جزئیات بازی God of War Ragnarok اوج نگرانی کریتوس را نشان می‌دهد

وقتی اعتمادی به شاه خدایان نیست!

یکی از جزئیات بازی God of War Ragnarok که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد که تا چه حد کریتوس (Kratos) برای امنیت پسرش نگران است.

از همان زمانی که بازی God of War 2018 را برای اولین بار تجربه کردیم و با داستان آن آشنا شدیم، واضح بود که کریتوس میانه خوشی با خدایان ایسیر (Aesir) نخواهد داشت. اول از همه بالدر (Baldur) برای او و پسرش آترئوس (Atreus) دردسر درست می‌کرد و سپس ماجرا به جنگ پسران ثور (Thor) با خدای جنگ یونان باستان کشیده شد. در واقع این موضوع نشان می‌دهد که چقدر کریتوس و خدایان ایسیر نسبت به همدیگر بی‌تفاوت هستند و جالب‌تر اینکه یکی از جزئیات جالب Ragnarok این موضوع را از ابتدای داستان نشان می‌دهد!

در واقع نسخه‌ای از شخصیت کریتوس که در دو بازی God of War 2018 و Ragnarok می‌بینیم، نسبت به آنچه که در سه گانه قدیمی دیده بودیم، خیلی فرق می‌کند. در گذشته کریتوس چیزی به جز خواسته خودش را در الویت قرار نمی‌داد و همین موضوع نیز باعث شده بود تا کورکورانه همسر و فرزند دختر خودش را به قتل برساند. سپس برای پاک کردن گناه‌های خود، کل سرزمین اساطیری یونان را با کشتن زئوس به نابودی کشاند! این در حالی است که کریتوس جدید، امنیت تنها پسرش را در الویت قرار می‌دهد و تحت هر شرایطی از او مراقبت می‌کند.

این موضوع را طی داستان هر دو بازی به خوبی متوجه می‌شوید، اما یکی از جزئیات بازی God of War Ragnarok این موضوع را از همان ابتدای روایت، هنگام دور هم جمع شدن کریتوس، ثور و آلفادر اودین (Odin)، به خوبی نشان می‌دهد.

چگونه جزئیات بازی God of War Raganrok نگرانی و رشد شخصیت کریتوس را نشان می‌دهند؟

داستان عنوان Ragnarok سال‌ها پس از وقایع بازی قبلی روایت می‌شود، جایی که کریتوس و آترئوس، در میدگارد (Midgard) شاهد شروع فیمبولونیتر (Fimbulwinter) هستند؛ زمستان سختی که در نهایت به رگناروک منجر خواهد شد، واقعه‌ای که باعث نابودی ازگارد و بقای سایر قلمروها خواهد شد. اما این چیزی نیست که کریتوس در درجه اول به دنبال آن بود و به نحوی او حتی سعی می‌کند تا جلوی این واقعه را بگیرد. این در حالی است که اودین تمام تلاشش را می‌کند تا ازگارد به بقای خود ادامه دهد، حتی اگر این کار به نابودی ۸ قلمرو دیگر منجر شود.

به همین دلیل نیز او به همراه ثور (که یک حساب شخصی هم با کریتوس دارد)، به خانه خدای جنگ یونان و غریبه این سرزمین می‌روند تا با او درباره رگناروک صحبت کنند. اودین اظهار می‌کند که آن‌ها به دنبال جنگ نیستند و از طرفی کریتوس و ثور هر دو سلاح خود را روی میز می‌گذارند تا نشان دهند هدفشان جنگیدن نیست. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که در این سکانس، اودین خیلی سعی می‌کند تا ذهن کریتوس را درگیر مسائل متفرقه کند و او را به نحوی برای به دست آوردن یک امنیت پوشالی گول بزند. این در حالی است که در ویدیو زیر، می‌توانید ببینید که کریتوس ذره‌ای به آلفادر اطمینان ندارد.

چنان که در این ویدیو دیده می‌شود، وقتی اودین سراغ آترئوس می‌رود و به کریتوس می‌گوید «می‌توانی پسرت را در امنیت نگه داری»، یک لحظه خدای جنگ دستش را برای تبری که به نشانه صلح روی میز گذاشته می‌برد. این نشان می‌دهد که اودین وقتی به آترئوس نزدیک می‌شود، کریتوس لحظه‌ای برای حمله به او تردید نمی‌کند و حتی بیشتر از قبل نگران است.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا