه « تار» که او از آن نام برد.
ویلم دفو و توماس هیدن چرچ (Thomas Haden Church) بازیگر سندمن (Sandman) هر دو به پیری زدایی نیاز داشتند تا شباهت بیشتری به خود قبلیشان در قسمت سوم سه گانه سام ریمی (Sam Raimi) داشته باشند.
اگرچه قابل توجه ترین ادیت به وضوح روی چهره آلفرد مولینا انجام شد، در حال حاضر مولینا کمترین شباهت را به خود ۲۰۰۴ اش دارد ولی در فیلم No Way Home کاملا جوان به نظر می رسد.
بر اساس نظرات جدید بازیگر گرین گابلین، او باز هم برای بازی در این شخصیت آماده است. شاید بازگشتی به فیلم Avengers: Secret Wars روی میز باشد، مخصوصاً با شایعه حضور توبی مگوایر. البته دفو تنها شروری نیست که مسیر را برای فیلم‌های جدید هم باز گذاشته او قبلا اعلام کرده که « نه می‌تواند تایید و نه می‌تواند رد کند » که آیا Multiverse نشانه بازنشستگی او از فرانچایز هست یا نه.

5 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا